Kategorie produktów

Thiocodin tabletki

4.4 Dobry

ilość opinii: 53

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Thiocodin tabletki

Thiocodin to produkt leczniczy dostępny w postaci tabletek. Lek ten skierowany dla osób, których problemem są infekcje górnych dróg oddechowych, którym może towarzyszyć suchy i męczący, napadowy kaszel.

Kaszel suchy charakteryzuje się tym, że jest on napadowy, trudno go kontrolować oraz może powodować podrażnienia gardła i strun głosowych.

W składzie tabletek Thiocodin znajdują się dwie substancje aktywne: sulfogwajakol i kodeina. 

Sulfogwajakol to substancja czynna, która wykazuje działanie wykrztuśne oraz wspomaga i ułatwia przemieszczenie się upłynnionej zalegającej w górnych drogach oddechowych wydzieliny. W ten sposób sprzyja jej odkrztuszaniu. 

Fosforan półwodny kodeiny ma właściwości przeciwkaszlowe. Substancja ta hamuje odruch suchego kaszlu, zmniejszając częstość jego napadów. 

Podczas stosowania produktu leczniczego Thiocodin tabletki należy pamiętać o odpowiednim nawadnianiu się, co może ułatwić proces odkrztuszania. 

Skład

Składniki produktu Thiocodin tabletki to:

substancja czynna kodeiny fosforan półwodny i sulfogwajakol. 1 tabletka zawiera 15 mg kodeiny fosforanu półwodnego i 300 mg sulfogwajakolu.
pozostałe składniki skrobia ziemniaczana, talk oraz stearynian magnezu.

 

Dawkowanie:

Produkt leczniczy Thiocodin tabletki należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: Tabletki Thiocodin należy stosować wyłącznie doustnie. Tabletkę należy przyjmować w trakcie posiłku, popijając szklanką wody. 

Zalecane dawkowanie:

Wiek Dawka pojedyncza Częstotliwość stosowania Dawka dobowa
dorośli 1 tabletka 3x na dobę (co 4-6 h) 3 tabletki
młodzież powyżej 12. lat j.w. j.w. j.w.

Osoby starsze nie powinny przyjmować tabletek Thiocodin w dużych dawkach z racji tego, że narażone są na występowanie skutków ubocznych. 

Zawarta w produkcie leczniczym kodeina wykazuje silne działanie uzależniające - z tego względu produkt należy przyjmować ostrożnie.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. 

Thiocodin tabletki nie mogą być stosowane w momencie, gdy występuje nadwrażliwość na jakikolwiek składnik leku. Przeciwskazaniem do stosowania leku są również m.in.  astma oskrzelowa, niewydolność oskrzelowa, mukowiscydoza, choroba alkoholowa oraz rozstrzeń oskrzeli.

Podczas stosowania leku nie powinno się spożywać alkoholu, ponieważ może on nasilać działanie kodeiny. 

Tabletki Thiocodin nie mogą być przyjmowane w czasie stosowania innych leków o działaniu wykrztuśnym, leków przeciwlękowych, przeciwdepresyjnych, nasennych i innych. Przed przyjęciem leku należy powiedzieć lekarzowi o innych przyjmowanych lekach. 

Lek ten nie powinien być przyjmowany przez kobiety w ciąży oraz karmiące piersią (okres laktacji), a także dzieci w wieku poniżej 12. lat. 

Tabletki Thiocodin powodują uczucie senności i dekoncentrują. Po zażyciu leku nie należy prowadzić samochodu i podejmować się obsługi maszyn. Thiocodin należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Przed przyjęciem tabletek należy sprawdzić termin ważności podany na opakowaniu.

Ze względu na to, że odnotowano przypadki przedawkowania niniejszego leku, zaleca się ostrożność w jego stosowaniu.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

doc 2020-07-04 14:32

Raczej nie miewam kaszlu, ale od czasu do czasu można sobie zażyć 20-30 tabletek dla umilenia dnia.

BOŻENA 2019-05-07 16:07

Polecam,najlepszy lek ns suchy męczący kaszel.Mi bardzo pomogl.

Zbyszek 2019-04-05 22:12

Polecam. Mi pomógł

Dorota 2018-06-30 03:14

Hamuje skutecznie kaszel ale może wywoływać ból żołądka.

