Materace Olsztyn - na co zwrócić uwagę, kupując materac do spania

Materace Olsztyn - na co zwrócić uwagę, kupując materac do spania

Zakup nowego materaca w Olsztynie to ważna decyzja, która ma na celu poprawę jakości naszego snu. Materace wymieniamy średnio raz na dziesięć lat. Technologia poszła naprzód. Budowa materacy znacznie się zmieniła. Warto więc sprawdzić wcześniej, na co zwrócić uwagę, kupując materac do spania.

Materace piankowe w Olsztynie 

Materace w Olsztynie są tak różnorodne, że każdy znajdzie wśród nich materac odpowiedni do swoich potrzeb. Warto zwrócić uwagę na materace znanej i renomowanej marki Hilding. Firma stosuje przy produkcji materacy najnowocześniejsze technologie oraz komponenty, takie jak: sprężyny kieszeniowe, chłodzące pianki lateksowe i pianki FloFom oraz grzejące pianki termoelastyczne Visco czy też maty kokosowe.

Na co należy zwrócić uwagę podczas kupna nowego materaca? Osoby z dużą nadwagą powinny sięgnąć po twardy materac np. Hilding Modern. Jest to materac z pianki wysokoelastycznej o dwóch różnych stopniach twardości. Dzięki temu materac Hilding Modern z jednej strony jest twardy, a z drugiej bardzo twardy. Nadaje się on do użytku przez osoby do 140 kg wagi. Otwartokomórkowa struktura pianki zapewnia doskonałą wentylację. Ma to znaczący wpływ na higienę snu. Sypiając na zbyt twardym materacu przez dłuższy okres, możemy doprowadzić do poważnego zwyrodnienia kręgosłupa, które będzie nas ograniczało w codziennym życiu. Jeśli nie śpimy na plecach, warto sięgnąć po materace z termoelastyczną pianką Visco tj. Hilding Rumba. Oczywiście materac musi być odpowiednio dobrany do rozmiaru naszego łóżka. Materac Visco 180x200 to duży materac dla pary. Mogą sobie na niego pozwolić również single – o ile mają wystarczająco dużo miejsca w sypialni. Materac taki daje odpowiednie wsparcie dla kręgosłupa, jednocześnie termoelastyczna pianka dopasowuje się do naszego ciała. Sen na takim materacu poprawia krążenie oraz wspomaga regenerację mięśni. 

materace piankowe w Olsztynie

Materace kieszeniowe Olsztyn

Sklepy z materacami w Olsztynie mają w swojej ofercie materace piankowe oraz sprężynowe o różnym stopniu twardości. Materace sprężynowe sprawdzą się u osób, które lubią tradycyjne rozwiązania. Znacznie różnią się one od starych materacy sprężynowych. Producent materacy Hilding stosuje obecnie najnowsze technologie. Materace sprężynowe tj. Hilding Tango czy Hilding Step zbudowane są m.in. z licznych sprężynek o niewielkiej średnicy, które umieszczone są w osobnych kieszonkach. Sprężynki te pracują niezależnie od siebie. Zapobiega to uginaniu się całego materaca. Dzięki temu partner nie odczuwa naszego ruchu na materacu i nie wybudza się ze snu. Sprężynki pracują bardzo cicho. Stanowią one doskonałe wsparcie dla naszego ciała na całej długości. Im więcej jest punktów podparcia, tym mniejszy jest nacisk na naczynia krwionośne. Materace kieszeniowe marki Hilding dzięki swojej budowie zapobiegają drętwieniu kończyn, co może mieć miejsce na zbyt twardych oraz mało elastycznych materacach. Dodatki w postaci różnego rodzaju pianek oraz maty kokosowej sprawiają, że materace te spełniają odpowiednio indywidualne potrzeby użytkowników. 

Kupując materac, warto sięgnąć po produkty sprawdzonej firmy takiej jak Hilding. Dobry sprzedawca powinien udzielić nam cennych rad, gdy o to poprosimy. Jeśli mamy jakieś wątpliwości, warto je rozwiać. Nowy materac to inwestycja na kilka kolejnych lat - inwestycja w komfort snu oraz w nasze zdrowie.

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.