Miód dla alergików

Miód dla alergików

Uważa się, iż miód wielokwiatowy nie jest polecany dla osób uczulonych na pyłki kwiatów. Wręcz przeciwnie! Produkt działa pozytywnie na osoby uczulone, łagodzi przykre dolegliwości. Prawdziwym ukojeniem dla podniebienia będzie zaś jego łagodny smak. Najlepszą porą na skosztowanie tego miodu jest wiosna. Ci, którzy wolą bardziej zdecydowane smaki powinni kupować miód letni. Szczególnie, że ta ostatnia odmiana miodu posiada mnóstwo dobroczynnych dla naszego zdrowia składników. 

O tym czy miód będzie działał pozytywnie na nasze zdrowie decyduje przede wszystkim to, z pyłku jakich roślin został stworzony. Osoby cierpiące na przewlekłe przemęczenie oraz osoby cierpiące na anemię powinny wybierać wyłącznie miód wiosenny. Ma on bardzo delikatny i słodki posmak. Zawiera mnóstwo cukrów prostych. Wyróżnia się on również złotym kolorem. Jest doskonały na wiosenne przesilenie, dodaje witalności, energii. Więcej prozdrowotnych właściwości posiada miód letni, ma też bardziej zdecydowany smak. Jego cechą charakterystyczną jest również ciemna barwa. Letni miód wielokwiatowy jest źródłem enzymów, krzemu oraz cennych pierwiastków, bardzo skutecznych przy walce z drobnoustrojami. Działa też pozytywnie na układ krwionośny, poprawia pracę serca. 

Miód wielokwiatowy zalecany jest również osobom borykającym się z dolegliwościami wątroby. Pozwala zdecydowanie szybciej pozbyć się toksyn i szkodliwych substancji z tego organu. Działa więc pozytywnie nie tylko na serce czy układ krążenia. Zalecany jest przy infekcjach dolnych dróg oddechowych. Można go z powodzeniem stosować w okresie przemęczenia czy sytuacjach stresowych. Wspomaga leczenie zapalenia oskrzeli. Mogą po niego sięgać osoby cierpiące na astmę oskrzelową. 

Po miód wielokwiatowy spokojnie mogą sięgać alergicy. Dzięki temu, że zawiera on pyłki kwiatowe, może w znaczącym stopniu łagodzić dolegliwości związane z alergiami. Co więcej, stymuluje w organizmie alergika produkcję substancji zwalczających alergię. Wszystkie te dane potwierdzone są oczywiście badaniami naukowymi. W zdecydowanej większości badanych przypadków dolegliwości towarzyszące alergii przy stosowaniu tego miodu nie były tak dokuczliwe. 

Miód wielokwiatowy spokojnie można podawać również dzieciom. Co więcej, pokochają one właśnie ten środek. Z kolei dla osób pozostających na diecie miód może zastąpić cukier. Jest to zdrowsze i o wiele smaczniejsze wyjście. Warto więc do codziennej diety włączyć choć jedną łyżeczkę miodu. Od razu będziemy cieszyć się lepszym samopoczuciem.

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.