Kategorie produktów

SYROP PRAWOŚLAZOWY

SYROP PRAWOŚLAZOWY

4.6 Bardzo dobry

ilość opinii: 20

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Opis produktu SYROP PRAWOŚLAZOWY

SYROP PRAWOŚLAZOWY  to produkt leczniczy w postaci syropu przeznaczony do stosowania przez osoby cierpiące na kaszel.

SYROP PRAWOŚLAZOWY jest tradycyjnym preparatem roślinnym łagodzącym podrażnienia błony śluzowej jamy ustnej i górnych dróg oddechowych oraz związany z nimi męczący, suchy kaszel. 

Stosowany w tzw. kaszlu "mokrym" rozrzedza zalegającą w drogach oddechowych wydzielinę, ulatwiając jej usunięcie drogą odkrztuszania. 

Formulacja niniejszego produktu leczniczego bazuje na składnikach roślinnych naturalnego pochodzenia. Składnikiem aktywnym syropu jest macerat z korzenia prawoślazu, który od wieków jest znany i ceniony ze względu na swe właściwości.

Wykazuje on działanie powlekające, łagodzące i osłaniające błony śluzowe wyściełające górne drogi oddechowe.

Skład

Składniki produktu leczniczego SYROP PRAWOŚLAZOWY:
100 g syropu zawiera:

- 35,9 g maceratu z korzenia prawoślazu (Althaea officinalis L., radix) (ekwiwalent 5 g korzenia prawoślazu)

- ekstrahent: mieszanina wody i etanolu (47:1), zawartość etanolu (760 g/l) w produkcie wynosi nie więcej niż 1,1% (m/v).

- substancje pomocnicze: kwas benzoesowy 1 g, sachaoza 64 g.

Dawkowanie:

Lek SYROP PRAWOŚLAZOWY należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: SYROP PRAWOŚLAZOWY należy zażywać doustnie.

Zalecane dawkowanie produktu leczniczego:

- u dorosłych i dzieci w wieku powyżej 12 lat - 3 razy na dobę po 15 ml

- u dzieci w wieku poniżej 6-12 lat - o ile lekarz nie zaleci inaczej zazwyczaj 3 razy na dobę po 5 ml.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na którykolwiek ze składników produktu leczniczego SYROP PRAWOŚLAZOWY.  

W związku z obecnością w składzie kwasu benzoesowego nie należy stosować syropu u osób z astmą oskrzelową. Osoby, u których stwierdzono nietolerancję niektórych cukrów przed zastosowaniem powinny skonsultować się z lekarzem (lek zawiera sacharozę).

Produkt leczniczy SYROP PRAWOŚLAZOWY należy chronić przed światłem, przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci w zamkniętym opakowaniu, w temperaturze nie przekraczajęcej 25ºC. Przed zastosowaniem należy sprawdzić termin ważności wskazany na etykiecie.  


SYROP PRAWOŚLAZOWY zawiera etanol, ze względu na to nie zaleca się stosowania go przez osoby z z chorobami wątroby, padaczką oraz chorobą alkoholową. Nie jest zalecany w czasie ciąży oraz karmienia piersią, a także u dzieci w wieku poniżej 6 lat.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Jacek 2019-02-20 22:40

Przypuszczam, że sami sobie piszecie te opinie, więc nie będę się rozwodził.

Iwona 2018-10-31 11:21

Kupiłam ostatnio SYROP PRAWOŚLAZOWY mojemu narzeczonemu. Coś go nieprzyjemny kaszel dopadł, a lekarz to by tylko antybiotykami truł! Ja nie jestem zwolenniczką takiego "olewczego" traktowania ludzi, dlatego zabroniłam mojemu brać ten antybiotyk! I dobrze zrobiliśmy, bo SYROP PRAWOŚLAZOWY pomógł!!!!

Eleonora 2018-04-11 00:37

SYROP PRAWOŚLAZOWY to o dziwo rzeczywiście skuteczny środek. zarówno szybko wyłącza chrrypę ale i zapobiega nawrotom chrypy. Jak dla mnie nr1

Sławomir 2018-02-13 17:16

Bywa tak, że podczas choroby odnoszę wrażenie , że nie ogarniam swojego kaszlu. Takie sytuacje łapią mnie głównie późnym wieczorem i w nocy. Zdecydowanie nie da rady by przetrwać bez skutecznego specyfiku . SYROP PRAWOŚLAZOWY sprawdza się wzorowo!

