Kategorie produktów

Ifenin Forte

Ifenin Forte

4.86 Bardzo dobry

ilość opinii: 7

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Ifenin Forte

Tabletki Ifenin Forte to lek wskazany do stosowania w dolegliwościach bólowych o różnym nasileniu (bóle głowy, bóle migrenowe, bóle mięśni, bóle zębów, bóle towarzyszące przeziębieniu i grypie) oraz dla kobiet, których problemem są bolesne miesiączkiIfenin Forte znajduje zastosowanie w obniżaniu gorączki.

W składzie preparatu znajduje się substancja czynna - ibuprofen. Substancja ta wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe oraz przeciwzapalne. Ibuprofen ma zdolność do szybkiego wchłaniania się.  

Skład

Substancją czynną leku Ifenin Forte jest ibuprofen. Każda tabletka zawiera 400 mg ibuprofenu.


Pozostałe składniki leku to:
Rdzeń tabletki: celuloza mikrokrystaliczna, krzemionka koloidalna bezwodna, hydroksypropyloceluloza, sodu laurylosiarczan, kroskarmeloza sodowa, talk.
Otoczka tabletki (Opadry White 06B28499): hypromeloza 5cP, hypromeloza 15cP, hypromeloza 50cP, makrogol 400, tytanu dwutlenek (E 171). 

Dawkowanie:

Produkt Ifenin Forte należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: tabletki Ifenin Forte należy zażywać doustnie.

Zalecane dawkowanie leku zależy od wieku pacjenta i jego masy ciała.

- dolegliwości bólowe w stopniu łagodnym, umiarkowanym oraz gorączka: dla osób dorosłych oraz dzieci w wieku powyżej 12 roku życia: 0,5-1 tabletki w 1 dawce lub 3-4x na dobę w odstępach 4-6 h.

- migrena: dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 roku życia: jednorazowo 1 tabletka, a jeśli zachodzi taka konieczność - 1 tabletka co 4-6 godzin.

Max. dawka to 3 tabletki (1200 mg ibuprofenu) na dobę. 

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik produktu Ifenin Forte.

Lek Ifenin Forte należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności na opakowaniu. Preparat nie jest przeznaczony dla kobiet w trzecim trymestrze ciąży.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Klaudia 2022-09-25 20:32

Niezawodny!

Zelmira 2020-09-01 19:20

wybór środków przeciwbólowych traktuję naprawdę zdroworozsądkowo. Tu nie ma kompromisów. bo łatwo sobie zaszkodzić.

Opinia użytkownika 2020-05-29 20:08

Najskuteczniejsza rzecz na wysoką temperaturę! za każdym razem pomaga się jej pozbyć. No i jeszcze koi dolegliwości bólowe

Luba 2018-01-23 15:02

Na moje nieszczęście jestem jedną z dziewczyn, które w czasie okresu okropnie się męczą! Jakiś czas temu koleżanka poleciła mi spróbować preparat Ifenin Forte !!! Kupiłam - zobaczymy czy da radę!

Opinia użytkownika 2017-08-04 20:36

Jestem pracownikiem ogromnym magazynie. Codziennie wyładowuję wielkogabarytowe paczki. Czuję potężny ból mięśniowy. Z pomocą przyszedł specyfik Ifenin Forte ... Koi ból. Jest moim numerem jeden.

Albert 2017-05-24 13:11

Fajnie dziła i szybko

Opinia użytkownika 2016-04-04 12:36

Szybki,tani i skuteczny lek przeciwbólowy.

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.