Czosnek niedźwiedzi - nieznane właściwości

Czosnek niedźwiedzi - nieznane właściwości

Większość spośród nas doskonale zdaje sobie sprawę z prozdrowotnych właściwości zwykłego czosnku. Oprócz tego powszechnie nam znanego, istnieje również czosnek niedźwiedzi. Ten rodzaj czosnku posiada nawet więcej właściwości prozdrowotnych - bije go na głowę jeśli weźmiemy pod uwagę niezwykłe właściwości antywirusowe, antybakteryjne czy te wpływ na układ krążenia. 

W starożytności czosnek niedźwiedzi był traktowany nawet jako lek. Nazwa tego produktu wywodzi się z germańskiej legendy. Według jej podania niedźwiedzie po długim zimowym wypoczynku spożywały w pierwszej kolejności właśnie czosnek, zwany dziś niedźwiedzim. Czosnek niedźwiedzi różni się od pospolitego nie tylko nazwą. Różnica między nimi tkwi w również w wyglądzie. Zamiast ząbków są liście, pełne wartościowych składników odżywczych.

Czosnek niedźwiedzi posiada własciwości antynowotworowe. Bije na głowę tradycyjny czosnek między innymi pod względem zawartości siarki. Jest to naturalny przeciwutleniacz, pomagający naszemu organizmowi zmiatać z organizmu wolne rodniki. W ten sposób czosnek zapewnia nam ochronę przed mutacjami komórek, przeobrażającymi się w nowotwór. Najlepiej radzą sobie w walce z nowotworami mózgu w postaci glejaka. 

Czosnek niedźwiedzi zawiera również substancje pozwalające utrzymać odpowiedni poziom cholesterolu w organizmie. Jest to doskonały środek dla osób z problemami układu krążenia. Redukuje ilość złego cholesterolu (LDL), przyczyniając się do wzrostu poziomu dobrego cholesterolu (HDL), pozytywnie wpływającego na nasz organizm. W ten sposób unikniemy miażdżycy, a co za tym idzie zawału serca. Posiada również żelazo - jeden z ważnych pierwiastków dla naszego układu krwionośnego. Przyczynia się również do obniżenia ciśnienia krwi.

Czosnek niedźwiedzi posiada równiez właściwości antybakteryjne. Pomaga przy przeziębieniach oraz infekcjach wirusowych, wspomaga pozbywanie się zalegającej wydzieliny z płuc oraz oskrzeli. Co więcej, substancje zawarte w czosnku w swoim działaniu przypominają antybiotyk. Zwalcza on bakterie wywołujące wiele groźnych chorób. Wzmacnia naszą odporność, pomaga pozbyć się infekcji bakteryjnych w obrębie dróg oddechowych czy układu pokarmowego.

Czosnek niedźwiedzi na lepszy metabolizm

Czosnek niedźwiedzi jest idealny dla osób mających problem ze wzdęciami. Działa pozytywnie na układ pokarmowy, przyspiesza metabolizm, usprawnia działanie jelit. Warto jednak pamiętać, iż osoby borykające się z wrzodami powinny go jednak unikać. 

Czosnek może być doskonałym elementem diety oczyszczającej. Pozwala pozbyć się toksyn, powstałych na przykład na skutek palenia papierosów. Jeżeli chcesz rzucić palenie to powinieneś poznać ranking najskuteczniejszych suplementów pomagających w walce z tym problemem.

Substancje zawarte w czosnku, a przede wszystkim siarka pozwalają również usprawnić stan naszych stawów. Przyspiesza regenerację chrząstek stawowych. Może także skutecznie poprawić kondycję naszych włosów oraz paznokci. Zmęczonej skórze dodaje blasku.

Wobec powyższych faktów możemy z pełnym przekonaniem stwierdzić, iż szechstronne właściwości prozdrowotne czosnku niedźwiedziego oddziałują holistycznie na cały organizm, przyczyniając się tym samym do jego lepszego funkcjonowania.

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.