Renata 2018-06-22 07:16

Thiocodin na suchy kaszel to jeden z lepszych wyborów. Nie jest to typowy produkt, który oddziałuje tylko na objaw. Wpływa on także korzystnie na kondycję gardła i strun głosowych. Pomaga między innymi przy podrażnionym gardle, dzięki czemu można cieszyć się sprawnym gardłem. Thiocodin hamuje kaszel i jego napady. To trzeba mu przyznać ;)

Teresa 2018-06-06 13:22

Infekcje dróg oddechowych mogą przebiegać z kaszlem, katarem. To zależy. Niektórzy przechodzą je łagodnie, inni trochę gorzej. Niemniej w każdym przypadku kaszel może wywołać szereg dolegliwości, jak np. ból gardła, podrażnienia błony śluzowej. Na wszystkie te dolegliwości jak i na sam problem kaszlu pomaga Thiocodin. Lek zawiera składniki, które pomagają upłynnić wydzielinę oraz usuwać ją z dróg oddechowych. Dla mnie ekstra ;)

Matylda 2018-06-02 10:33

Już spory czas męczył mnie uporczywy kaszel... Wybrałam się do apteki i zakupiłam Thiocodin (tabletki) . Ten specyfik zwalczył kaszel. Uważam, że jest najlepszy.

Edyta 2018-05-30 12:52

W okresie silnego przeziębienia wraz z objawami mam też okropny kaszel. Próbowałam już chyba wszystkiego żeby się go pozbyć. Od koleżanki dowiedziałam się o produkcie Thiocodin (tabletki) . I od razu poleciałam kupić. Mam nadzieję, że zadziała.

Aleksandra 2018-05-23 14:08

Kaszel suchy może pwoodować spore podrażnienia gardła, a te z kolei negatywnie odbić się na kondycji całego gardła. Zauważyłam, że tabletki Thiocodin to coraz popularniejszy produkt stosowany w walce z tym gardłowym problemem. Niemniej należy pamiętać o tym, by zadziałać odpowiednio wcześnie, zanim jeszcze kaszel negatywnie wpłynie na struny głosowe. Kiedyś zbagatelizowałam zwykły kaszel. Jak się okazało - był to duży błąd. Później zmagałam się z zapaleniem oskrzeli...

Eryk 2018-05-17 00:18

Tabletki Thiocodin to jeden z najbardziej niezawodnych znanych mi sposobów na napady męczącego, suchego kaszlu. Już nieraz ratowały mnie w potrzebie. Na szczęście dłuuuga zima już się skończyła, więc może z choróbskami będzie trochę lepiej niż w sezonie...Czas w końcu złapać trochę odporności.

Acożerca 2018-02-07 01:38

Fajna faza, ale lepszy Acodin

Teresa 2018-01-19 07:38

W okresie grypy męczy mnie suchy kaszel. Miewam takie nagłe napady kaszlu, który trudno powstrzymać. Najpierw drapanie w gardle i nagle fala kaszlu. A tak się nie da długo. Postanowiłam, że na przyszłość postaram się brać coś więcej niż tylko tabsy na gardło i w ten sposób znalazłam tabletki Thiocodin. Dlaczego nie syrop? Nie przepadam za syropami, bo się kleją i nie lubię ich smaku ;/

Olaf 2018-01-16 16:38

Jeśli chodzi o kaszel suchy, to tylko i wyłącznie Thiocodin. Ten syrop jest dość dobry, bo nie tylko pozbywa się uporczywego kaszlu, ale też łagodzi wszelkie dolegliwości, które z niego wynikają. Skutecznie rozprawił się z bólem gardła, obrzękiem i palącym uczuciem, które towarzyszyło odruchowi kaszlowemu. Dzięki temu wiem, że ten produkt zasługuje na medal.

Tatima 2017-12-05 10:21

Byłam zaskoczona, że na problemy z kaszlem są tabletki. Zawsze stosowałam syropy na takie problemy i nawet mi o głowy nie przyszło, że można wziąć tabletkę. Zmieniło się to podczas ostatniej wizyty u lekarza, który zapisał mi Thiocodin. Myślałam, że to syrop i zdziwiłam się kiedy pani w aptece wydała mi tabletki. Okazało się, że Thiocodin to bardzo dobry produkt! Działają szybko i skutecznie na uciążliwy kaszel. Co dla mnie ważne - można po nich spokojnie przespać noc!