Oliver1 2017-12-22 13:03

Na mnie działa szczególnie jak mam kaszel suchy, wtedy zamienia się działanie na mokry i mam piękną wydzielinę od odksztuszenia. Polecam!

Damian 2017-12-21 12:43

Na kaszel ten syrop jest bardzo dobry i nie mam do niego uwag. Wydaje mi się, że można skutecznie się nim wyleczyć tak jak zrobiłem to dwa dni temu. Polecam!

Kamil3 2017-12-18 12:40

Dobry lek pomagający pozbyć się kaszlu. Bardzo szybko ustaje i daje się wyksztusić wydzielinę która zalega. Polecam, działa bardzo dobrze i szybko, a to najważniejsze.

Maria 2017-12-11 12:05

Jestem mega zadowolona z zakupu tego syropu, pierwotnie miał być dla dziecka, ale oboje z mężem wykończyliśmy przy chorobie całą butelkę, na zdrowie!

Marta 2017-12-06 13:02

SUPER!!! Kupiłąm syrop dla rocznego synka, ale w zasadzie to ja w szybkim czasie wypiłam pół butelki borykając się z kaszlem przez 2 tygodnie po grypie. Przeszło:)

Lopez 2017-12-05 14:05

Pomaga w łagodzeniu objawów kaszlu, chociaż nazwa brzmi niczym z Harre'go Pottera. Do tego jest bardzo tani, za 2.5zł - dlatego daję 5/5 :)

Marika 2017-12-04 13:33

Jeśli widzę, że mojego męża bierze kaszel, to momentalnie każę wziąć Syrop prawoślazowy. Jeszcze nigdy mnie nie zawiódł.

paszeko 4 2017-12-03 16:51

Tani jak barszcz i skuteczny. Kaszel po nim staje się bardziej "mokry" i nie ma problemu z odkrztuszaniem flegmy. Moim zdaniem warto kupić

Kinga 2017-11-13 12:33

Świetny, tani, naturalny produkt. Od lat w mojej apteczce.

Julia 2017-10-19 16:57

Syrop wykazuje działanie wykrztuśne, jest bardzo skuteczny. Działa szczególnie przy kaszlu suchym, który też bardzo mocno podrażnia błony śluzowe gardła. Syrop znacząco łagodzi podrażnienia, przy połykaniu czuć dużą ulgę. Nie jest za dobry w smaku, ale lek ma leczyć a nie smakować.

Adrianna 2017-10-17 20:36

Tani i skuteczny - syrop prawoślazowy jest godnym polecenia syropem na kaszel!

Pini 2017-03-25 18:26

Syrop godny polecenia.Cena też korzystna.Pomógł przy kaszlu i podrażnionym gardle.

Sonia 2017-02-15 12:39

Ostatnio robiłam porządki w szafie z lekami i trafiłam na SYROP PRAWOŚLAZOWY - pomyslałam sobie "w sumie dawno nie miałam kaszlu". I nie uwierzycie! Trzy dni później mój narzeczony już kaszlał jak szalony. Dobrze, że SYROP PRAWOŚLAZOWY ma taką długą datę ważności i nie musiałam go wywalić. To zdecydowanie najlepszy środek na suchy, duszący i męczący kaszel!

Karolina 2016-09-26 15:51

Bardzo dobry syrop oczywiście brałam go przez okres choroby i zdecydowanie zmniejszył napady kaszlu w czasie kiedy chorowałam na zapalenie oskrzeli

Opinia użytkownika 2015-11-13 23:18

Najbardziej w kaszlu mokrym nie lubię tego, że podrażnia gardło! W mojej pracy brak funkcjonalnego gardła to coś złego i dlatego stosuję SYROP PRAWOŚLAZOWY . Składniki tego preparatu wspierają hamowanie kaszlu i zmniejszają ból gardła. Poprzez to działanie rozprawiam się z każdą infekcją dróg oddechowych.

Olga 2015-09-15 00:35

SYROP PRAWOŚLAZOWY jest skuteczny i bezpieczny.

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.