Kategorie produktów

Validol

4.03 Dobry

ilość opinii: 66

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Validol

Validol to lek dostępny w postaci tabletek do ssania. Wskazaniem do stosowania niniejszego produktu leczniczego są objawy towarzyszące nerwicom czynnościowym, np. podczas migreny, stanów skurczowych układu pokarmowego, choroby lokomocyjnej oraz przy zaburzeniach neurowegetatywnych.

Tabletki polecane są do stosowania w celu łagodzenia stanów napięcia nerwowego oraz uczucia niepokoju. Lek ten stosuje się krótkotrwale. W formulacji produktu znajduje się mieszanina mentolu i izowalerianianu mentylu. 

Naturalne składniki zawarte w leku Validol wykazują działanie uspokajające oraz nasenne. Mentol ma działanie lekko tonizujące. Odświeża organizm i usprawnia jego hiperwentylację.

Kwas izowalerianowy zawarty w produkcie leczniczym Validol ma działanie hamujące na czynności kory mózgowej, co wspomaga i nasila działanie nasenne i uspokajające, niezbędne do nocnej regeneracji organizmu. 

Skład

Składniki leku Validol:

substancje czynne mieszanina mentolu i izowalerianianu mentylu
pozostałe składniki sacharoza i stearynian wapnia

Produkt leczniczy Validol zawiera sacharozę.

Długotrwałe stosowanie tabletek Validol może powodować pojawienie się objawów niepożądanych.

Dawkowanie:

Lek Validol należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Produkt Validol należy stosować doustnie. Tabletek nie należy rozgryzać ani połykać w całości. Są one przeznaczone do ssania. Tabletkę należy ssać między posiłkami. Najlepiej stosować regularnie, w równych odstępach czasowych. 

Zalecane dawkowanie produktu leczniczego Validol w ciągu doby dla osoby dorosłej: 1 tabletka 3 razy na dobę.

Nie należy stosować podwójnej dawki w celu uzupełnienia pominiętej. 

Nie przekraczać wskazanego dawkowania produktu leczniczego. 

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu.

Przed przyjęciem leku należy poinformować lekarza o wszystkich stosowanych lekach. 

Przeciwwskazaniem jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik produktu Validol. Preparat nie jest przeznaczony dla kobiet w ciąży i kobiet karmiących piersią (laktacja).

Podczas stosowania jakichkolwiek leków nie zaleca się spożywania alkoholu. Alkohol może nasilać działanie niektórych składników leku. 

Validol należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Należy zachować ostrożność w przypadku osób z z chorobą wrzodową lub zmianami zapalnymi przewodu pokarmowego. U osób ze zgagą bądź przepukliną roztworu przełykowego może dojść do nasilenia dolegliwości za sprawą mentolu. 

Przed przyjęciem produktu leczniczego należy sprawdzić datę ważności na opakowaniu.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Kamil 2020-04-12 09:47

ciężko mi smacznie zasnąć powiedziałbym że z dużym mozołem. korzystna zmiana przyszła wraz ze stosowaniem tego panaceum.

Tamara 2019-12-17 10:10

mało komfortowa rzecz. od blisko kilku miesięcy nie potrafię być odprężona. To skutek zamieszania w najbliższym otoczeniu. mam już serdecznie dość. Czas na leki.

Marta 2019-03-16 15:13

Czy mogę zażywać validol gdy biorę metocard 50mg i aspargin?

Opinia użytkownika 2019-02-28 15:53

Działa skutecznie i w miarę szybko nie dając efektu odurzenia

Renia 2018-10-26 17:22

Próbowałam różne rzeczy na migrenę, również te niekonwencjonalne, ale dopiero Validol pozwolił mi dobrze zmierzyć się z tym kłopotem.