Florian 2017-11-07 11:48

Jestem sceptycznie nastawiony do brania leków bez potrzeby, ale bywają takie sytuacje, w których zupełnie nie da się bez nich ujechać. Prosty przykład - biegunka albo infekcja z napadami kaszlu w trakcie podróży służbowej. No nijak nie ma możliwości, żeby zapakować się do łóżka i przeczekać...Dlaczego właśnie Thiocodin? Bo te małe tableteczki mają ogromną moc sprawczą i już pierwszego dnia są w stanie wyratować mnie z opresji!

michal 2017-10-16 14:19

cud tabletki

Wojtek 2017-10-11 14:34

Ostatnio mnie meczyl taki okropny kaszel że to aż szok, że się nie udusiłem. Tragedia jakaś. Znajomy polecił mi Thiocodin w tabletkach. Generalnie nigdy nie bralam na kaszel tabletek. Zawsze syropy, ewentualnie coś do pryskania, wiec bylem zdziwiony ze sa tabletki na kaszel. Mialem tez opopry, bo jakoś jestem przeciwnikiem tabletek, ale kumpel zadal mi wazne pytanie "a te syropy na ciebie dzialaj?": no wlasnie nic juz na mnie nie dzialalo, wiec wzielem kupilem te tebletki. no i szok Thiocodin pomogl i to jakos szybko bo chyba po 3 dniach już kaszlu nie bylo.

Anonim 2017-10-07 23:07

Nie polecam, strasznie mocno uzależnia. Przy długotrwałym stosowaniu powoduje wrzody żołądka. W większych dawkach również zamienia się w morfinę.

Wiktor 2017-10-07 22:58

Thiocodin działa idealnie, jedynym problemem jest sulfogwajakol który prawdopodobnie powoduje ból żołądka.

Opinia użytkownika 2017-10-06 18:43

Kolejne przeziębienia to po prostu przykra rzeczywistość. Thiocodin tabletki stosuję w momencie gdy czuję objawy choroby.

anka 2017-10-06 16:56

Dla mnie te tabletki to cudo! Przy suchym męczącym kaszlu biorę i po kaszlu! Oczywiście, nie za często ale jak trzeba to bardzo pomaga.

Danuta 2017-10-05 14:23

Lubię i cenię tabletki Thiocodin za moc ich działania! Zdaję sobie sprawę z tego, że trzeba właśnie przez to z tym lekiem uważać, ale przy rozsądnym postępowaniu i trzymaniu się wytycznych z ulotki można otrzymać tylko pozytywne efekty!

Iwona 2017-09-26 05:28

LEK NA 6+ Pierwszy raz tabletki dostałam kiedy były dostępne jeszcze tylko na receptę. Nie używam ich często. Raz na 2-3 lata, ale kiedy mam suchy kaszel który nie daje mi spać szczególnie w nocy to jest to pierwszorzędny lek. Przy zapaleniu krtani, tchawicy kiedy nie ma odkrztuszeń ten lek mogę śmiało ocenić na 6+

starka 2017-09-22 21:45

śkuteczny lek ,polecam naprawdę warto.

Olaf 2017-06-20 10:43

Bez żadnych wątpliwości sięgam po tabletki Thiocodin jak czuję, że nasila mi się suchy kaszel, a ja muszę funkcjonować w pracy w miarę normalnie.

Renata 2017-03-19 21:18

Thiocodin zdecydowanie pomaga zahamować suchy, męczący kaszel. Szczególnie jak już jest taki bolesny...przyznaję 5 gwiazdek!

Michu 2017-03-09 00:11

Jakoś wolę tabletki a nie syropy. Nawet na kaszel, bo mam swój sprawdzony typ a jest to włąśnie Thiocodin.

Marta 2017-03-04 23:12

Thiocodin to jeden z najmocniejszych leków dostępnych bez recepty na suchy kaszel!!! Jak byłam zatrudniona na śmieciówce i nie miałam ubezpieczenia to ratowałam się właśnie tymi tabletkami.

Marta 2017-02-09 13:31

Stosowałam lek jest super , miałam suchy kaszel , który nie dawał mi spać w nocy. Po jednej tabletce po 30-40 min kaszel ustawał na tyle,że bez problemu zasypiała.Aż w końcu ustał po 1,5 tyg.

Zuza 2016-12-05 15:45

Mój organizm reaguje bardzo dobrze na tabletki , a właściwie na tabletkę, bo mnie jedna wystarczy żeby pozbyć się tego uciążliwego duszącego kaszlu. Rzadko używam ( nie lubię prochów) ale ostatnio przypomniałam sobie o skuteczności leku- i po kaszlu.

Dawid 2016-11-08 13:25

Bardzo dobry środek, choć używam go w ostateczności, bo jednak wolę syropy

Batszeba 2016-10-02 16:35

W okresie spadków temperatury należy wspierać swój organizm. Jak tylko czuję się osłabiona automatycznie sięgam po Thiocodin tabletki . Jeden z lepszych wyborów.

