Metody aplikacji maski do włosów

Metody aplikacji maski do włosów

Maska do włosów stosowana regularnie przynosi zaskakujące rezultaty. Jednak w dużej mierze jest to zależne od tego, w jaki sposób ją aplikujemy i czy konkretny sposób jest odpowiedni właśnie dla nas. Dlaczego jest to ważne? Czasami maska może być zbyt obciążająca, a zwłaszcza jeżeli nasze włosy są cienkie. Warto więc poznać popularne techniki nakładania tego rodzaju produktu i przekonać się na własnej skórze (a raczej włosach), jakie pozytywne skutki możemy zauważyć.

Czym jest maska do włosów?

Kosmetykiem chętnie wybieranym w pielęgnacji włosów jest między innymi maska. Nie zaleca się stosować jej przy każdym myciu, ale przynajmniej raz w tygodniu. Produkt ten zawiera w swoim składzie mnóstwo silnie działających substancji. Jaki jest tego skutek? Wszystko zależne jest od tego, na jakie składniki aktywne postawimy. Włosy mogą być podbite u nasady, wygładzone, a skręt podkreślony. Konkretne składniki o działaniu nawilżającym sprawią, że pożegnamy się z puszeniem czy wyczuwalną szorstkością. 

Maska do włosów rzadko jest nakładana tylko na chwilę. Oczywiście i na takie produkty możemy trafić, jednak zazwyczaj zaleca się pozostawić je na długości włosów od 5 do nawet 20 minut. Bez problemu znajdziemy też maski, które pozostawiamy na noc i zmywamy dopiero rano. 

Maska do włosów – metody aplikacji

Chociaż może się wydawać, że maska do włosów jest tym kosmetykiem, który raczej nie będzie problematyczny w aplikacji, to warto wiedzieć, że jest to zależne od wybranej techniki. Metod jest kilka, a każda z nich przynosi zupełnie inne efekty.

  • Maska do włosów nakładana przed myciem OMO jako przygotowanie do dalszej pielęgnacji.
  • Maska do włosów nakładana klasycznie po szamponie i zmywana po czasie, który sugeruje producent.
  • Maska aplikowana zamiast odżywki bez spłukiwania, co sprawdzi się przy włosach, które potrzebują delikatnego dociążenia.
  • Maska nawilżająca nakładana przed olejowaniem włosów, również zamiast odżywki.
  • Maska do włosów nakładana w niewielkich ilościach na końcówki w celu ich zabezpieczenia.

Jak doskonale widać, powyższe metody aplikacji zależne są od tego, jaki efekt chcemy uzyskać. Pamiętajmy, że jeżeli jeden produkt nam się nie sprawdził, to nie oznacza to, że z innymi będzie tak samo. Dobrze jest kierować się tak zwaną porowatością naszych włosów. Oznacza to, że powinniśmy zadbać o równowagę PEH, czyli zależność między proteinami, emolientami i humektantami. 

Jaka maska do włosów będzie dla nas najlepsza?

Odpowiedzi na to pytanie nie da się tak po prostu udzielić. Maska do włosów to jeden z tych produktów, który dobieramy stricte do własnych potrzeb. Jeżeli mamy problem z puszącą się fryzurą, to zapewne sięgniemy po maski wygładzające. Brak nawilżenia? Tutaj kosmetyki z humektantami okażą się idealnym rozwiązaniem. Dobrze również, aby nie skupiać się tylko na jednym działaniu, a szukać produktów, które mają nam nieco więcej do zaoferowania, a które możemy stosować na wiele sposobów (wyżej wspomnianych).

Przykładem może być niejedna maska do włosów Loreal, której działanie bywa wszechstronne. Warto szukać i testować nowe produkty, ponieważ w ten sposób znajdziemy taki kosmetyk, który zostanie z nami na dłużej. Jeżeli nie do końca orientujemy się w potrzebach naszych włosów, powinniśmy udać się do takiego specjalisty, jakim jest trycholog. Przyjrzy się on bliżej nie tylko strukturze włosa, ale też skalpowi. Szybko wykryje problemy z nadmiernym łuszczeniem czy przesuszeniem. 

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.