Kategorie produktów

Ibuprofen Aflofarm

Ibuprofen Aflofarm

4.71 Bardzo dobry

ilość opinii: 17

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Ibuprofen Aflofarm

Ibuprofen Aflofarm to produkt leczniczy dostępny w postaci tabletek drażowanych. Wskazaniem do ich stosowania są różnego rodzaju i pochodzenia bóle o łagodnym i umirkowanym stopniu nasilenia.

Lek Ibuprofen Aflofarm  przeznaczony jest do stosowania w takich dolegliwościach jak np. bóle zębów, bóle stawów, bóle mięśni,  nerwobólebolesne miesiączkowanie, bóle głowy (w tym bóle migrenowe). Ibuprofen przyjmuje się także w objawowym leczeniu przeziębienia i grypy, przebiegających z gorączką. 

Substancją czynną leku jest ibuprofen. Jest to substancja o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ).

Działanie ibuprofenu polega na hamowaniu syntezy prostaglandyn - mediatorów stanu zapalnego. Dzięki temu zmniejsza obrzęki oraz stan zapalny w organizmie, niweluje odczuwane dolegliwości bólowe, a dzięki swoim właściwościom przeciwgorączkowym, obniża ją.

Skład

Składniki leku Ibuprofen Aflofarm:

substancja czynna ibuprofen. (1 tabletka drażowana zawiera 200 mg ibuprofenu).
pozostałe składniki hypromeloza, karboksymetyloskrobia sodowa typ A, skrobia kukurydziana, krzemionka koloidalna bezwodna, guma arabska, sacharoza, talk, dwutlenek tytanu (E 171), mieszanina białego wosku pszczelego i wosku Carnauba (Capol 1295).

 

Dawkowanie:

Produkt Ibuprofen Aflofarm należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek podawać doustnie, stosując się do poniższych zaleceń: 

Wiek Dawka początkowa* Odstęp między dawkami Dawka dobowa
dorośli 1-2 tabletki 4-6 h 6 tabletek
dzieci powyżej 12. r. ż. j.w. j.w. j.w.

*kolejną dawkę stosować w razie potrzeby, jeśli dawka początkowa nie wystarczy.

Lek przeznaczony jest do krótkotrwałego i doraźnego stosowania. Należy przyjmować najmniejszą możliwą dawkę, przez jak najkrótszy czas.

Bez konsultacji z lekarzem nie stosować leku Ibuprofen Aflofarm dłużej niż:

5 dni w przypadku bólu
3 dni w przypadku gorączki
2 dni w przypadku przeziębienia lub grypy

Nie przekraczać wskazanej dawki dobowej. 

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do zastosowania jest nadwrażliwość na jakikolwiek ze składników produktu Ibuprofen Aflofarm.

Tabletki Ibuprofen Aflofarm należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Nie stosować u dzieci poniżej 12. roku życia.

Podczas stosowania jakichkolwiek leków nie zaleca się spożywania alkoholu. 

Lek nie jest wskazany dla kobiet w ciąży. Mimo iż składnik przenika do mleka, to jednak nie ma przeciwwskazań do stosowania Ibuprfenu w niewielkich dawkach przez kobiety karmiące piersią.

Niniejszy produkt leczniczy nie jest przeznaczony dla osób z chorobą wrzodową żołądka lub dwunastnicy a także w niewydolności wątroby, serca lub nerek. Nie przyjmować leku po upływie terminu ważności. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Izabella 2020-12-15 19:50

Super rzecz na gorączkę. za każdym razem daję radę ją pokonać. Dodatkowo działa na ból.

Opinia użytkownika 2020-08-06 12:25

czasami świdrujący ból głowy jest nie do pokonania. wtedy biorę ten sprawdzony lek.

Oswald 2020-06-13 13:58

sam nie wierzę ale nie jest to zły środek. Dobry zakaup.

Aurelia 2020-01-21 14:11

nie cierpię migreny dlatego obowiązkowo trzymam zapas leków w domu.

