Pielęgnacja włosów olejami

Pielęgnacja włosów olejami

Jeśli ktoś ma przetłuszczające się włosy, nakładanie na nie olejów może się w tym przypadku wydawać bezsensowne. Nic bardziej mylnego. Olejki odżywiają nasze włosy, wzmacniają, chronią, a także sprawiają, że stają się miękkie w dotyku. Są także doskonałe do włosów, które się przetłuszczają, ponieważ oznacza to, że skóra głowy jest wysuszona i broni się poprzez wydzielania łoju. Olejowanie w takim przypadku może zdziałać cuda. Na czym polega, więc olejowanie i co daje?

Jak olejować?

Jak we wszystkich zabiegach pielęgnacyjnych bardzo ważne jest regularne stosowanie. Żeby, więc dany olej pokazał swoje dobroczynne właściwości należy używać go systematycznie.
Oleje powinno się wcierać w nieumyte i najlepiej suche włosy. Aby odżywić włosy na całej długości powinno się kilka minut masować danym olejem skórę głowy okrężnymi ruchami. Zmywamy go podczas normalnego mycia ( najlepiej szamponem niezawierającym SLS, ponieważ zmywa on wszystkie dobroczynne właściwości olejku). Wcierany olej nie powinien być zimny, aby jak najlepiej się wchłoną. Kiedy już go nałożymy zaopatrzmy się także w czepek silikonowy oraz ręcznik, które posłużą nam, jako turban utrzymujący ciepło- pomaga on wszystkim substancjom zawartym w olejku wniknąć do środka włosa. Po naolejowaniu, nałożeniu czepka i ręcznika trzymamy wszystko na głowie przez około 20-30 minut, po czym zmywamy. 

Powinniśmy także zwrócić uwagę, jakiego rodzaju mamy włosy, aby dobrać odpowiedni olejek. Oliwa z oliwek najlepiej posłuży włosom, które potrzebują nawilżenia i nadania blasku kolorowi włosów. Jeśli zaś chcemy, aby nasze włosy były gładkie i elastyczne powinniśmy sięgnąć po olejek jojoba. Olejek arganowy świetnie regeneruje i jest najczęściej stosowanym olejkiem w Polsce często nie tylko przez kobiety, ale także mężczyzn posiadających dłuższe włosy. Olejek rycynowy jest stosowany do przyśpieszenia wzrostu włosów, a także ich regeneracji. Jeżeli zaś nasze włosy są suche i matowe najlepiej sprawdzi się na nich olej kokosowy. Powinniśmy także zdawać sobie sprawę, że z olei stosowanych do włosów możemy wyróżnić naturalne oraz syntetyczne.

Dla jakiego rodzaju włosów olejowanie jest najlepsze

Nie tylko osoby z tendencją do przetłuszczania się włosów powinny zacząć je olejować, aby nawilżyć przesuszoną skórę. Tym bardziej powinny zastosować tego rodzaju pielęgnacje osoby, których włosy są suche i łamliwe lub co gorsza nadmiernie wypadają. Oleje także doskonale się sprawdzą na włosach matowych i pozbawionych blasku przez częste farbowanie. 

Wszystko w umiarze

Wiadomo, że olejowanie włosów nie należy do trudnych czynności i nie wymaga wyspecjalizowanej wiedzy. Jednak nawet przy tak łatwej czynności można popełnić kilka błędów, przez co nasze włosy zamiast odżyć całkowicie oklapną. Pierwszym i najczęstszym błędem jest zbyt hojne nakładanie oleju na włosy, przez co wymagają podwójnego mycia, a na drugi dzień są tłuste. Następnym błędem jest zbyt długie trzymanie oleju na głowie. Przez to nie tylko bardzo trudno zmyć olej, ale także można osłabić włosa i doprowadzić do jeszcze częstszego wypadania.

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.