Iga 2018-08-29 01:37

Beznadziejnie

Emilia 2018-08-02 15:41

Jak dla mnie Validol świetnie działa. Wiadomo, że u każdego lek sprawdzi się inaczej, ale u mnie naprawdę daje radę. Stosuję Validol na problemy z zasypianiem i nerwowość w II fazie cyklu. Przez problemy z hormonami mam tak, że przed okresem wpadam w częste napady złości. Najgorsze, że jestem tego świadoma, ale mam w sobie wtedy tyle agresji, że nie umiem nad tym panować. Co ciekawe, nie jest to złość do ludzi, tylko na czynności, które mam wykonać. Mam wrażenie, ż emoje ciało się buntuje i wpadam w złość, że np. muszę przenieść gdzieś rzeczy.... Dziwne uczucie. Zapisano mi właśnie Validol i (odpukać) pierwszy raz nie miałam takiego napadu zości! Oby tak dalej dopóki moje hormony nie wrócą do normy.

Jania 2018-06-27 15:12

Skończyły mi się tabletki antydepresyjne, a do wizyty jeszcze kilka dni. Objawy po nagłym przerwaniy koszmarne. Najgorsze są problemy ze snem. Zazwyczaj ratowałam się w takich sytuacjach tryptofanem. Z marnym skutkiem. Wczoraj przypomniałam sobie o Validolu, który brałam kilkanaście lat temu. Dobrze, bo miniona noc jakoś przespana. Można powiedzieć, że czuję się znośnie, a to w przupadku objawów odstawienia antydepresantów dużo. Wygląda na to, że jakoś dociągnę do wizyty te parę dni bez robienia cyrku.

Daniela 2018-06-22 07:05

Nerwicce i stany niepokoju to obecnie plaga, z którą zmaga się coraz więcej osób, a co gorsza w coraz to młodszym wieku. Nie wiem, co gorsze... sama bardzo długo walczyłam z ich objawami, jednak doszłam do wniosku, że nie można dać im się zniewolić. Początkowo sięgałam po Validol, bo ten produkt sprawił, że patrzyłam inaczej na pewne sprawy. Stałam się jakby spokojniejsza, było mi po prostu lżej.

Franek 2018-06-05 20:32

Lek jest jak najbardziej lekiem i to da się odczuć, ponieważ działa szybko i wyraźnie. Wszystkie pożądane działania są odczuwalne. Trzeba przyznać że izowalerianian mentylu spełnia swoją rolę bardzo dobrze. Nie spotkałem lepszego leku na na nerwy. Tylko stary i sprawdzony validol

Blanka 2018-05-24 23:14

Ja zastosowałam podobny schemat pprzyjmowania tabletek validol jak @emilia, ale nie mogę powiedzieć, żeby w moim przypadku był to aż taki strzał w dziesiątkę, Zwyczajnie, na mogrenę mało co pomaga. Najlepiej zaszyć się w mieszkaniu i przeczekać ten stan w domowych pieleszach. Jakbyście mieli jakieś skuteczne patenty, to chętnie przyjmę, bo niestety (albo i stety) dopiero raczkuję w tym temacie.

Hanka 2018-05-05 00:00

Próbowałam brać Validol na chorobę lokomocyjną, ale miętowy smak tylko pogorszył mdłości.

Honorata P. 2018-04-25 23:07

Validol łagodzi stany rozdrażnienia, ale czasami nie wystarcza. Boję się zacząć stosować psychotropy...może mi coś polecicie w zamian?

Anna 2018-03-10 22:10

Validol wprowadza równowagę oraz uczucie komfortu w organizmie. Czuję się spokojniejsza i bardziej zrelaksowana w ciężkich chwilach.

Basia 2018-01-12 08:50

Wszelkie stany nerwowe objawiają się u mnie atakami migreny, koszmarnym bólem głowy i innymi dolegliwościami, z którymi trudno mi się uporać. Wiem, że tak nie powinno być i że na dłuższą metę niczego mi to nie da, dlatego zaczęłam stosować Validol. Tabletki są dość łagodne, a jednocześnie skuteczne. Nie ogłupiają, nie otumaniają, ale wprowadzają w stan spokoju i wyciszenia, a o takie działanie mi chodzi :)

Mania 2017-12-05 11:27

Zmiany, zmiany, zmiany.....nie znoszę, jak spadają na mnie lawinowo, a to dzieje się właśnie teraz:/ przez to zupełnie nie mogę się skupić na pracy, a w mojej branży coś takiego jest od razu widoczne:/ Chyba czas na stary i sprawdzony Validol.

