Kategorie produktów

Octenisept

4.93 Bardzo dobry

ilość opinii: 14

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Octenisept

Octenisept​ to produkt leczniczy dostępny w postaci płynu do stosowania na skórę. Wskazaniem do stosowania niniejszego leku są zabiegi antyseptyczne, związane m.in. z oczyszczaniem ran.

Lek Octenisept stosuje się w celu przygotowania do działań diagnostycznych bądź operacyjnych, jak np. zabiegów ginekologicznych czy urologicznych. Przeznaczony jest do stosowania m.in. także w dermatologii i położnictwie oraz przy wykonywaniu czynności okołoporodowych. 

Produkt ten przeznaczony jest do użytku na zewnętrzne obszary (np. owrzodzenia) i do stosowania wewnętrznego (w postaci płukanek).

W składzie leku Octenisept znajdują się substancje czynne: dichlorowodorek oktenidyny i fenoksyetanol. Ze względu na obszary oddziaływania, substancje te uzupełniają się: dichlorowodorek oktenidyny wspomaga leczenie zewnętrznych obszarów skóry, z kolei fenoksyetanol oddziałuje w warstwach głębiej położonych. 

Składniki aktywne mają właściwości bakteriobójcze oraz wirusobójcze. Oddziałują także na grzyby i drożdże. Wspomagają one postępowanie lecznicze w przypadku grzybic oraz martwic.

Skład

Produkt leczniczy Octenisept zawiera:

substancje czynne dichlorowodorek oktenidyny i fenoksyetanol.
100 g płynu zawiera 0,10 g oktenidyny dichlorowodorku i 2,00 g fenoksyetanolu.
pozostałe składniki kokamidopropylobetaina - roztwór 30% lub 38% (octan dimetyloamoniowy kwasu amidopropylokokosowego, chlorek  sodu, woda), D-glukonian sodu, glicerol 85%, wodorotlenek sodu, woda oczyszczona.

 

Dawkowanie:

Produkt Octenisept należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Lek należy stosować bez uprzedniego rozcieńczania. 

Instrukcja stosowania leku w określonych przypadkach

Wskazanie Instrukcja stosowania
odkażanie ran chirurgicznych za pomocą jałowych gazików nasączonych lekiem, odkażać otoczenie rany od jej środka do zewnątrz.
płukanie zakażonych ran chirurgicznych na obszarze rany pozostawić nasączone lekiem gaziki lub setony.
opracowywanie zakażonych ran (oparzeniowych, żylnych...) lek stosować w postaci przymoczek (opatrunek z nasączonych płynem gazików). Zmieniać 1 raz, a w razie konieczności 2 razy na dobę. 
odkażanie skóry i błony śluzowej jałowy gazik nasączony lekiem należy pozostawić na obszarze zmienionym chorobowo przez co najmniej 1 minutę (maksymalnie 5 minut). 
irygacje do płukania pochwy stosować lek rozcieńczony w stosunku 1:1 z jałową wodą. Płukać przez 1 minutę. 
płukanie jamy ustnej jamę ustną płukać dawką 20 ml leku przez 20 sekund. Po tym czasie płyn należy wypluć. 

Nie należy przekraczać wskazanej dawki leku ani stosować dłużej niż to zalecane, ponieważ może to powodować bolesne zmiany skórne. 

Płyn Octenisept nie jest przeznaczony do wstrzykiwania bądź wprowadzania do tkanek pod ciśnieniem. Każdorazowo konieczne jest zapewnienie należytego odpływu z jam rany (np. poprzez odsysanie lub drenaż).

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik leku Octenisept. 

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla małych dzieci. Zachować ostrożność w przypadku stosowania u niemowląt i wcześniaków.

Produkt Octenisept nie jest wskazany do płukania jamy brzusznej, do stosowania wewnątrz ucha. Leku nie należy połykać.

Unikać kontaktu z oczami. W przypadku dostania się preparatu do oczu należy przemyć je wodą. 

Ze względu na brak wyników badań klinicznych dotyczących bezpieczeństwa stosowania produktu u kobiet w ciąży i w okresie laktacji, należy zachować ostrożność podczas stosowania produktu w tej grupie osób. 