Fikas 2015-04-06 13:26

Działają na kaszel szybko i skutecznie można się dzięki nimi pozbyć go. Wiele osób u mnie to stosuje i cieszą się z tego środka :)

Mario 2015-04-01 13:36

Od tego czasu jak korzystam z tego środka widzę bardzo dużą poprawę! Mój kaszel jest już o wiele mniejszy i cięszę się z tego bardzo. Thicodin robi swoje!

Lines 2015-04-01 13:35

Jedne z lepszych jak dla mnie tabletek, bardzo je lubię ponieważ pozwalają mi skutecznie pozbyć się kaszlu i już mi tak nie przeszkadza :)

Worder 2015-04-01 13:16

Ostatnio kaszel znikł mi bardzo szybko po tych tabletkach, jednak niestety ostatnio już tak szybko to się nie stało bo dopiero po tygodniu coś zaczeło działać .

Onixa 2015-03-21 21:44

Jedne z najgorszych tabletek na kaszel w moim życiu. Nie wiem dlaczego tak słabo zadziałały, jednak nic tak na prawdę nie zrobiły. Nie polecam!

Janed 2015-03-14 14:13

Znakomity środek na suchy kaszel, pozwala się go pozbyć i łagodzi jego skutki. O wiele mniej kaszel i to pozwala mi się lepiej poczuć. POlecam!

Neti 2015-03-10 11:50

Tabletki potrafią przynieść prawdziwe ukojenie w dokuczliwym suchym kaszlu i to już po paru godzinach - przynajmniej ja widzę szybko poprawę.

Zozol 2015-03-09 21:25

Najlepsze w moim odczuciu tabletki na kaszel. A takich suplementów brałem przez alta naprawdę niemało.

Ulka 2015-03-09 20:31

Jak ktoś nie lubi słodkich syropów to tabletki Thiocodin są naprawdę bardzo korzystną alternatywą!

Mixas 2015-03-06 21:38

Ten lek nie pozwolił mi jednoznacznie pozbyć się kaszlu. Wpłynął, że już nie występuje tak jak wcześniej ale w bardzo małym stopniu i nie wiem czy to czasem mój organizm tego nie zwalczył. troszke czuje to jak palcebo.

Hateyou 2015-03-05 21:21

Zazwyczaj mi pomagał, jednak cos ostatnio się zmieniło i tak zbyt efektywnie mi nie pomógł. Wypróbujcie, jednak to co ostatnio się stało to nie wiem dlaczego :(

Zazu 2015-03-02 12:19

potwierdzam, hamuje kaszel.

Jonek 2015-02-25 15:55

Małe tabletki z dużą mocą. Skutecznie hamują napady suchego kaszlu, mogę się dzięki temu wyspać w nocy.

Autopsyk 2015-02-24 19:20

Źle troszkę napisałem miało być, że działa zadowalająco dobrze i więcej nie trzeba nic :) Super środek - znane z autopsji<3

Autopsyk 2015-02-24 19:19

Działa rewelacyjnie na suchy kaszel i można się w szybki sposób pozbyć tego problemu. Raz a dobrze i nie będzie żadnych trudnych spraw. Wydaje mi się, że to nie działa za dobrze i cóż więcej ....

Bodek 2015-02-19 14:11

Bardzo dobre tabletki na taki właśnie suchy napadowy kaszel co aż drapie w gardle, polecam!

Oliver 2015-01-10 14:55

Stosuje to bardzo często na kaszel i znakomicie mi pomaga. W szybki sposób efektywnie mogę się go pozbyć i zapomnieć, że go miałem. Często z niego korzystam i działa znakomicie. Polecam!

Opinia użytkownika 2014-12-21 16:23

U mnie niestety na suchy kaszel to nie pomogło. Nie wiem co się stało, bo na ogól w mojej rodzinie to dobry i polecany lek

Baca 2014-12-21 12:09

Po kilku dniach jak ręką odjął! Zadziałało więc mogę polecić go dalej.

Szymon R. 2014-12-17 22:09

Jak dla mnie to super! Moim znajomi tego nienawidzą. Ale jakoś łatwa forma przyjmowania a dodatkowo szybkie działanie przekonuje do leku.

Jaro 2014-12-15 12:50

Tabletki to rewelacja! Kilka dni i po kaszlu. A trzymał się tak długo..

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.