Każdy włos na wagę złota, czyli przeszczep włosów Smart Graft

Smart Graft Klinika Miracki Warszawa efekty

Łysienie to globalny problem, z którym zmagają się nie tylko mężczyźni, ale też kobiety. Ze statystyk wynika, że nadmierne wypadanie włosów dotyka około 50% mężczyzn i 30% kobiet przed 50. rokiem życia. Główne przyczyny łysienia to: predyspozycje genetyczne, stres, zaburzenia hormonalne i nieodpowiednia dieta. Aby poradzić sobie z tym problemem, wybierz się do specjalisty, który wdroży odpowiednie leczenie. A gdy inne metody zawiodą, rozważ przeszczep włosów – współczesne metody są mało inwazyjne i bardzo skuteczne.

Tradycyjny i nowoczesny przeszczep włosów

Przeszczep włosów, dawniej bolesna operacja, dziś jest mało inwazyjnym zabiegiem, którego efekty przewyższają najśmielsze oczekiwania. Kilkugodzinna procedura Smart Graft jest w stanie usunąć problem łysienia raz na zawsze.

Pierwsze zabiegi transplantacji włosów polegały na wycinaniu fragmentów owłosionej skóry głowy i pobieraniu z nich mieszków włosowych do przeszczepienia w miejsce łysienia. Zabieg ten był niekomfortowy dla pacjenta, wiązał się z wysokim ryzykiem odrzucenia implantów, a na skórze głowy pozostawała widoczna blizna.

Metoda Smart Graft to mało inwazyjna procedura, polegająca na pobieraniu i zaszczepianiu pojedynczych mieszków włosowych (tzw. graftów). Zabieg wykonywany jest przy pomocy zautomatyzowanego systemu do ekstrakcji mieszków. Zastosowanie zaawansowanego urządzenia ma na celu zapewnienie jak największej wydajności oraz bezpieczeństwa zabiegu.

Przeszczep włosów Smart Graft – przebieg zabiegu

Przeszczep włosów odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Wykonuje go lekarz na sali operacyjnej, co gwarantuje całkowitą sterylność.

Przeszczep włosów Smart Graft, np. w Klinice Miracki Warszawa składa się z trzech etapów. Pierwszy z nich to pobieranie pojedynczych jednostek włosowych z mieszkami przy pomocy pneumatycznej głowicy zaopatrzonej w precyzyjną igłę. System wyposażony jest dodatkowo w separator, który uniemożliwia penetrację na głębokość większą niż 1 mm, co zwiększa skuteczność i bezpieczeństwo zabiegu.

Pobrane implanty włosów trafiają od razu do zamkniętego, chłodzonego systemu przechowywania, gdzie bezpiecznie czekają na finalny etap, czyli transplantację. W sterylnych pojemnikach panują idealne warunki, zapewniające prawie stuprocentową przeżywalność mieszków: roztwór soli fizjologicznej oraz niska temperatura (6–8°C).

Ostatnia faza to właściwy przeszczep włosów przy pomocy precyzyjnego „pena” wyposażonego w cienką igłę i pompę. Implanty włosów umieszczane są precyzyjnie w skórze głowy zgodnie z naturalną linią owłosienia. W przypadku znacznego łysienia lekarz musi na nowo ustalić rozmieszczenie włosów.

Naturalny efekt zagęszczenia włosów

Dzięki dużej precyzji zabiegu i sterylnym warunkom możliwe jest pobranie mieszków włosowych, z których aż 98% ma szansę na przeżycie i pełen wzrost. Efekty jednak nie pojawiają się od razu. Przeszczepione mieszki gubią włosy po kilku tygodniach, aby w trakcie kolejnych tygodni rozpocząć produkcję nowych. Widoczne zagęszczenie włosów po przeszczepie pojawia się po 3–4 miesiącach, a finalne rezultaty dopiero po roku lub półtora.

Zabieg ten przynosi satysfakcjonujące efekty w leczeniu łysienia różnego rodzaju: androgenowego, pourazowego, po oparzeniach czy po stanach zapalnych. Jednak kiedy wypadanie włosów spowodowane jest chorobą autoimmunologiczną (np. łysienie plackowate), to zabieg ten może okazać się nieskuteczny, ponieważ organizm z dużym prawdopodobieństwem odrzuci przeszczepione mieszki włosowe.

Zmagasz się z problemem łysienia? Pragniesz odzyskać włosy, a wraz z nimi pewność siebie? Skonsultuj się z ekspertami z Kliniki Miracki w Warszawie i zapytaj o przeszczep włosów metodą Smart Graft.

 

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.