Sombre – co to za zabieg i na jakich włosach można go wykonać?

Sombre

Dobrze dobrana fryzura jest w stanie dodać kobiecie wiele uroku. Fryzjerskie trendy zmieniają się jak w kalejdoskopie i trudno za nimi nadążyć. Czym jest sombre i kto może je sobie zrobić?

Kilka lat temu do Polski przyszła moda na tzw. koloryzację kalifornijską czyli ombre. Ten typ koloryzacji okazał się bardzo popularnym zabiegiem fryzjerskim. Była to metoda, która miała na celu taką koloryzację włosów, aby był widoczny duży kontrast między włosami u nasady, a tymi na końcach. Często zdarzało się, że brunetka miała końcówki w odcieniu platynowego blondu. Swego czasu włosy z ombre nosiło wiele gwiazd takich jak Edyta Górniak czy Małgorzata Rozenek – Majdan.

Jednak w takim typie koloryzacji jak ombre nie każda kobieta wygląda dobrze. Na szczęście fryzjerskie trendy szybko się zmieniają. Obecnie na topie jest sombre. Od ombre różni się tym, że różnica między nasadą włosów, a końcówkami nie jest tak bardzo widoczna. Włosy u nasady często zostawia się w naturalnym odcieniu, a końca rozjaśnia o jeden, maksymalnie o dwa tony. Decydując się na sombre uzyskamy efekt bardzo zbliżony do naturalnego. Fryzjer rozjaśnia włosy już od nasady, a nie jak miało to miejsce w przypadku ombre od połowy włosów. Włosy po tym zabiegu fryzjerskim wyglądają jak naturalnie „jak po słońcu”.

Dlaczego sombre jest tak popularne?

Koloryzacja sombre od jakiegoś czasu staje się coraz popularniejsza i nie ma się co temu dziwić. Włosy wykonane tą metodą wyglądają pięknie i naturalnie. Do tego nie trzeba najczęściej szybko farbować odrostów. Dodatkowo sombre jest dobrym wyborem dla tych Pań, które decydują się pierwszy raz na farbowanie włosów, a jednocześnie nie chcą spektakularnych zmian. Sombre jest też dobrym wyborem wtedy, kiedy chcemy zafundować sobie rozjaśnianie włosów, ale chcemy robić to stopniowo.

Czy sombre jest dla każdego?

Najbardziej naturalnie wyglądające sombre kojarzy nam się z blondynkami. Nie jest jednak powiedziane, że Panie mające inny kolor włosów nie mogą się na nie zdecydować. Tak naprawdę ten zabieg pasuje do każdej kobiety bez względu na to jaki ma ona typ urody czy kolor karnacji.

Warto polegać na fryzjerze przy wyborze odcienia oraz ilości pasm. Specjalista będzie wiedział kiedy wybrać odcień jaśniejszy czy ciemniejszy, kiedy chłodniejszy a kiedy cieplejszy. Dobrze dobrana koloryzacja jest w stanie nawet optycznie wymodelować rysy twarzy czy odjąć lat.

Z sombre nie powinny jednak eksperymentować kobiety z bardzo krótki włosami, ponieważ efekt będzie nienaturalny lub nie będzie widać go wcale. Wystarczy jednak, żeby włosy były długości choćby za ucho – wówczas można już ten zabieg przeprowadzić.

Z tym typem koloryzacji powinny też ostrożnie eksperymentować właścicielki kruczoczarnych włosów, ale i one mogą się na nie zdecydować. Powinny jednak pamiętać, żeby skorzystać z wizyty u profesjonalisty, jeśli zależy im by fryzura wyglądała jak najbardziej naturalnie.

Sombre – włosy kręcone, falowane czy proste?

Obecnie bardzo popularne wśród rodzimych gwiazd są kręcone włosy lub lekkie, romantyczne fale. Co za tym idzie myśląc sombre wyobrażamy sobie zatem piękność z miękkimi falami okalającymi twarz. Sombre jednak równie pięknie będzie się prezentować na włosach prostych. Jeśli więc jesteś posiadaczką prostych włosów śmiało możesz decydować się na sombre. Natomiast jeśli jesteś dumną właścicielką burzy loków i pragniesz zmienić swój wygląd diametralnie, zainteresuj się laminowaniem włosów kręconych.

Sombre – czy tylko w salonie?

Wiele kobiet, które samodzielnie farbują włosy w domu zastanawia się czy mogą sobie same sprawić sombre ? Prawdę mówiąc jest to mocno ryzykowne. Zarówno dla samych włosów, jak i dla naszego ogólnego wyglądu. Aby uzyskać efekt naturalny należy prawidłowo odbarwić włosy, a następnie rozjaśnić do właściwego odcienia, Dodatkowo trzeba zadbać, o to aby pasma były równomiernie rozmieszczone. W domowych warunkach, o ile nie jest się super doświadczonym fryzjerem z wieloletnim stażem może to być bardzo trudne, więc by uniknąć wielkiego rozczarowania i mocno zniszczonej fryzury lepiej będzie oddać się w ręce profesjonalisty w salonie fryzjerskim.

Sombre – jakie koszty?

W przeciwieństwie do wielu rodzajów koloryzacji sombre, które nie wymaga comiesięcznych wizyt u fryzjera i ponawiania koloryzacji nie jest metodą bardzo drogą. Nie można tutaj podać konkretnej ceny, ponieważ ta zależy od wielu czynników takich jak miasto, w którym chcemy ją wykonać, renoma fryzjera czy salonu fryzjerskiego oraz koszt materiałów, które zostaną użyte przez fryzjera. Bardzo ogólnie można jednak stwierdzić, że najczęściej usługa wykonania zabiegu sombre kosztuje granicach od 100 do kilkuset złotych.

Podsumowując – jeśli marzy Ci się piękna fryzura, która będzie jednocześnie naturalna to sombre jest świetnym wyborem. Nie zniszczy włosów tak jak rozjaśnianie od nasady aż po końce, nie spowoduje też drastycznej zmiany w wyglądzie. Mogą się zdecydować na nią zarówno blondynki jak i brunetki. Ze względu na to, że nie ma konieczności co miesiąc powtarzać zabiegu to nie spowoduje również spustoszenia w portfelu.

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.