Hania 2017-11-07 08:31

Mam nowego przełożonego w pracy. Taki nerwus, że ja nie wierzę. Młody i nakręcony na biznes. Przez niego wszyscy pracownicy chodzą jak zegarki, a ja nawet po pracy w domu nie mogę się uspokoić, bo myślę, że kolejnego dnia znów muszę tak iść. Pracy nie zmienię, bo to mój strzał w dziesiątkę. Zaczęłam brać tabletki Validol, bo brała je kiedyś moja mama i była zadowolona. Powiem, że naprawdę zaczęłam zwracać mniejszą uwagę na tego młodego. Facet widzi, że jestem inna, dobrze śpię, wychodzę do pracy z uśmiechem:)

Filip 2017-10-11 10:53

Po ostatnich wydarzeniach związanych z burzliwą wyprowadzką z dotychczas zajmowanego mieszkania studenckiego nachodzą mnie stany niepokoju. Nie wiem, na ile uzasadnione, ale moja psychika typowo woła o odpoczynek. Pani w aptece po wysłuchaniu całej historii nie zastanawiała się długo i zarekomendowała mi Vsalidol. Ssanie tych tabletek pozwala mi odciąć się od negatywnych myśli, a działanie leku jest naprawdę wyczuwalne - i to bez oczucia senności czy otumanienia!

Karolina Sz. 2017-10-08 00:05

Skusiłam się na Validol ze względu na bardzo niska cenę, ale okazuje się, że cena to nie wszystko. Wolę postawić na coś mocniejszego, a najlepiej leki na receptę...

Jola 2017-10-04 10:32

Jest okej, ale przy chorobie lokomocyjnej aż takich wyraźnych efektów nie zauważyłam

Małgiośka 2017-07-03 13:01

Mnie zapisał Validol pulmunolog! przy zapaleniu krtani i tchawicy! To naprawdę świetny sposób na pozbycie się uciążliwego uczucia łaskotania i drapania w gardle. Pozwala zasnąć, kaszel nie męczy. Warto spróbować!

Ewa 2017-06-02 10:29

Już samo ssanie tych tabletek pomaga odwrócić moją uwagę od stresującej sytuacji, a ostatnio w pracy nastroje nieciekawe....Mam nadzieję, że sprawy szybko się uspokoją, bo nie chciałabym brać tabletek przez dłuższy czas.

Urszula 2017-04-18 16:00

U mnie zadziałał lek super. Miałam problemy rodzinne i ciężko to znosiłam. Lek mnie uspokoił.

Krzysztof 2017-04-12 11:30

Używam od lat. Super lek o łagodnym działaniu. W "trudniejszych" momentach ssię 3 tabletki (ważę 100 kg) bez żadnych objawów ubocznych. Ciekawe tylko że w aptece kosztuje 7 zł. a w necie widziałem za 3,70.

Dajana 2017-04-11 15:23

tata stosował, bo miał bóle nerwowe w klatce piersiowej. W sumie całkiem szybko mu to pomogło.

Emilia 2017-04-11 14:56

Zmieniałam niedawno pracę, a wraz z przyjściem do nowej, zaczęłam się bardziej stresować, co negatywnie wpłynęło na moją kondyncję psychofizyczną. Validol kupiłam w ciemno, ponieważ nie znałam nikogo, kto polecałby mi ten produkt, więc można powiedzieć, stałam się niejako królikiem doświadczalnym. Trochę się bałam, bo nie wiedziałam, czego mogę się spodziewać. Zaczęłam od mniejszej dawki - na razie jedna tabletka do ssania i po kolacji. Faktycznie, spało mi się lepiej, ale to jeszcze nie było to. Doszłam do zalecanych 3 tabletek na dobę i dopiero wtedy odczułam ten pożądany przeze mnie efekt wyciszenia i uspokojenia.