Leku Octenisept nie należy stosować po upływie terminu ważności. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Kamila 2018-06-27 09:10

Każda młoda mama na pewno ma w podorędziu płyn Octenisept. Ja, mimo, że moje dzieci już są większe, w dalszym ciągu noszę w torebce ten specyfik. Już nieraz się zdarzyło, że był potrzebny na dworze, zwłaszcza jak wychodzimy na rowery w krótkich spodenkach...polecam najmniejsze opakowanie, które można bez problemu napełnić sobie w aptece jak się skończy.

Marta 2018-06-13 00:27

Taki niepozorny a tak skuteczny...Octenisept jest genialny na wszelkie zmiany skórne!

Otylia 2018-06-08 18:20

Problemy z grzybicą to uporczywa dolegliwość. Niezależnie skąd się wzięła czy to przez złą higienę czy to od stresu, czy z zupełnie innego powodu... Octenisept pomaga! To bardzo skuteczny wyrób!

Anika 2018-05-29 22:50

Octenisept to absolutny must have każdej młodej mamy! Same się zdziwicie, ile razy będziecie sięgać po ten preparat - począwszy od pielęgnacji siebie po porodzie, po wszelkie skaleczenia u malucha....ja już nawet nie wyciągam go z torby od wózka, bo starszak jest dość aktywnym czterolatkiem i nieraz już stosowałam Octenisept na dworze....co więcej, ratował też dzieciaki znajomych w potrzebie!

Amelia 2018-05-23 23:08

5 gwiazdeczek dla płynu octenisept :) Może i duże opakowanie trochę kosztuje, ale za to można za kilka złotych poprosić o napełnienie pojemniczka w aptece. Może nie w każdej, ale ja to praktykuję i baaardzo sobie chwalę. Woda utleniona jest bardzo szkodliwa jak się nią zalewa świeże rany, a przecież w przypadku uszkodzenia ciała należy działać natychmiast...

Oliwia 2018-04-12 11:39

Octenisept to produkt, który pomaga zdezynfekować ranę, co jest niezbędne do prawidłowego jej samoleczenia. Rana, o ile nie jest mocno otwarta i głęboka, może się samoleczyć. Tworzy się warstwa ropna, a później tzw. strupek. Jednak dopóki rana jest zanieczyszczona, nie można liczyć na to, że proces jej regeneracji będzie przebiegał prawidłowo. Octenisept to podstawa!

Renata 2017-10-13 14:05

Octenisept płyn na skórę to produkt uznany w aspekcie dezynfekcji i odkażania. Można powiedzieć, że to taki niezbędnik dla osób, które chcą szybko i skutecznie zdezynfekować ranę. Ja osobiście polecam kupować większe opakowanie, bo po pierwsze jest korzystniejsze cenowo, a po drugie produkt i tak ma długą datę ważności. Można stosować zamiast wody utlenionej, bo spisuje się o wiele lepiej.

Taida 2017-04-11 13:53

Nadarza mi się zadrapać lub otrzeć się. Mała rana, a boli jak nie wiem co... W takich wypadkach zawsze stosuję Octenisept . Jak dla mnie spoko! Dobrze oddziałuje na rany.

Amelia 2017-01-26 14:44

Octenisept od kilku lat niezmiennie towarzyszy mi we wszystkich przypadkach wymagających odkażenia skóry całej mojej rodziny - od noworodków po seniorów...minęły już czasy gdy królowała woda utleniona. Teraz bezsprzecznie warto przestawić się na "lepszy" środek, z korzyścią dla zdrowia.

Łucja 2016-11-29 13:52

dziala bardzos zybko i skutecznie

Ola 2016-10-24 11:54

Jeśli chodzi o oczyszczanie ran, to Octenisept jest najlepszy. mam go w swojej domowej apteczce od bardzo dawna, jest łatwy w użyciu a dodatkowo skuteczny. Lubię ten produkt, bo naprawdę dba o to, by w ranie nie pojawił się stan zapalny i nie wdało żadne zakażenie.

Opinia użytkownika 2016-04-15 12:28

Spełnia swoją funkcję dezynfekującą.

Oliwia 2016-02-26 09:59

Produkt ma tak szerokie zastosowanie, że trudno je opisać i zapamiętać, dlatego ulotka jest tutaj jak najbardziej wskazana. Nie mniej za każdym razem, gdy byłam/odwiedzałam szpital, Octenisept był tam stawiany na pierwszym miejscu, jako środek dezynfekujący.

Opinia użytkownika 2015-09-13 21:23

Produkt godny zaufania. Bardzo dobry do przeczyszczania ran i myślę, że jest tak dobry jak woda utleniona.

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.