Ratunek dla alergików

alergik

Szacuje się, że w Polsce z roku na rok przybywa alergików. Wynikać to może na przykład z tego, że środowisko jest coraz bardziej zanieczyszczone i ludzie tracą naturalną ochronę. Czasem uczulenie trwa przez cały rok, a niekiedy objawia się sezonowo – na przykład w czasie pylenia konkretnych roślin. Wiele zależy od tego, jaka substancja nas podrażnia. Najczęściej wymienia się pyłki roślin, grzyby pleśniowe, alergeny zwierząt domowych czy roztoczy kurzu domowego. Dokuczliwe mogą być objawy i to właśnie one sprawiają, że każda aktywność może utrudniać codzienne aktywności. Pomocne bywają takie leki jak Allertec WZF.

Objawy alergii

Najczęściej alergia objawia się przewlekłym nieżytem nosa, zapaleniem spojówek oraz kaszlem. To znacznie utrudnia pracę, wypoczynek, codzienne obowiązki. Niezwykle ważne dla każdego alergika jest obserwowanie kalendarza pylenia. Okazuje się, że już w  styczniu zaczyna się bowiem czas pylenia leszczyny. Kolejne miesiące to czas dla olszy, topoli, a od kwietnia dochodzą bardzo alergizujące trawy. Jesienią natomiast pyli pokrzywa oraz pojawiają się grzyby z rodzaju Cladosporium i Alternaria. Te informacje dla alergików są kluczowe. Im klimat staje się cieplejszy, tym częściej obserwuje się wydłużenie okresu pylenia, więc stężenie alergenów jest dość wysokie. Teoretycznie zaleca się również ograniczenie w tym czasie aktywności na świeżym powietrzu, ale tak się nie da funkcjonować na dłuższą metę. I dlatego właśnie wiele osób sięga po specjalistyczne leki takie jak Allertec WZF.

Co na alergię?

Wiele osób boryka się również z uczuleniem na alergeny kota, roztoczy kurzu domowego oraz nietolerancje pokarmowe. Tego typu czynniki nie są zależne od pory roku, więc zdecydowanie trudniej ich uniknąć. Wiele osób musi więc zrezygnować z posiadania zwierzaka czy też kupować specjalną pościel, inwestować w tkaniny, które można łatwo wyprać. Alergie są również często dziedziczone, więc można się spodziewać, że dzieci osób uczulonych również będą mieć problemy.

Każdy alergik musi być pod opieką lekarza specjalisty. To także on ustala odpowiednie leczenie, odczulanie czy też profilaktykę. Najczęściej podaje się leki  przeciwhistaminowe mające na celu zahamowanie wydzielania mediatorów stanu zapalnego. Zaufaniem cieszą się takie preparaty jak Allertec WZF. Wiele specjalistów wdraża również immunoterapię swoistej w postaci szczepień. Zmniejszają wrażliwość osoby uczulonej na alergeny i są niezwykle skuteczne. Odpowiednia terapia musi być dopasowana indywidualnie i dlatego nie ma gotowych recept dla każdego. Zawsze jednak należy ograniczyć kontakt alergika z substancją uczulającą.

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.