Kategorie produktów

Fosidal

Fosidal

4.35 Dobry

ilość opinii: 17

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Fosidal

Fosidal to produkt leczniczy w postaci syropu do stosowania w objawowym leczeniu infekcji górnych dróg oddechowych oraz towarzyszących im dolegliwości, takich jak problemy z odkrztuszaniem, napady kaszlu zarówno suchego, jak i mokrego oraz w przebiegu chorób zapalnych płuc i oskrzeli. 

Substancją czynną leku Fosidal jest chlorowodorek fenspirydu. Substancja ta wykazuje działanie przeciwzapalne oraz rozkurczające oskrzela. Dzięki temu substancja ta łagodzi objawy zapalne, do których należy zaliczyć obrzęk i podrażnienie błon wyściełających drogi oddechowe. Ponadto działa przeciwkaszlowo oraz zmniejsza ilość wydzielanego śluzu w drzewie oskrzelowym.

W przypadku kaszlu suchego substancja ta hamuje napady kaszlu, dzięki czemu łagodzi też ból gardła, zapalenie oskrzeli i strun głosowych.

W kaszlu mokrym ułatwia rozrzedzanie wydzieliny, upłynnia ją, ułatwia odkrztuszanie i udrożnia drogi oddechowe.

Skład

Składniki leku Fosidal to: 

substancja czynna fenspirydu chlorowodorek (2 mg/1 ml syropu)
pozostałe składniki metylu parahydroksybenzoesan (E218), propylu parahydroksybenzoesan (E216), potasu sorbinian (E202), glicerol, sacharyna sodowa (E954), sacharoza, aromat pomarańczowy, kwas cytrynowy jednowodny, woda oczyszczona

 

Dawkowanie:

Produkt Fosidal należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. 

Syrop należy stosować doustnie, przed posiłkami, w dawkach podzielonych w równych odstępach czasowych. Zalecane dawkowanie leku:

Wiek Dawka dobowa
dorośli 45-90 ml

dzieci > 2 lat:

- poniżej 10 kg

- powyżej 10 kg

 

10-20 ml 

30-60 ml 

Nie należy przekraczać wskazanej do zastosowania dawki dobowej leku. 

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do zastosowania jest nadwrażliwość na jakikolwiek ze składników produktu leczniczego Fosidal.

Nie stosować u dzieci poniżej 2. roku życia. Nie zaleca się stosowania leku w okresie ciąży i karmienia piersią.

Syrop Fosidal należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności umieszczony na opakowaniu produktu. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Opinia użytkownika 2020-05-07 09:22

serio nie jest to zły środek. odpowiedni zakaup.

Dorota 2018-05-27 06:16

Szkoda

Ludomira 2018-04-24 11:12

Moje dziecko często dopada suchy i duszący kaszel! Doktor zazwyczaj przepisuje Fosidal !!! I ja się z tym zgadzam! Ten produkt zawsze dobrze się sprawdza!

Celinka 2018-04-19 10:30

Fosidal zażywałam w przypadku dolegliwości towarzyszącym infekcjom górnych dróg oddechowych. Chlorowodorek fenspirydu jest substancją czynną, która wpływa korzystnie na kondycję górnych dróg oddechowych, a przy tym eliminuje lub redukuje odczuwane podrażnienie i pojawiający się tam stan zapalny.

Adam 2018-04-12 10:07

Witam Serdecznie. Dzisiaj rano zażyłem dawkę zalecaną syropu. Niestety lek nasilił kaszel i objawy choroby, po pierwszej dawce solidnie odradzam.

Sylweriusz 2017-06-02 10:09

Zdarza się, że podczas choroby górnych dróg oddechowych odnoszę wrażenie , że mój kaszel jest przeokropny. Takie sytuacje przytrafiają się przede wszystkim w nocy. Zdecydowanie nie da rady aby poradzić sobie bez trafnie działającego preparatu :/ Fosidal określam wzorowo!

Ana 2017-01-22 21:46

dawkowanie dla dzieci pawie pół utelki syropu na dobę?! :O

Hanna 2016-11-26 22:33

Nie każdy syrop działa wykrztuśnie na moją córeczkę. Długo szukaliśmy, bo jako przedszkolak łapie infekcję za infekcją:/ Fosidal oraz oklepywanie pomagają jej pozbyć się zalegającej flegmy, dlatego mogę polecić dalej ten syrop.

