Kategorie produktów

Amertil

Amertil

4.64 Bardzo dobry

ilość opinii: 11

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Amertil

Amertil to lek wskazany do stosowania przy objawach alergicznych: w objawowym leczeniu sezonowego i przewlekłego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa (np. kataru siennego), pokrzywki u dorosłych i dzieci od lat 6 (zmiany skórne: świąd, zaczerwienienie skóry) oraz alergicznego zapalenia spojówek.

Substancją czynną formulacji leku jest dichlorowodorek cetyryzyny, który wykazuje działanie łagodzące objawy związane z przebiegiem alergii oraz niwelujące pokrzywkę.

Amertil to lek wydawany na receptę, dostępny w postaci tabletek powlekanych.

Niniejszy lek przeznaczony jest do stosowania przez osoby dorosłe oraz dzieci w wieku powyżej 6 lat.

Skład

Składniki produktu Amertil są następujące:

- substancją czynną leku Amertil jest cetyryzyny dichlorowodorek. Jedna tabletka powlekana zawiera 10 mg cetyryzyny dichlorowodorku.

- pozostałe składniki to: laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna, skrobia żelowana, krospowidon, magnezu stearynian.

- skład otoczki: hypromeloza, tytanu dwutlenek (E 171) i makrogol 400.

Dawkowanie:

Tabletki Amertil należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Podanie doustne tabletek. Lek należy popić odpowiednią ilością płynu (wody). Stosować z posiłkiem lub niezależnie od niego. Tabletkę można dzielić na pół.

Zalecane dawkowanie przedstawia się następująco:

Grupa wiekowa Dawka jednorazowa Ilość dawek na dobę
osoby dorosłe 1 tabletka 1x
dzieci w wieku > 12 lat j.w. j.w.
dzieci w wieku 6-12 lat 0,5 tabletki 2x
dzieci w wieku < 6 lat nie stosować

Czas trwania leczenia opiera się na zaleceniach lekarza.

Uwaga! W czasie całego okresu przyjmowania niniejszego leku nie należy spożywać  alkoholu. Minimum 3 dni przed planowanymi testami skórnymi należy zrobić przerwę w stosowaniu tabletek. 

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża twojemu życiu i zdrowiu.

Przeciwwskazaniem jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik preparatu Amertil, wiek poniżej 6 lat, ciąża, laktacja, padaczka, niewydolność nerek oraz problemy z oddawaniem moczu.

Preparat Amertil należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Chronić od światła i wilgoci. Przed użyciem należy sprawdzić datę ważności na opakowaniu.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Łucjan 2020-01-06 17:38

niesamowita pomoc w przypadku alergii

Opinia użytkownika 2018-12-22 17:38

Co na czerwone oczy? Polecam Amertil !

Marzanna 2018-10-29 22:33

Już dłogo borykam się z nadwrażliwość skórną... Ta niemiła przypadłość nie daje mi naturalnie żyć! Nabyłam Amertil !!!! Uważacie, że ten środek poradzi sobie...? Jeśli ktoś korzystał niech napisze jak u niego zadziałało.

Sandra 2018-05-23 17:34

Wiosna czy lato zawsze mam Amertil przy sobie! Jest to najlepszy lek, zapisuje mi go lekarz na moje liczne alergie i tylko dzięki niemu jakoś przezywam ten okres!

Michalina 2018-03-07 09:52

Przy katarze zwykle stosowałam kropelki do nosa. Od początku przyzwyczaiła mnie do tego mama. Nie sądziłam, że tabletki mogą okazać się równie skuteczne, dopóki nie trafiłam na Amertil. Teraz już wiem, że nic mi ich nie zastąpi, a co ważniejsze mogłam pożegnać swoje dolegliwości.

Klaudiusz 2017-11-14 13:04

Uważam, że jak lek jest zapisywany przez lekarza specjalistę, to już musi być odpowiedni i skuteczny Czyż nie?

Ewelina 2016-12-29 12:31

Amertil brałam w zeszłym roku, bo wyjątkowo ciężko i burzliwie przeszłam przez okres pylenia. Ten lek zmniejszył występujące u mnie objawy, czyli łzawiące oczy i cieknący nos...chyba nawet nie czułam sie senna po nim z tego co pamiętam. W tym roku postanowiłam wyjechać na cały sezon i przetrwałam bez leków. Przywilej pracy zdalnej;)

Michalina 2016-09-21 10:33

Myślałam, że na wszelkie zmiany skórne tylko maść i żel mogą pomóc. Widać, że apteki wychodzą naprzeciw standardom:) Z niewiadomych mi przyczyn często mam zaczerwienioną i swędzącą skórę - nie wiem, czy to wina płynu do kąpieli czy proszku do prania, nie zweryfikowałam jeszcze źródła. Ilekroć jednak pojawia się problem, zawsze biorę Amertil. Dzięki niemu uporczywe dolegliwości znikają w mig :)

Cecylia 2016-01-31 23:21

W reakcji alergicznej męczę się z piekącymi i łzawiącymi oczyma:( Dowiedziałam się o specyfiku Amertil . Czy już ktoś tutaj używał? Jestem załamana. Chcę pójść do pobliskiej apteki.

Malina 2015-10-22 18:16

Alergiczne zapalenie błony śluzowej nosa to problem, który może występować okresowo i przewlekle. Główną przyczyną tej choroby są pyłki roślin! Moje standardowe objawy to: zapchany nos, ciągłe kichanie (jak szalona) i wodnista wydzielina, która cały czas "cieknie"... Amertil mogę z czystym sumieniem zarekomendować wszystkim, którzy borykają się z takimi alergicznymi wariacjami nosowymi!

Ewa 2015-05-12 23:33

Jestem zadowolona z działania Amertil. Nie czuję się po nim senna ani otępiałą.

Ranking zamienników

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.