Kategorie produktów

Biosteron

4.18 Dobry

ilość opinii: 11

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Biosteron

Biosteron jest lekiem w postaci tabletek. Wskazaniem do stosowania są niedobory dehydroepiandrosteronu (DHEA).

DHEA to hormon produkowany przez korę nadnerczy. Jego działanie polega na regulowaniu gospodarki hormonalnej poprzez odpowiednie stymulowanie produkcji estrogenów i testosteronu. Jego wysoki poziom występuje u osób w młodym wieku, dlatego zamiennie nazywa się go hormonem młodości.

Stosowanie Biosteronu zalecane jest w sytuacji, gdy obniżenie poziomu DHEA przyczynia się do odczuwania dolegliwości takich jak osłabienie pamięci, sprawności intelektualnej, zdolności koncentracji, pogorszenie samopoczucia i depresja czy np. dolegliwości związanych z okresem menopauzy u kobiet i andropauzy u mężczyzn. Dodatkowo jego niedobór może powodować spadek libido.

Substancja czynna, czyli hormon DHEA, wspiera prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Hormon przywraca siły witalne organizmu, redukuje odczuwane zmęczenie i objawy zespołu przewlekłego zmęczenia, zwiększa wydolność i siłę mięśni oraz przywraca naturalną odporność organizmu, wzmagając mechanizmy obronne do ochrony organizmu przed zakażeniami bakteryjnymi i wirusowymi. 

 

Skład

Składniki leku Biosteron:

- substancją czynną: dehydroepiandrosteron (DHEA) w ilości 5 mg, 10 mg lub 25 mg

- pozostałe składniki: celuloza mikrokrystaliczna, kroskarmeloza sodowa, magnezu stearynian, laktoza jednowodna, sodu wodorowęglan

Dawkowanie:

Lek Biosteron należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Tabletki należy przyjmować doustnie wraz z posiłkiem. Stosować raz na dobę - rano (zgodnie z naturalnym rytmem wydzielania DHEA).

Zalecane dawkowanie produktu w ciągu dnia to:

Płeć Dawka początkowa dobowa* Max. dawka dobowa 
kobieta 5 mg 25 mg
mężczyzna 10 mg 50 mg

*początkową dawkę leku należy stopniowo zwiększać (o 5-10 mg co 2 tygodnie)

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik produktu Biosteron.

Biosteron należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Produkt nie jest przeznaczony dla dzieci. Nie powinny go stosować kobiety w ciąży i kobiety karmiące. Niniejszy produkt leczniczy nie jest wskazany dla osób z niewydolnością wątroby lub nerek. Nie stosować u kobiet w przypadku raka piersi, jajnika lub innego nowotworu zależny od estrogenów, a u mężczyzn w przypadku łagodnego rozrostu i raka gruczołu krokowego i raka sutka.

Nie przyjmować po upływie terminu ważności. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Wilhelm 2020-09-04 12:34

urwanie głowy od rana a później nie lepiej w mieszkaniu. aczkolwiek teraz czuję się jakby lżej. To był trafny wybór

Anita 2020-05-29 07:03

od 2mies stosuję Biosteron. przytyłam 2kg. Jestem rozczarowana bo liczyłam na spadek wagi. Czy ktos wie dlaczego dzieje się odwrotnie?

Janina 2018-03-20 19:47

Każdy organizm stanie się stary. Ja już swoje przeżyłam i z tego powodu używam Biosteron . Już nie będę super młoda, ale dla organizmu dobrze jest wspomagać się. Mam zdrową dietę a co więcej mam ten produkt.

Violetta 2018-01-24 12:44

Menopauza, przewlekłe zmęczenie i spadek libido to za nieszczęść naraz jak dla mnie! Nie należę do osób, które potrafią bezczynnie czekać na rozwój wydarzeń, wolę działać. Po rozeznaniu w internecie co mogłoby mi pomóc trafiłam na biosteron. Teraz kończę pierwsze opakowanie i wiem, że na pewno kupię sobie następne!

Basia 2018-01-19 14:36

Menopauza i andropauza mogą objawiać się bardzo niekomfortowo. Jest to jednak okres, który dotknie każdego. Jednak kto powiedział, że meno i andro muszą być tak kiepsko znoszone? Ja stosowałam Biosteron i czułam się bardzo dobrze. Czułam się uspokojona i wyciszona :)

Benek 2017-07-23 11:16

Medycyna jest tak obszerną nauką, że nie mogę nadążyć za tym, co należy przyjmować. Kiedyś stosowałem wyłącznie witaminę C, żeby organizm był wzmocniony, z roku na rok okazuje się, że są inne pierwiastki niezbędne do prawidłowego funkcjonowania, a tutaj czytam o jakimś DHEA. Dużo tego... Ale chyba kupię ten Biosteron.

Monika 2016-10-24 12:53

Jestem 53 letnia kobietą,dokuczały mi zlewne poty, które nie ustępowały po podaniu leków typu klimadynon,pluskwica,soyfem czy ligunin,mam lekko obniżony poziom TSH,no i był problem jeszcze z tyciem, nerwowością,problemy z pamięcią, odwiedziłam kilku lekarzy,bez skutku,więc zaczęłam sama dochodzić jak mogę sobie pomóc,zaczęłam czytać o wzajemnym uzależnieniu nadnerczy i tarczycy i to był strzał w 10!!?odkryłam DHEA i Biosteron,czuje się b.dobrze,zlewne poty minęły od razu,u mnie skutkuje większa dawka czyli 25 mg,polecam

Opinia użytkownika 2016-05-04 17:19

Biosteron nie dał rady. Nie polecam.

Opinia użytkownika 2016-01-14 09:54

Sądzicie , że specyfiki na chandrę pomagają? Ja myślę, że 100 procentowo tak! Kiedyś używałam Biosteron . Ten środek na serio podnosił mnie na duchu!

Madzia 2015-12-02 09:26

Czasami czuję się trochę ogłupiała przez to wszystko, co serwują nam w tv i prasie. W życiu nie pomyślałabym, że jest jakieś DHEA, od którego zależy mój nastrój, a co więcej moje funkcjonowanie. Pierwszy raz zetknęłam się z produktem Biosteron i z nim już zostanę. Jest dobry i skuteczny, a przede wszystkim reguluje wszelkie zachodzące procesy w organizmie.

Luiza 2015-05-20 22:33

Tydzień temu mój pupil zdechł. Odczuwam straszną pustkę i nie mam ochoty na nic... Wiem, że to depresja i powinnam coś z tym zrobić. Zakupiłam Biosteron i tak sobie myślę, czy ktoś zażywał ten preparat?

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.