Ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym - sposób na mocne i gęste włosy

Ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym - sposób na mocne i gęste włosy

Wypadanie włosów dotyka tak samo kobiet jak i mężczyzn i zawsze wiąże się z dużym stresem, który jeszcze bardziej może nasilać to zjawisko. Na szczęście wypadanie włosów można zahamować, o ile w porę skorzystamy z pomocy dobrego trychologa i podejmiemy odpowiednie leczenie oraz regenerację skóry głowy. Ostrzykiwanie skóry osoczem bogatopłytkowym pozyskiwanym z krwi pacjenta to jeden z najefektywniejszych zabiegów, który wzmacnia skórę głowy i tworzy środowisko do wzrostu nowych włosów.

Naturalny sposób na wypadanie włosów

Czym jest osocze bogatopłytkowe? Osocze bogatopłytkowe to substancja, która jest dość szeroko stosowana w kosmetologii oraz w medycynie estetycznej i, jak widać, także w trychologii. Osocze bogatopłytkowe, czyli PRP (Platelet Rich Plasma) to bogaty preparat pozyskiwany z krwi danego pacjenta. Osocze zawiera w sobie skoncentrowane płytki krwi, które mają szerokie spektrum działania. Koncentracja płytek krwi to jednocześnie duże stężenie czynników wzrostu GFs (Growth Factors) w preparacie, a to przekłada się na regenerację tkanek, którym jest takie osocze podawane.  Zawiera ono także proteiny, a oba czynniki bardzo korzystnie wpływają na aktywizację komórek. Osocze bogatopłytkowe, jakim ostrzykiwana zostaje skóra głowy, sprawia, iż tkanki tejże skóry zostają odpowiednio wzmocnione, zregenerowane, a jednocześnie pobudzone do pracy. Finalnie ma to za zadanie ograniczyć wypadanie włosów i pobudzić skórę wraz z mieszkami włosowymi do produkcji nowych, silniejszych włosów. Najczęściej osocze bogatopłytkowe wykorzystywane jest w kuracjach mających na celu przeciwdziałanie wypadaniu włosów, jak i w zabiegach przeciwstarzeniowych wykonywanych na twarzy i na innych partiach ciała.

Jak wygląda kuracja osoczem?

Kuracja osoczem jest jedną z najefektywniejszych metod ograniczających wypadanie włosów i wpływających na porost włosów. Osocze pobierane jest od pacjenta, a następnie za pomocą mikronakłuć aplikowane jest ono w osłabione i zmienione chorobowo miejsca w obrębie owłosionej skóry głowy. Najczęściej potrzeba jest wykonać serię zabiegów – najczęściej jest to 2-8 wizyt. Jedna wizyta trwa około godziny, a efekty pełnej kuracji utrzymują się minimum rok, najczęściej zaś są one efektami w pełni trwałymi. 

Dla kogo wskazane są zabiegi ostrzykiwania osoczem bogatopłytkowym? Wskazań jest całkiem sporo, a należą do nich:

  • wszelkie rodzaje łysienia, w tym łysienie plackowate oraz androgenowe,
  • wypadanie włosów na skutek stresu,
  • sezonowe wypadanie włosów (wiosna/ jesień),
  • osłabione włosy,
  • włosy bez życia, matowe, przesuszone, bez objętości.

Jak widać, istnieje całkiem sporo wskazań, którym może skutecznie zaradzić przez wykonanie kompletu kuracji osoczem bogatopłytkowym. Zawsze warto umówić się na pierwszą wizytę u trychologa, który przeprowadzi dokładny wywiad trychologiczny i na podstawie trichoskopii (badaniu skóry głowy mikrokamerą) oceni, czy dany przypadek kwalifikuje się do wykonania tego typu zabiegu.

Ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym ma także kilka przeciwwskazań, do których zalicza się:

  • ciąża i karmienie piersią,
  • nowotwory,
  • choroby krwi,
  • choroby autoimmunologiczne,
  • leczenie antykoagulantami, czyli leczenie tocznia.

Jakich efektów można się spodziewać?

Kuracja osoczem bogatopłytkowym przynosi długotrwałe, a czasem i całkowicie trwałe efekty. Bezpośrednio po zabiegu ostrzykiwania skóra może wydawać się napięta, lecz nie ma w tym nic niepokojącego. Efekt ten minie, a jest on oznaką, iż osocze zaczęło działać – uwalnia się do tkanek i oddziałuje na nie.

Osocze bogatopłytkowe uwalnia się w swoim tempie, sprawiając, iż nowe włosy są wyraźnie mocniejsze, grubsze i bardziej gęste. Takie efekty zaczynają być widoczne już po kilku tygodniach od wykonania pierwszego zabiegu – zauważa się je na nowych włosach. Ostateczne rezultaty będą widoczne po około 3 miesiącach, kiedy wyraźnie dostrzeżesz efektywny proces odrostu zdrowego, mocnego i witalnego włosa w miejscu, które uprzednio było zmienione chorobowo. 

Na zlecenie Eurtex PPHU Dariusz Górak

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.