Violeta 2016-11-05 19:31

W okresie jesienno-zimowym bardzo łatwo o infekcję bakteryjną lub wirusową. Troszczę się o swoich bliskich. Widzę, że coś jest nie tak, kiedy pojawiają się u nich odruchy kaszlowe i inne. Wtedy nie czekam, tylko od razu sięgam po Fosidal. Uważam, że nie ma lepszego preparatu, więc nie eksperymentuję. Jeśli chodzi o moją rodzinę, nie wybieram byle czego. Fosidal pomaga w początkowych objawach przeziębienia, a dodatkowo ułatwia odkrztuszanie.

Iza 2016-08-16 17:09

Fosidal ma przyjemny smak i dzieci chętnie go biorą bez grymaszenia! Bardzo sobie cienię ten produkt, ponieważ działa szybko i skutecznie na kaszel. Pomaga też w pozbyciu sie zalegającej w płucach wydzieliny. Jak dla mnie Fosidal to naprawdę dobry lek. Co ciekawe sprawdza się też u dorosłych, co w przypadku innych leków u nas nigdy się nie sprawdzało.

Kamila 2016-06-29 19:11

Fosidal bardzo fajnie działa na kaszel. POmaga też w odkrztuszeniu zalegającej wydzieliny. U nas Fosidal stosuje cała rodzinka. od taty, po maluchy. Działa na wszytkich. podstawowy przy wspieraniu leczenia. Obojętnie co się nie dzieje, zawsze podaję. Ma chyba też jakieś działanie przeciwbólowe lub chociaż znieczulające, sama nie wiem, ale ból ustępuje po nim. Co jest bardzo fajne to to, że moje maluchy biorą go chętnie - w sensie, że sam jest całkiem dobry w porównaniu z innymi lekami. także, nie ma płaczu jak trzeba go przyjąć, co jest bardzo ważne podczas leczenia dzieci.

Adrianna 2016-06-27 10:21

Fosidal poleciła mi znajoma, która stosuje go u swoich dzieci, ale także u siebie. Ten lek wykazuje działanie wykrztuśne, co oznacza, że pozbywa się zalegającej wydzieliny i ułatwia jej odkrztuszanie. Oczyszcza drogi oddechowe a także nawilża gardło, które może być podrażnione długotrwałym i uporczywym kaszlem. Jeśli o mnie chodzi - jestem na tak.

Bogumiła 2015-08-06 09:07

Fosidal to niezastąpiony lek, który stosuję u siebie i swoich najbliższych. Z uwagi na dużą porcję chlorowodorku fenspirydu, znacząco wpływa na górne drogi oddechowe, likwidując problem i zmniejszając ryzyko jego nawrotu. Dzięki temu lek ten skutecznie rozprawia się z kaszlem suchym i mokrym.

Stella 2015-07-18 13:30

Od jakiegoś czasu męczył mnie mocny kaszel. Udałam się do apteki i nabyłam Fosidal . Ten preparat pokonał kaszel. Jak dla mnie jest najlepszy.

Gosia 2015-05-20 11:07

Kaszel suchy jest według mnie gorszy od kaszlu mokrego. W jego przebiegu spotykamy sięz niepohamowanymi napadami, a co więcej trudno jest jednoznacznie stwierdzić, z czego sięone biorą. Co więcej kaszel suchy powoduje bolesność gardła. Na te ataki przyjmuję Fosidal. Jeszcze nigdy mnie nie zawiódł i mogę mu w pełni zaufać.

Opinia użytkownika 2015-03-23 21:25

Od dawna strasznie piecze mnie gardło. Sądzę, że coś mnie wkrótce złapie. Robi się coraz zimniej a dla człowieka to czas na przeziębienia... Wybrałam się więc do apteki i kupiłam Fosidal . Liczę, że ten specyfik zlikwiduje te dolegliwości...

Opinia użytkownika 2015-03-02 16:37

W okresie przeziębienia zdarza się, że dodatkowo męczą mnie napady kaszlu. Próbowałam różnych sposobów żeby móc się go jakoś pozbyć. Koleżanka poleciła mi produkt Fosidal . Pognałam do apteki, żeby nabyć. Liczę, że mi pomoże :)

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.