Sekrety pielęgnacji cery Azjatek

Sekrety pielęgnacji cery Azjatek

Nie od dziś wiadomo, że Azjatki są mistrzyniami w dbaniu o cerę. Jeszcze głośniej zrobiło się o ich pielęgnacji, kiedy wydana została książka „Sekrety Urody Koreanek”. Niemal każda dziewczyna, która miała okazję do niej zajrzeć, od razu chciała się do tego zastosować. I nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ to przemyślana filozofia i konkretne kroki, które mają zapewnić piękny wygląd skóry. Dziś przedstawię wam sekrety pielęgnacji cery Azjatek

1. Lecz i pielęgnuj, a nie maskuj!

Filozofia Azjatek jest bardzo prosta. Lepiej leczyć i pielęgnować skórę, dzięki temu nie będą się pojawiać na niej niedoskonałości, które trzeba będzie maskować. To proste prawda? Jednak statystyki pokazują co innego. W Europie sprzedaż na rynku kosmetycznym została zdominowana przez kosmetyki do makijażu. W Azji tendencja jest odwrotna: Azjatki wydają znacznie więcej pieniędzy na kosmetyki do pielęgnacji. 

Wniosek: Inwestuj w leczenie i pielęgnację!

2. Chroń skórę przed słońcem.

Promieniowanie słoneczne UVA powoduje alergie, zaburzenia pigmentacji skóry oraz jej szybsze starzenie się. To właśnie dlatego Azjatki tak często sięgają po kremy z filtrami przeciwsłonecznymi. Jest to stały element ich pielęgnacji. I znowu widzimy, że tendencja u nas jest zupełnie odwrotna. Kiedy tylko wyjdzie słońce, zaczynamy stosować przyspieszacze opalania, by jak najszybciej zyskać ładną opaleniznę. 

Wniosek: Wystawiaj się na słońce i opalaj się, ale zawsze pamiętaj o kremie z filtrem! Też się opalisz, tylko bezpieczniej.

3. Zacznij dbać o cerę jak najszybciej.

Azjatki wiedzą, że o skórę trzeba zacząć dbać jak najszybciej- kiedy jeszcze jest jędrna i młoda. Im później się za to weźmiemy, tym więcej pracy będzie nas czekało w ożywieniu jej. W myśl zasady "lepiej zapobiegać niż leczyć" Azjatki dbają o cerę od najmłodszych lat, a swoją wiedzę przekazują z pokolenia na pokolenie. 

Wniosek: Jeśli wcześniej tylko maskowałaś swoje problemy skórne, to czym prędzej zacznij pielęgnować i leczyć.

4. Rozświetl skórę!

W Azji półki w sklepach kosmetycznych pełne są produktów do rozjaśniania cery. Niestety większość z nich nie rozjaśnia skóry w dosłownym tego słowa znaczeniu, ale za to robią one coś znacznie lepszego. Produkty typu „whitening" rozjaśniają skórę, dodając jej efekt promiennej cery, ujednolicają koloryt i rozjaśniają przebarwienia potrądzikowe.

Wniosek: Dbaj o to, by twoja skóra była rozjaśniona i miała jednolity koloryt.

5. Czytaj etykiety.

Azjatki w swojej pielęgnacji stawiają przede wszystkim na produkty pochodzenia naturalnego, wiedzą bowiem, że najróżniejsze sztuczne składniki zazwyczaj robią więcej szkody niż pożytku. I tak w Azji w ostatnim czasie bardzo popularne stały się kosmetyki z wykorzystaniem m.in. wydzieliny ze śluzu ślimaka, jadu pszczoły czy wyciągu z gniazd jaskółczych.

Wniosek: Im naturalniej, tym lepiej!

6. Zrób stały rytuał z dbania o cerę.

U nas najczęściej stosowaną praktyką jest oczyszczanie- tonizowanie- nawilżanie i na tym nasza pielęgnacja się kończy. Azjatki mają natomiast od 6 do 10 kroków pielęgnacji. Poniżej 10 kroków pielęgnacji Koreanek na podstawie książki „Sekrety Urody Koreanek”.

  1. Demakijaż i olejek myjący
  2. Kosmetyk na bazie wody
  3. Peeling
  4. Tonik
  5. Esencja
  6. Serum do twarzy i pod oczy
  7. Maska w płachcie
  8. Krem do twarzy i pod oczy
  9. Maska na noc
  10. Krem z filtrem

Prawda, że różnicę w azjatyckim, a europejskim podejściu do pielęgnacji cery widać jak na dłoni. Jest to jednak sprawdzona i przetestowana filozofia, której efekty widać wypisane na twarzach Azjatek. My Europejki możemy się od nich uczyć i już teraz zadbać o odpowiednią pielęgnację naszej cery. To jak, kto zaczyna od dziś razem ze mną?

*rysunek Gema Correll z książki „Sekrety Urody Koreanek”

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.