Kategorie produktów

Sebidin

Sebidin

4.57 Bardzo dobry

ilość opinii: 7

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Sebidin

Sebidin to lek dostępny w formie tabletek do ssania o połączonym działaniu chlorheksydyny dichlorowodorku i witaminy C. Chlorheksydyny dichlorowodorek wykazuje działanie przeciwbakteryjne: działa bakteriostatycznie i bakteriobójczo wobec bakterii Gram-dodatnich, Gram-ujemnych oraz drożdżaków Candida albicans. Witamina C bierze udział w procesie tworzenia kolagenu i regeneracji tkanek. Lek Sebidin uzupełnia zwiększone zapotrzebowanie na witaminę C występujące w stanach zapalnych błony śluzowej gardła i krtani. Sebidin jest wskazany w miejscowym leczeniu objawów zapalenia błony śluzowej gardła i krtani, m.in. bolącego gardła.

Skład

W składzie preparatu Sebidin znajdują się następujące substancje:

- substancjami czynnymi leku są: chlorheksydyny dichlorowodorek oraz kwas L-askorbowy (witamina C). Jedna tabletka zawiera 5 mg chlorheksydyny dichlorowodorku oraz 50 mg kwasu askorbowego;
- pozostałe składniki to: sacharoza, metyloceluloza, talk, magnezu stearynian, żółcień chinolinowa (E104), czerwień koszenilowa (E124), aromat landrynkowy.

Dawkowanie:

Dawkowanie leku Sebidin powinno odbywać się tak, jak zlecił lekarz lub zgodnie z informacjami dostępnymi na ulotce preparatu.

Zalecana dawka preparatu Sebidin do przyjęcia to 1 tabletka 4 razy na dobę (co 6 godzin).

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik leku Sebidin.

Preparat Sebidin należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności na opakowaniu.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Szczepan 2020-05-23 19:57

Stosuję ten środek na podrażnione gardło. Korzystna poprawa jest nie do opisania.

Ida 2017-07-04 14:48

Wg mnie tabletki Sebidin są ok, kiedyś często je ssałam jak mnie bolało gardło.

Ada 2017-05-22 11:04

Jak dla mnie bardzo pomocny produkt, ale trzeba brać od razu jak tylko czuć, ze zaczyna się dziać coś złęgo, bo z mocniejszymi bóliami nie da rady bez dodatkowych leków.

Oswald 2017-03-25 13:47

Nie wiem dlaczego ale cały czas dopada mnie coś w gardle. Pomyślałem, że zobaczę jak zadziała Sebidin . Mam nadzieję, że pomoże.

Justyna 2016-04-20 11:56

W większości przypadkach bardzo pomocny, jednak nie z każdym bólem sobie radzi.

Opinia użytkownika 2016-04-01 17:37

Tabletki do ssania zażywałam 2 dni i ból gardła ustąpił. :)

Opinia użytkownika 2015-07-17 23:48

W biurze klimatyzacja chodzi non stop!... To idealne środowisko dla bakterii! Mnie złapało jakieś zapalenie gardła... Boli i piecze okropnie! Zaczęłam stosować Sebidin . Sądzę, że ten specyfik dobrze sobie radzi, ale bez wizyty u lekarza chyba nie dam rady!

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.