Tadek 2017-03-15 23:47

W trudnych sytuacjach stresujących pomaga super nie jest to lek mocno działający na stres ale jak masz problem z jada w korkach albo w zatłoczonych centrach handlowych to polecam

Opinia użytkownika 2017-02-17 13:04

Jeszcze parę dni temu nieprzespana noc to była normalka. Brak snu miał negatywne odzwierciedlenie dla mojego organizmu. Byłam zmęczona i mocno osłabiona. Bliska znajoma poleciła mi Validol . Odkąd mam ten produkt mój sen jest o wiele lepszy. jestem spokojna, wyciszona, nie budzę się w nocy i mam piękne sny :)

Anna 2017-01-07 10:19

Pomógł mi juz nie raz , przy nadpobudliowści i niepokojach, kołataniu serca bez powodu, działa lekko usypiająco w nocy a w dzień nie odczuwam senności jak go biorę.

Aneta 2016-10-25 14:08

Skuteczny na niewielki stres. bardzo wygodny w użyciu.

Tomasz 2016-09-17 10:15

Jest to lek dobry ale na słabe skutki stresu czy nerwów- nic większego. Także dla mnei Validol się spisuje przed np. zebraniami w pracy.

Beata 2016-09-10 01:02

Dzięki tej tabletce zdałam prawko za pierwszym razem.

Beata 2016-09-10 01:02

Dzięki tej tabletce zdałam prawko za pierwszym razem.

NERWUS 2016-07-13 13:52

Moze i Validol ma jakies dzialanie uspokajajace ale o duzo za male dla osoby ktora decyduje sie uspokoic lekiem. Za slabe!!

Aneta 2016-01-29 22:10

[Komentarz usunięty przez moderatora]

Hanna 2015-11-27 06:03

Lek ten pomaga mi bardzo w atakach nerwicy i paniki. Rewelacja, ze ma tak szerokie zastosowanie i pomaga. Musze miec zawsze przy sobie.

Wera 2015-06-16 13:53

Validol to produkt, który zawiera kwas izowalerianowy. Składnik ten wykazuje działanie szybkie i skuteczne, co daje się odczuć po przyjęciu tego leku. ostatnio stosowałam ten lek w aurach migrenowych, przez które nie mogłam funkcjonować, a był to dla mnie bardzo ważny dzień. Niestety musiałam zrezygnować z udziału w konferencji, bo nie dałabym rady wytrzymać. Wzięłam Validol i po paru godzinach stanęłam na nogi :)

Ula 2015-05-19 18:52

A ja szukam czegoś na nerwicę lękową ale nie psychotropy

Nora 2015-05-16 11:41

Na trudności z zasypianiem najlepiej zakupić Validol . Działa naprawdę świetnie.

Topalos 2015-04-02 11:00

Jakoś nie za dobrze działa aby mnie uspokoić. Po 30 minutach jest o wiele lepiej i już jestem bardziej spokojny ale to nie na 100%

Marrian 2015-03-25 19:51

Tabletki do ssania rzeczywiście działają tylko nie wiem dlaczego powodują aż takie poważne zmęczenie czy przytępienie. To jest dla mnie najgorsze co może być :(

Juder 2015-03-25 19:46

Bardzo szerokie zastosowanie i to jest moim zdaniem bardzo duży plus. W czasie podróży o wiele lepiej teraz ją znoszę i cieszę się, że mogę tak żyć jak teraz bo wcześniej było bardzo źle :(

Bober 2015-03-22 22:16

Korzystam z tego leku w celu rozluźnienia się oraz zrelaksowania. Działa na mnie profesjonalnie i już po 20 minutach nie czuje takiego spięcia mojego organizmu. Jest po prostu o wiele lepiej. Cena preparatu mogłaby być niższa ale na ogól jest ok, więc daje pozytyw!

Valid 2015-03-09 19:45

Ciekawy lek rozkurczowy. Działa w 100% i efektownie można dzięki niemu pozbyć się bólów. Dodatkowo świetnie uspokaja i daje możliwość pełnego wypoczynku.

Ifones 2015-03-08 18:48

Osobiśćie działa na mnie ten lek bardzo dobrze uspokajająco, jednak jeżeli miałby wpłynąć na moją chorobę lokomocyjną to niestety nie sprawdza sie ;/

Jack 2015-03-05 19:22

Nic nie pomogło i tylko zmarnowałem na to pieniażki...

Jolly 2015-02-25 22:05

Uważam, że Validol pozytywnie stymuluje system nerwowy i pomaga się zrelaksować w podbramkowych sytuacjach.

