Jak zadbać o swoje włosy latem- oto sześć prostych zasad!

Jak zadbać o swoje włosy latem- oto sześć prostych zasad!

Dodano: 23-06-2015

włosy pielęgnacja włosów przeciw wypadaniu włosów

Jak zatroszczyć się o nasze włosy , aby nawet po letnim sezonie wyglądały na  zdrowe i lśniące? Odpowiednia pielęgnacja jest podstawą która pozwoli nam uchronić się przed surowymi warunkami pogodowymi jakimi są; upał, słońce, słona woda itp.  Czynniki te sprawiają że włosy o tej porze roku są szczególnie narażone na zniszczenie. 

Zakryj je! 

Mówi się że nie ma nic gorszego dla delikatnej struktury włosa jak długotrwała ekspozycja na słońce. Dlatego gdy już musimy przebywać na słońcu dłużej, na przykład podczas wakacji na plaży, pamiętajmy o tym, aby zabezpieczyć je przed szkodliwym działaniem słońca. Możemy założyć kapelusz, lub chustkę, zwinąć włosy w warkocz, lub kok. I wcale nie utracimy przy tym modnego wyglądu, gdyż na przykład słomkowe kapelusze są jak najbardziej w modzie. 

Nie niszcz świadomie swoich włosów. 

Najczęstsze uszkodzenia włosów powodują inwazyjne zabiegi,  na jakie sami narażamy swoje włosy. Może to być osuszanie, prostowanie, farbowanie….To tylko niektóre zabiegi, które poważnie niszczą włosy.  Zamiast tego możemy spróbować mniej inwazyjnych metod modulacji włosów. Można na przykład, postawić na naturalne kroki, i wymienić suszarkę, czy prostownicę na bawełniany ręcznik, czy koszulkę. 

Jak zadbać o włosy na plaży?

Pielęgnacja włosów na plaży, czy nad wodą, polega głównie na unikaniu kontaktu, z mająca negatywny wpływ na włosy zasoloną nad zbiornikami wodnymi wodą.  Jeśli natomiast nie możemy uniknąć kontaktu z wodą, dobrym sposobem będzie spłukanie głowy , w celu pozbycia się soli, po kąpieli. Warto również chronić włosy przed środowiskiem zewnętrznym poprzez ich upinanie, wiązanie warkoczy, czy schowanie ich pod kapeluszem, lub chustą.  Nie warto suszyć włosów bezpośrednio na słońcu, gdyż trącą swoją witalność i blask. Stają się przesuszone i słabe, a tego chcemy przecież najmniej.

Zetnij zniszczone końcówki włosów. 

Lepiej nie zwlekać na koniec sezonu letniego z podcinaniem często rozdwojonych i zniszczonych końcówek włosów, gdyż robiąc to dopiero po sezonie możemy stracić nawet połowę włosów, które będą robiły się coraz bardziej zniszczone.  Po podcięciu włosy odżyją i nabiorą zdrowszego wyglądu, dzięki czemu twoja nowa fryzura będzie się lepiej prezentować. 

Jakie kosmetyki stosować?

Należy unikać kosmetyków zawierających duże ilości alkoholu, który nie szczędzi włosów.  Jeśli chodzi o mycie to dobą metodą jest OMO. Dobrze jest też unikać mocno wysuszających szamponów, a raz w tygodniu odpowiednio nawilżyć swoje włosy poprzez olejowanie, czy maskę nawilżającą.  Pomaga to poprawić ogólna kondycję włosów, i uchronić je przed wysuszeniem. Na koniec warto ubezpieczyć się w spray z filtrem UV. 

Dieta sprzyjająca włosom. 

W okresie letnim twoje włosy i skóra będą potrzebować szczególnie dużo płynów. Odpowiednio nawodnione, będą bardziej elastyczne i nawilżone. Pij więc więcej wody. Pamiętaj, że na dobrą kondycję włosa ma wpływ nie tylko zewnętrzne olejowanie, ale i wewnętrzne.  Dlatego wprowadzaj do swojej diety zdrowe oleje z grupy omega 3,6,9, jak na przykład olej lniany, czy olej z nasion wiesiołka.  Dieta bogata w oleje z kwasami omega, nie tylko poprawi twoje samopoczucie, ale właśnie będzie miała dobroczynny wpływ na zdrowy wygląd zarówno włosów, jak i skóry oraz paznokci.

Treści znajdujące się w serwisie medsowa.pl powstały po to, aby polepszyć kontakt jego Użytkownika z lekarzem, a nie po to, aby go zastąpić. Wynika to z informacyjno-edukacyjnego charakteru serwisu. Jeszcze przed zastosowaniem się do porad opartych na wiedzy specjalistycznej, w tym zwłaszcza medycznej, a zawartych w prowadzonym przez nas Serwisie wskazane jest bezwzględne zasięgnięcie opinii lekarza. Administrator nie ponosi konsekwencji wynikających z praktycznego wykorzystania zawartych w Serwisie informacji.