Kategorie produktów

Deflegmin

Deflegmin

4.3 Dobry

ilość opinii: 10

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Deflegmin

Deflegmin to lek dostępny w formie syropu. Preparat przeznaczony jest dla osób, które zmagają się z ostrymi i przewlekłymi infekcjami górnych dróg oddechowych i towarzyszącym im dolegliwościom, jak np. kaszel mokry, problemy z odkrztuszaniem i zalegającą wydzieliną.

Wskazaniem do stosowania leku Deflegmin są dolegliwości dróg oddechowych, m.in. przeziębienie, ostre i przewlekłe zapalenie oskrzeli, astmatyczne zapalenie oskrzeli, astma oskrzelowa, rozstrzenia oskrzeli, zapalenie krtani, zapalenie zatok obocznych nosa.

Substancją czynną leku jest chlorowodorek ambroksolu, który jest lekiem mukolitycznym. Jego działanie polega na zwiększaniu ilości wydzielanego śluzu przy jednoczesnym zmniejszeniu jego lepkości. Dodatkowo przyczynia się do zwiększania częstotliwości ruchów rzęsek, przez co znacznie przyspiesza transport śluzowo-rzęskowy. Dzięki temu substancja ta ułatwia odkrztuszanie oraz wspomaga oczyszczanie dróg oddechowych. 

Składniki leku Deflegmin łagodzą objawy kaszlu mokrego, dodatkowo działają nawilżająco na podrażnione błony śluzowe gardła. 

Skład

Składniki produktu leczniczego Deflegmin:

substancja czynna chlorowodorek ambroksolu (30 mg/5 ml syropu)
substancje pomocnicze sorbitol roztwór, glicerol, glikol propylenowy, sodu benzoesan, woda oczyszczona, aromat maskujący, kwas solny 10% (do ustalenia pH). 

Dawkowanie:

Produkt leczniczy Deflegmin należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Syrop Deflegmin należy stosować doustnie. Zalecana dawka syropu do przyjęcia:

Wiek Dawka pojedyncza Częstość na dobę
dorośli 5 ml 3x*
dzieci > 12 lat j.w. j.w.
dzieci 6-12 lat 2,5 ml 2-3x
dzieci 2-6 lat 1,25 ml 3x
dzieci 1-2 lat j.w. 2-3x

*początkowo, przez 2 do 3 dni, następnie dawkę należy zmniejszyć do 5 ml syropu 2x na dobę.

Jeśli po upływie 4 do 5 dni stosowania leku nie nastąpiła poprawa, należy skontaktować się z lekarzem

Nie przekraczać wskazanej dawki dobowej leku. 

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do zastosowania jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik syropu Deflegmin.

Lek Deflegmin należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Chronić przed światłem i wilgocią. Nie stosować u dzieci poniżej 1. roku życia.

Nie zaleca się stosowania niniejszego leku w czasie ciąży (zwłaszcza w I trymestrze), a także w okresie laktacji. Zachować ostrożność w przypadku osób z chorobą wrzodową żołądka lub dwunastnicy i w przypadku zaburzeń czynności wątroby lub nerek. 

Nie stosować bezpośrednio przed snem.

Przed zastosowaniem należy sprawdzić termin ważności wskazany na opakowaniu produktu.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Michal 2021-05-30 10:10

Jak miałem kaszel tak mam i do tego jeszcze dostałem ból brzucha nie polecam

Dionizja 2018-11-09 13:07

Zawsze, gdy doskwiera mi katar to jeszcze męczę się z zapaleniem zatok. Próbowałam skombinować jakieś rozwiązanie ale to, co już stosowałam nie pomagało. Aż w końcu odkryłam Deflegmin . Co do tego specyfiku to nie ma w ogóle konkurencji. Działa bardzo szybko.

Mirosław 2018-08-22 11:46

Infekcje górnych dróg oddechowych, przebiegające z kaszlem, mogą być bardzo uciążliwe, ale też bolesne. Kaszel mokry, który jest spowodowany nadmierną wydzieliną, przyczynia się do podrażnień błony śluzowej gardła, a przez to powoduje że z jednej dolegliwości można przejść do kolejnej i tak dalej. Deflegmin to syrop, który pomaga mi utrzymać zdrowie dróg oddechowych zarówno dolnych, jak i górnych.

Natalia 2018-02-26 17:05

Kaszel mokry? Nigdy więcej. Nie pozwolę na to, żeby jakiś kaszel nie pozwolił mi normalnie funkcjonować, a przede wszystkim żeby zepsuł mój dobry nastrój. W okresie jesiennym, kiedy zaczynam się gorzej czuć i pojawia się kaszel, stosuję Deflegmin. Dlaczego? Bo szybko i skutecznie pozbywa się flegmy.

Maciej 2018-01-27 15:26

Dostałem Deflegmin w aptece i pani mnie zapewniała że jest bardzo skuteczny i może być podawany mojej 12 letniej córeczce. Myślę, że młoda trochę udawała i grała, że jest bardzo chora żeby tylko nie pójść do szkoły, ale trochę chora była. Syrop postawił ja na nogi przez weekend i dąsająca się uczennica poszła do szkoły w poniedziałek.

Ewa 2017-12-04 11:20

Kaszel mokry potrafi być bardzo uciążliwy i siać spustoszenie w drogach oddechowych. Stosuję Deflegmin, aby skutecznie rozprawić się z zalegającą wydzieliną, bo wiem, że mogę mu zaufać i że rozwiąże moje problemy. Dodatkowo lek nie zostawia klejącej słodkawej warstwy w ustach. Jest łagodny i dobry :)

Agnieszka 2017-03-30 22:10

Miałam obiekcje, czy podać ten syrop roczniakowi, ale zalecenia pediatry okazały sie trafne i Filipek szybko przestał się męczyć od mokrego kaszlu.

Ala 2017-03-30 11:27

Klasyczny syrop na kaszel: w smaku znośny, ułatwia odkrztuszanie... więcej mi do szcześcia nie potrzeba ...

Rut 2016-04-25 13:05

Nie cierpię tego męczącego kaszlu. Moim wybawieniem jest Deflegmin - dla mnie nr jeden!

Benia 2015-02-05 11:14

Infekcje górnych dróg oddechowych oraz towarzyszące im dolegliwości, jak np. kaszel mokry mogą być bardzo bolesne i drażniące m.in. dla gardła. Chodzi przede wszystkim o to, że kaszel podrażnia błony śluzowe a w konsekwencji może prowadzić także do zapalenia oskrzeli. Na szczęście Deflegmin pozwala pozbyć się uciążliwej flegmy, a więc także ułatwia odkrztuszanie.

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.