Zibi 2015-02-24 11:28

Skuteczne tabletki na uspokojenie się, a w smaku też całkiem dobre więc nie buduje to negatywnych skojarzeń.

Opinia użytkownika 2015-02-19 11:02

Ssałam 10 pod rząd i nic nie pomogło.

Iwona 2015-02-02 21:05

Na migreną jak znalazł, validol szybko mi pomaga i nie chce mi się po nim wymiotować jak po wcześniejszych tabletkach.

Minionka 2015-02-02 15:51

Nie mogę skłamać, że nie widzę efektów po stosowaniu Validolu. Uspokoiłam się i wyciszyłam po stracie przyjaciela, choć dojście do formy zajęło mi ponad 3 miesiące.

Laura 2015-02-01 22:58

Validol pomaga mi w stanach zwiększonego napięcia nerwowego. Dzięki ssaniu tych tabletek jestem wtedy spokojniejsza i bardziej zrelaksowana. Dodatkowo ma bardzo świeży, miętowy smak, z powodzeniem zastępuje gumę;)

Agnieszka 2015-01-28 12:51

Nie mówię, że jest super, ale widzę wyraźną poprawę samopoczucia od kiedy zaczęłam łykać Validol. Na krótki okres czasu - miesiąc dwa chyba nie da rady zrobić sobie nim krzywdy.

Anka 2015-01-28 12:48

Chcąc nie chcąc po rozwodzie musiałam sięgnąć po środki uspokajające żeby trzymać fason przed dziećmi i rodziną. Z Validolem okazało się to możliwe.

Nemo 2015-01-26 22:09

Pozwala mi się wyciszyć przed występami publicznymi i dzięki temu nie zżera mnie trema.

Kamil87 2015-01-18 23:18

Świetnie ten lek na mnie działa. Jako jeden z pierwszych pomógł mi w prosty sposób zregenerować swoje nerwy oraz uspokoić się. Teraz już tak nie panikuje, tylko śmiało dalej poznaje świat :)

Opinia użytkownika 2015-01-17 10:28

Sen jest dla organizmu regeneracją. Trzeba zadbać o jego długość i jakość. Zdrowy sen to podstawa zdrowia organizmu, a w problemach z nim warto przyjmować Validol . Preparat zawiera składniki, które skutecznie zmniejszają nerwowość i uspokajają. Dzięki temu już nie mam problemów ze snem.

Wydra 2015-01-12 21:09

Uważam, że te tabletki wspomagają i pozwalają zachować równowagę psychiczną i fizyczną organizmu, przez co samopoczucie i samoocena są zdecydowanie wzmocnione

Kacperrr 2015-01-12 21:03

Jak dla mnie, to te tabletki wcale uspokajająco nie działają.

Joanna 2015-01-12 21:02

Ten lek istotnie łagodzi stany rozdrażnienia. Przywraca witalność i chęci do życia!:)

Lucy 5869 2015-01-12 21:01

Poprawia jakość snu i łagodzi stany rozdrażnienia. Po maga organizmowi poradzić sobie ze stresem fizycznym i psychicznym.

Szymon 2015-01-04 22:08

Pomocny lek na chorobę lokomocyjną. Nie obciąża zestresowanego żołądka ani wątroby. Forma pastylek do ssania jest bardzo wygodna w zastosowaniu.

Danon 2015-01-04 22:07

Wcale nie działa tak dobrze jak pisze producent, może pomaga na żołądek, ale na nerwy to na pewno nie:(

Emolinka 2015-01-04 22:04

Stosuję ten preparat na nerwy przed podróżą. Mam złe wspomnienia związane z chorobą lokomocyjną. Teraz jest niby lepiej, ale psychicznie nie dam rady bez takiego wspomagacza

Sylwia 2015-01-04 22:02

Oceniam pozytywnie validol, pomógł mi zapomnieć o stresie związanym z podróżą. Dzięki ssaniu tabletek nie zaschło mi w ustach na początku podróży, jak to zwykle bywało

Opinia użytkownika 2015-01-03 13:22

Chyba czas stwierdzić, że nie radzę sobie ze stresem. Wypróbuję Validol , oby przyniósł spokój.

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.