Skóra właściwie zadbana

Skóra właściwie zadbana

Dlaczego trzeba dbać o skórę?

Większość z nas spędza dużo czasu na pielęgnacji włosów czy paznokci. Z taką samą troską dbamy też o sprawne: wzrok, mózg, serce czy żołądek. Zdecydowanie mniej uwagi poświęcamy swojej skórze. I nie chodzi tu o zabiegi upiększające, a raczej o metody przywracające jej: piękno, utraconą kondycję oraz usprawniające pełnione przez nią funkcje. Podczas gdy, każde takie zaniedbanie skóry przyczynia się do ucieczki z niej w nadmiarze wody i kolagenu, które decydują zarówno o jej wyglądzie, funkcjonalności, jak i kondycji. Ponadto osłabiona przez zaniedbania pielęgnacyjne skóra, przestaje pełnić swoją podstawową rolę czyli chronić nas przed negatywnym działaniem czynników zewnętrznych, a także drobnoustrojów i bardzo szkodliwych wolnych rodników. Pewnemu zaburzeniu podlegają również procesy jej odnowy i regeneracji. W efekcie sami przyczyniamy się do przyspieszenia procesu starzenia skóry, a także narażamy ją na liczne choroby.

Jak poprawić wygląd i kondycję skóry?

Najbardziej narażona i wrażliwa na nasze niedbalstwo, jest skóra twarzy. To ona jako pierwsza, odpowiada na nie: przedwczesnymi zmarszczkami, a także różnego rodzaju, kłopotliwymi zmianami jak: wypryski, reakcje alergiczne, trądzik czy opryszczka. Czy możemy temu jakoś zaradzić? Oczywiście, że tak. Wystarczy tu prawidłowa pielęgnacja skóry. Składa się na nią kilka ważnych zabiegów. Jednym z nich jest peeling czyli zabieg polegający na usunięciu z naskórka warstwy martwych komórek. Niewidoczne gołym okiem i trudne do całkowitego usunięcia poprzez mycie twarzy, zatykają pory i utrudniają funkcjonowanie gruczołów łojowych. Sięgając po peeling do twarzy, warto wybrać taki, który można stosować codziennie. Dobrze, jeśli jego formuła – jak chociażby w przypadku peelingu do twarzy Nivea – dodatkowo dba o właściwe nawilżenie skóry, likwiduje problemy skórne oraz zapobiega powstawaniu nowych.

Skóra twarzy to nasz największy skarb. Im wcześniej sobie to uświadomimy, tym lepiej. Jeśli dodatkowo użyjemy delikatnego, ale skutecznego peelingu do twarzy, skóra odwdzięczy się za nasze starania, pięknym i młodym wyglądem. Więcej cennych informacji na ten temat, znajdziecie pod tym adresem: http://www.nivea.pl/Produkty/Pielegnacja-twarzy/pure-effect/Zel-peeling-do-codziennego-mycia-twarzy-CLEAN-DEEPER . Polecamy jego odwiedzenie.

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.