Wyjątkowo zdrowy - Ananas

Wyjątkowo zdrowy - Ananas

Dodano: 03-11-2014

zdrowa żywność

W medycynie niekonwencjonalnej ananas jest owocem wyjątkowo docenianym. Owoc ten stosuje się w leczeniu chorób układu oddechowego, a także by przyspieszyć przemianę materii, niekiedy nawet przy leczeniu ran. Już od ponad 40 lat również lekarze uważają spożywanie ananasów za dobry sposób wspomagający leczenie wielu chorób. Zawartość dużej ilości witamin, minerałów oraz kwasów sprawia, że owoc ten ma bardzo wiele działań leczniczych. 

W medycynie niekonwencjonalnej stosowanie ananasa sprawdza się już od bardzo dawna. Lekarze sięgnęli po niego stosunkowo niedawno. Przede wszystkim dzięki zawartym w owocu enzymie - bromelinie, wykazującej działanie przeciwzapalne oraz przeciwobrzękowe. Uważa się również, że ananas ma działanie odchudzające. Specyficzny smak tego owocu jest również spowodowany obecnością tego składnika. 

Bromelina wykazuje działanie przeciwbólowe oraz przeciwzapalne, które również jest wykorzystywane przez koncerny farmaceutyczne. Stosuje się ją w sporcie, gdyż dzięki temu składnikowi bardzo szybko ustępują stany zapalne oraz obrzęki po urazach. Bromelina hamuje wyraźnie syntezę czynników prozapalnych. Naukowcy uważają, że ma ona działanie podobne do niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). 

Ekstrakt z ananasa sprawdza się również doskonale w przypadku dolegliwości bólowych, dlatego można go stosować w przypadku chorób zwyrodnieniowych stawów i reumatyzmie. Wykorzystany jest również przy leczeniu podagry ponieważ usuwa nadmierną ilość kwasu moczowego i łagodzi odczuwanie bólu. 

W ananasie znajdziemy również mnóstwo żelaza, miedzi oraz manganu, które synergistycznie pomagają w walce z osteoporozą. Składniki te bezpośrednio wzmacniają kości, pozwalają na przyswajanie wapnia oraz wchłanianie w tkankę kostną, wzmacniają kości i zapobiegają łamliwości, zaś miedź wspomaga tworzenie kolagenu, który jest składnikiem kości. Ananas chroni kości i powinien być regularnie spożywany przez osoby, które mają problemy z osteoporozą, osteopenią lub istnieje u nich ryzyko wystąpienia takich problemów w przyszłości.

Treści znajdujące się w serwisie medsowa.pl powstały po to, aby polepszyć kontakt jego Użytkownika z lekarzem, a nie po to, aby go zastąpić. Wynika to z informacyjno-edukacyjnego charakteru serwisu. Jeszcze przed zastosowaniem się do porad opartych na wiedzy specjalistycznej, w tym zwłaszcza medycznej, a zawartych w prowadzonym przez nas Serwisie wskazane jest bezwzględne zasięgnięcie opinii lekarza. Administrator nie ponosi konsekwencji wynikających z praktycznego wykorzystania zawartych w Serwisie informacji.