Co to jest mezoterapia i dla kogo się sprawdzi?

Mezoterapia, inaczej intradermoterapia to zabieg polegający na wprowadzeniu substancji czynnych w głąb skóry. Wyróżnia się dwa typy tej metody – igłową i bezigłową. Ta najbardziej popularna, dobrze znana wszystkim, którym zależy na młodym wyglądzie to mezoterapia igłowa.

Mezoterapia wiąże się z podaniem preparatu, który odżywia skórę, poprawia jej jędrność oraz elastyczność. Jest zabiegiem, posiadającym mnóstwo wskazań i cieszy się ogromnym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród kobiet. Wraz z upływem czasu każdy doświadcza przykrych konsekwencji, jakie niosą ze sobą procesy starzenia. Na szczęście dzięki medycynie estetycznej jesteśmy w stanie znacząco spowolnić te zmiany.

Dlaczego warto zdecydować się na mezoterapię?

Różnego rodzaju preparaty w postaci kremów, czy serum nie działają na głębokie warstwy skóry. Zawarte w nich substancje odżywcze nie są w stanie pokonać bariery naskórkowej i lipidowej. Szacuje się, że zaledwie ok 0.3% składników dostaje się do wnętrza skóry. 

Mezoterapia daje możliwość zastosowania rozmaitych substancji, które trafiają bezpośrednio we wskazane miejsce. Najczęściej wykorzystuje się kwas hialuronowy, który ma działanie ściągające. Powoduje lepsze nawilżenie i ujędrnienie oraz odprowadza nadmiar wody z naczyń krwionośnych. Wpływa stymulująco na komórki odpowiedzialne za produkcję kolagenu. 

Kwas hialuronowy oczywiście nie jest jedyną substancją stosowaną w czasie zabiegu. Możliwości i preparatów jest naprawdę wiele. Wszystko zależy od rodzaju i kondycji skóry i efektu, jaki chcemy osiągnąć. 

U kogo sprawdzi się ta metoda?

Obecnie mezoterapia służy przede wszystkim do poprawy napięcia skóry i redukcji zmarszczek. Pozwala rozjaśnić przebarwienia i wyrównuje koloryt. Coraz częściej stosowana jest także do usuwania tłuszczu w obszarach takich jak brzuch, uda, pośladki, czy ręce. Jest także doskonałym sposobem na zredukowanie cellulitu. 

Zabieg to doskonała propozycja dla osób, które nie są zadowolone ze stosowania kremów, czy masek. Mezoterapia doskonale usuwa oznaki starzenia się skóry, poprawia nawilżenie naskórka, odżywia, wyrównuje kontury twarzy, wypełnia linie i zmarszczki oraz odmładza skórę. 

Twarz jest najbardziej problematycznym obszarem, jeśli chodzi o zachowanie młodego wyglądu. Skóra jest tu bardzo delikatna i najszybciej ulega procesom starzenia. Preparaty na bazie witamin, czy kwasu hialuronowego pozwalają w szybki sposób poprawić kondycję skóry, która jest odwodniona, pozbawiona blasku i zwiotczała. Bezpośrednie wstrzykiwanie preparatów jest najskuteczniejszą metodą na uzyskanie pożądanych efektów. 

Zabieg pozwala także walczyć z niedoskonałościami w innych partiach ciała. Aplikacja witaminowych koktajli osłabia cellulit, sprawiając że skóra staje się bardziej napięta i gładka. Znaczącej poprawie ulega także budowa tkanki tłuszczowej, odpowiedzialnej za powstawanie cellulitu.

Przebieg zabiegu 

Zabieg mezoterapii polega na podaniu odpowiedniego koktajlu odżywczego do głębszych warstw skóry. Za pomocą małej igły wykonuje się nakłucia w odstępach około 1 cm. Iniekcja pozostawia na skórze ślady w postaci mało widocznych punktów i jest mało bolesna. Często na życzenie pacjenta przed zabiegiem stosuje się specjalne kremy znieczulające. 

Podstawą prawidłowo przeprowadzonego zabiegu jest szczegółowa diagnoza skóry i określenie, jakie są w niej niedobory. Każde nakłucie stymuluje uruchomienie mechanizmu naprawczego, co w połączeniu z odpowiednim preparatem daje naprawdę spektakularne efekty. Bardzo ważne jest, by dobierać produkty dopasowane do potrzeb skóry i jej stanu. 
Przeciwwskazania i zalecenia pozabiegowe

Mezoterapia, jak każdy zabieg, posiada kilka istotnych przeciwwskazań do jej wykonania. Są to przede wszystkim różnego rodzaju uczulenia i alergie na którykolwiek składnik danego preparatu, ciąża, choroby skóry, czy stosowanie niektórych leków. Dlatego szczegółowy wywiad z pacjentem przed terapią jest tak ważny. Po zabiegu należy stosować się także do zaleceń lekarza, czyli przede wszystkim unikać ostrego słońca oraz odpowiednio nawilżać i pielęgnować skórę. 

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.