Basia 2018-07-31 14:34

Produkt leczniczy Ibuprofen Aflofarm to jak dla mnie podstawowy produkt w walce z bólem. Ogólnie po jakiekolwiek leki sięgam naprawdę w ostateczności, ale właśnie ten Ibuprofen zawsze mi pomaga. Stosowałam już różne produkty na bóle menstruacyjne, bóle głowy, ale dopiero ten pomógł mi w walce z bólem. Jeśli chodzi o wszelkie skutki uboczne: tylko wtedy, kiedy leku nie stosuje się zgodnie z zaleceniami. No i oczywiście leków przeciwbólowych nie stosujemy na czczo :)

Daria 2018-06-27 09:04

Daję tabletkom Ibuprofen 4 gwiazdki, bo dla mnie ich moc jest trochę za słaba. Nie ma to jak wersja forte, kóra sprawdza się na silniejszy ból. Jednak ze względu na moją niedużą wagę wiem, że dawka leku, który przyjmuje nie może być standardowa, więc nie łykam leków jak cukierki, tylko raczej czytam ulotki...

Emil 2018-05-23 23:00

Nie za często łykam tabletki. Jestem raczej z tych odpornych na ból. Ale jesli chodzi o zęby, to nie mam skrupułów, żeby szybko rozprawić się z sytuacją. Nie wyobrażam sobie czekać z bólem zęba aż do czasu wizyty u dentysty. Tak więc zawsze mam gdzieś tam schowane wazne opakowanie Ibuprofen Aflofarm, bo to sprawdzony środek. I na szczęscie zawsze skuteczny.

Opinia użytkownika 2018-04-19 14:19

Tylko Ibuprofen to produkt , który naprawdę radzi sobie z atakami migreny! Inne specyfiki nie spisują się u mnie... Zalecam tylko to!

Hanna 2018-03-15 08:41

Bardzo długo szukałam środka, który skutecznie rozprawiłby się z moimi dolegliwościami bólowymi. Nie chodzi już tylko o ból głowy, ale np o bóle mięśni i stawów, które codziennie mi towarzyszą. Pracuję przy biurku i takie 8-godzinne siedzenie powoduje u mnie straszne bole pleców, których wręcz nie mogę znieść. Zakupiłam ten Ibuprofen i jestem pod wrażeniem jego skuteczności :)

Nela 2018-02-16 21:04

Zawsze sięgam po ibuprofen przy bólu głowy albo bolesnej miesiączce. W aptekach jest milion różnych środków które działają faktycznie tak samo tylko inaczej się nazywają....nie ma co kombinować, najprostsze rozwiązania zazwyczaj są najlepsze...dlatego właśnie wiernie trwam przy tym leku a nie innym.

Anka 2018-02-05 11:39

Nie przypominam sobie, by jakikolwiek inny produkt okazał się skuteczniejszy. Stosuję Ibuprofen z Aflofarmu już bardzo długo, bo mi zawsze pomagał i nigdy nie musiałam zastanawiać sie, czy sobie poradzi z bólem.

Izabela 2018-01-29 09:12

Inuprofen to ceniona substancja aktywna wykorzystywana przede wszystkim w dolegliwościach bólowych. Mało się jednak mówi o tym, że działa także przeciwzapalnie. Produkt o tej samej nazwie, co nazwa substancji czynnej, stosuję w czasie bolesnej menstruacji. Paracetamol zawiódł mnie niejednokrotnie, dlatego przerzuciłam się na ibuprofen. Głównie dlatego, że działa bardzo szybko i pomaga mi pozbyć się uporczywych dolegliwości.

Dalida 2018-01-05 21:16

Choruję na migreny. to przerażające doznanie!!! Nie pragnę tego żadnemu człowiekowi! Jeśli uda mi się szybko użyć Ibuprofen to ból przechodzi. Od czasu do czasu ból złapie mnie podczas snu. Wtedy nic nie pomoże. zostaję cały dzień w łóżku i czekam aż przejdzie.

Opinia użytkownika 2017-12-09 21:28

Ibuprofen jest niezastąpiony! Na bóle okresowe... Zalecam, ten środek bo działa!

Opinia użytkownika 2017-10-22 20:11

Gdy stosuję coś na ostry ból to chcę sprawdzony ! Tak jak Ibuprofen . Z uwagi na substancję aktywną ibuprofen w swoim składzie bez zastanowienia mogę na nim polegać :)

Wodzisław 2017-09-22 15:24

Jeśli Ibuprofen nie da rady na moją głowę to się załamię.

Alicja 2016-10-13 11:46

Ibuprofen Aflofarm to produkt, który stosuję zawsze, kiedy dopada mnie ból głowy. Zwykle nagłe zmiany ciśnienia i temperatur wpływają negatywnie na moje samopoczucie, często także zaczyna mnie boleć głowa, więc myślę, że jeśli ktoś miewa podobne dolegliwości do moich, to Ibuprofen Aflofarm jest strzałem w dziesiątkę.

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.