Czym jest efektywny trening EMS?

Czym jest efektywny trening EMS?

Skrót EMS oznacza Electrical Muscle Stimulation, czyli ćwiczenia fizyczne, które są wykonywane przy użyciu elektrostymulacji mięśni. Ten rodzaj treningu polega na podłączeniu osoby ćwiczącej do specjalnego kombinezonu, który jest wyposażony w elektrody. Zadaniem elektrod jest wspomaganie mózgu w wysyłaniu impulsów do mięśni. To sprawia, że mięśnie pracują tak samo, jak podczas tradycyjnego treningu na siłowni. Zasadniczą różnicą jest jednak wyższa skuteczność treningu EMS.

Jak przebiega trening EMS?

Jeszcze przed rozpoczęciem treningu EMS wykonywana jest dokładna analiza składu ciała. Dzięki temu trener jest w stanie dobrać zestaw ćwiczeń, który będzie idealnie dopasowany nie tylko do aktualnego stopnia wytrenowania organizmu, ale także założonych celów treningowych.

Po wykonaniu badań osoba ćwicząca zakłada idealnie dopasowany kombinezon, który jest wyposażony w całą sieć elektrod. W takim stroju należy wykonywać wszystkie ćwiczenia wskazane przez trenera. Podczas treningu elektrody przesyłają impuls elektryczny do mięśni pobudzając go do większej pracy. W zależności od częstotliwości wysyłanych impulsów możemy pracować nad wybranym typem włókien mięśniowych. Impulsy wytwarzane podczas treningu mają identyczne parametry jak impulsy generowane przez ludzki mózg. To oznacza, że są w 100% bezpieczne dla zdrowia, a co najważniejsze nie sprawiają bólu. Trening EMS trwa 20 minut i powinien być poprzedzony 10-minutową rozgrzewką. Te 20 minut ćwiczeń w specjalnym kombinezonie odpowiada 3-godzinnemu treningowi na siłowni.

Jakie są największe zalety treningu EMS?

Jedną z głównych zalet treningu EMS jest krótki czas trwania. Trening EMS jest wręcz stworzony dla osób, którym obowiązki nie pozwalają na regularny trening na siłowni w pełnym wymiarze czasowym. Kolejną zaletą treningu EMS jest jego efektywność. Jak pokazują badania, trening EMS pobudza 150 razy więcej skurczów mięśni w porównaniu do tradycyjnego treningu. W trakcie 20 minut ćwiczeń w specjalnym kombinezonie można spalić nawet 1200 kcal. To sprawia, że redukcja wagi następuje 3 razy szybciej.

Sesje treningowe EMS są nie tylko krótkie i skuteczne, ale także bardzo proste. Układając indywidualny plan treningowy, trenerzy dobierają podstawowe ćwiczenia. Pomimo tego efekty wykonywania tych ćwiczeń potrafią zaskoczyć największych niedowiarków.

Trening EMS jest jedną z najbardziej bezpiecznych form wysiłku fizycznego, który nie obciąża stawów i kręgosłupa. Jeśli dodamy do tego opiekę wykwalifikowanego trenera, to ryzyko doznania kontuzji jest bliskie zeru.

W trakcie wykonywania ćwiczeń angażowane jest 10 grup mięśniowych. Warto zaznaczyć, że pobudzane są także głęboko położone włókna mięśniowe. Taka stymulacja w przypadku tradycyjnych form treningu jest bardzo trudna.

Jakie efekty można osiągnąć dzięki treningowi EMS?

Widoczne efekty treningu EMS można zauważyć po 4-6 tygodniach. Rezultaty są ściśle uzależnione od celu treningowego i zestawu ćwiczeń dobranych przez trenera. Wśród głównych efektów treningu Ems można wyróżnić znaczną poprawę kondycji, redukcję tkanki tłuszczowej, poprawę wytrzymałości mięśni, redukcję cellulitu, poprawę jędrności skóry i zmniejszenie bólu stawów.

EMS to innowacyjna i bardzo skuteczna forma treningu. Więcej na temat treningu EMS możesz dowiedzieć się na stronie: https://impulsetraining.pl/. System Meon EMS pozwoli Ci trenować dużo bardziej efektywnie niż do tej pory. Jeśli chcesz umówić się na pierwszy trening EMS, to skorzystaj z formularza rezerwacji online na stronie impulsetraining.pl.

fot. materiały prasowe

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.