Co jeść, by wzmocnić włosy?

Co jeść, by wzmocnić włosy?

Jesienią i zimą wiele kobiet skarży się, że ich włosy nie tylko elektryzują się, ale również tracą swój naturalny blask. Niewiele zdaje sobie jednak sprawę z tego, że poprawa ich kondycji jest możliwa dzięki zastosowaniu odpowiedniej diety.

Gdy włosy wypadają

Gdy z początkiem jesieni na szczotce pojawia się coraz więcej włosów, należy liczyć się z tym, że w diecie, którą stosujemy, pojawiają się niedobory żelaza, nie zaszkodzi jednak zadbać o to, aby znajdowały się w niej odpowiednie ilości cynku oraz krzemu. Cynk jest nieoceniony przede wszystkim dlatego, że pełniąc ważną rolę podczas syntezy kreatyny, wzmacnia cebulki naszych włosów i chroni przed łysieniem. Co ważne, nie trzeba go wcale długo szukać, jest bowiem obecny nie tylko w szpinaku, ale także w smacznych migdałach oraz oliwkach. Chcąc zaopatrzyć włosy w żelazo i krzem najlepiej sięgać po czerwone mięso, cennym wsparciem są jednak również daktyle, awokado oraz owies. Nie zapominajmy jednak również o zielonych warzywach, wątróbce oraz o znaczeniu, jakie w naszej diecie powinny mieć ryby.

Gdy jesteśmy na diecie

Jesień i zima nie są najlepszymi okresami do stosowania diety odchudzającej, jeśli jednak mamy zamiar pozbyć się choćby kilku kilogramów, musimy mieć świadomość tego, że nasze włosy mogą zareagować na takie próby niezgodnie z naszymi oczekiwaniami. Najbardziej skuteczne są diety wieloskładnikowe, sa one bowiem na tyle złożone, aby można w nich było znaleźć elementy z różnych grup. Takie diety są najkorzystniejsze dla naszych włosów, mamy bowiem pewność, że nie zabraknie im żadnego cennego składnika wpływającego na ich wygląd. Dieta powinna zawierać zatem nie tylko białka, ale także tłuszcze i węglowodany, okazuje się bowiem, że wcale nie utrudnia to zrzucania kilogramów. Dobrym rozwiązaniem jest więc nieeliminowanie poszczególnych składników, ale rozbijanie posiłków tak, aby składały się z niewielkich porcji, warto przy tym spożywać je, nie mieszając poszczególnych grup ze sobą. Urozmaicona dieta pomoże zresztą nie tylko naszym włosom, ale i organizmowi postrzeganemu jako całość.

Gdy włosy rosną powoli

Bardzo często fryzjer sugeruje nam skrócenie włosów, wyrównanie końcówek przyczynia się bowiem do tego, że włosy stają się zdecydowanie zdrowsze, niż miało to miejsce wcześniej. Niestety, wiele kobiet decydujących się na taki krok ubolewa, że włosy nie rosną im tak szybko, jak mogłyby tego oczekiwać. Warto zatem pomyśleć o pielęgnacji z wykorzystaniem nie tylko maski zewnętrznej, ale również protein, które powinny znajdować się w naszej diecie. Najlepiej zwiększyć spożycie nabiału, gdy zaś zależy nam na tym, aby nie wzrosła wartość kaloryczna poszczególnych posiłków, warto pomyśleć o tym, by wybierać białko wzbogacone jedynie minimalną ilością tłuszczu. W tym kontekście znakomicie sprawdza się wołowina oraz drób, ciekawym rozwiązaniem jest przy tym zwłaszcza szybka wołowa oraz indyk. Nie wolno też zapominać o rybach i owocach morza, które powinny gościć na talerzu przynajmniej dwa razy w ciągu tygodnia.

Gdy włosy są słabe i naelektryzowane

Bardzo często irytuje nas to, że mocno naelektryzowane włosy nie chcą się układać, choć pogoda wcale nie uzasadnia takiego ich zachowania. Niejednokrotnie okazuje się, że przyczyna takiego stanu rzeczy leży w naszej diecie. Duże znaczenie powinny mieć dla nas w tym kontekście aminokwasy siarkowe znajdujące się w mięsie, rybach, jajkach oraz fasoli. Dieta powinna zawierać także drożdże, chleb razowy oraz grube kasze, mówimy bowiem o produktach bogatych w doskonale wpływającą na kondycję włosa witaminę B. Dietę powinna też wspierać właściwa pielęgnacja zewnętrzna, w tym zwłaszcza okrywanie głowy wtedy, gdy temperatura spada poniżej zera.

O stosowaniu kreatyny przeczytasz m. in. tutaj: http://healthadvices.eu/pl/jaka-kreatyne-wybrac/

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.