Jak skutecznie wyszczuplić ciało?

Jak skutecznie wyszczuplić ciało?

Wybierając się do sklepu po krem wyszczuplający napotkamy mnóstwo produktów, z których nie będzie sposób wybrać odpowiedniego, bo jeden wyszczupla lepiej niż drugi. Możemy dobierać zarówno na podstawie składu czy zapachu jak i różnorodnych konsystencji. Fani czekolady mogą znaleźć balsam czekoladowy zaś miłośnicy truskawek kupić truskawkowy krem. Do wyboru do koloru. Zastanówmy się jednak czy zakup mnóstwa produktów wyszczuplających był dobrym pomysłem. Zadajmy sobie również pytanie czy wierzymy, że pomogą.

Kiedy najczęściej sięgamy po kremy wyszczuplające? Panie doskonale wiedzą, że najlepsza pora jest przed sezonem letnim, wyjazdami na wakacje i oczywiście koniecznością ubrania bikini. Zazwyczaj sprawiamy sobie takie kremy, ponieważ chcemy stracić kilka kilogramów tu i tam, poprawić stan skóry czy nawet pozbyć się oponki z brzucha. Sięgamy po takie środki z powodu braku czasu lub własnego lenistwa. Wiadomo, że zamiast kombinować ze zdrowymi posiłkami czy pocić się na siłowni skoro wygodniej jest kupić krem.  Pamiętajmy jednak, że bardzo ważne jest dobranie odpowiedniego balsamu wyszczuplającego, ponieważ im bliżej lato tym mniej czasu na złe wybory. Sprawdźmy, zatem jakie naturalne składniki zabiją nasz tłuszczyk, a także będą nieziemsko pachnieć. Aby wybrać jak najlepiej dokładnie przyjrzyj się poniższej liście składników wyszczuplających.

Pomarańcza, cynamon i goździk

Doskonale działają nie tylko razem, ale i osobno. Takie składniki znajdziemy najczęściej w składach pod postaciami olejów lub ekstraktów. Oleje goździkowy, cynamonowy oraz pomarańczowy są znakomitym sposobem na redukcję wszelkiej tkanki tłuszczowej. Dzięki swoim właściwościom wysmuklą naszą sylwetkę, a także wymodelują i wygładzą brzuch, uda lub pośladki. Za szybszy metabolizm, pomoc w spalaniu kwasów tłuszczowych oraz likwidację podskórnej tkanki tłuszczowej odpowiedzialne są cytrusy. Dodatkowo, jeśli jesteśmy „pełne wody” lub mamy pomarańczową skórkę, cytrusy znacznie zwiększą prędkość odpływu limfy z tkanek tłuszczowych, więc szybko pozbędziemy się naszych dolegliwości. Cynamon również jest doskonały w walce z tłuszczykiem. Podczas stosowania cynamonu przyśpieszamy przemianę materii oraz procesy trawienia, regulujemy pracę naszych nerek, a co najważniejsze usuwamy z organizmu wszelką tkankę tłuszczową oraz wodę. Najlepszym sposobem na wyżej wymienione efekty jest nakładanie na ciało cynamonu w postaci olejku. Trzeba jednak uważać z ilością, ponieważ ma bardzo silne działanie. Jest on doskonałym zabójcą zarówno limfy znajdującej się pod skórą jak i znienawidzonego cellulitu. Zaś olejek z goździków doskonale radzi sobie z wolnymi rodnikami, ponieważ jest bardzo dobrym antyoksydantem. Jeśli wykonamy nim masaż to rozgrzejemy nasze ciało, pozbędziemy się cellulitu oraz pozbędziemy się nagromadzonej wody. 

Kofeina

Doskonałym pogromcą zbędnego tłuszczu jest także kofeina. Jest ona alkaloidem. Znajdziemy go w ziarnach kawy, owoców guarany, kakaowca, orzeszkach cola. Kofeina pobudza krążenie w skórze, a także poprawia ukrwienie tkanek tłuszczowych. Stymuluje ona również nasze komórki do szybkiego spalania tkanki tłuszczowej poprzez zapobieganie jej kumulowaniu się pod skórą. Kofeina doskonale udrożnia nasze naczynia krwionośne, a także zapobiega powstawaniu nowej tkanki tłuszczowej. Zanim nałożymy krem czy balsam powinniśmy wykonać peeling przy pomocy ziaren kawy oraz miodu, oliwy z oliwek i oczywiście olejków antycellulitowych, a w tedy nie będziesz się już musiała martwić podskórnymi zgrubieniami.

L-karnityna

Jest ona od dłuższego czasu stosowana w dużej ilości wszelkich wyszczuplających preparatów. Utrzymuje ona na odpowiednim poziomie naszą tkankę tłuszczową. L-karnityna jest pochodną aminokwasów metioniny oraz lizyny. Zarówno przy upływie lat jak i wysiłku fizycznym mamy do czynienia z jej ubywaniem w organizmie, powinniśmy, zatem pamiętać, aby zapewnić dopływ L-karnityny z zewnątrz. Jest ona także odpowiedzialna za transportowanie do mitochondriów kwasów tłuszczowych, zamieniana jest tam na energię. Jest, więc doskonała w walce z cellulitem. Jest również odpowiedzialna za regulację gospodarki lipidowej, a także ma swój udział w przetwarzaniu niektórych aminokwasów oraz węglowodanów. Jest ona także doskonałym stymulantem przepływu limfy, oczyszcza organizm z wszelkich zbędnych produktów przemiany materii, a także ułatwia spalanie nadmiernego tłuszczyku.
L-karnitynę możemy używać w czystej postaci, czyli skoncentrowanej. Jeśli będziemy ją wcierać przynajmniej dwa razy na dzień w miejsca gdzie zbiera się tłuszcz to po jakimś czasie nie będzie po nim śladu. 

Herbata

Herbata już od wieków jest uważana za nie tylko przyśpieszającą metabolizm, ale również oczyszczającą organizm. Najczęściej we wszelkich preparatach do wyszczuplania używana jest zielona herbata. Niedawno jednak zaczęto również używać herbaty czerwonej, czyli afrykańskiej, która nazywana jest prawdziwą przeciwutleniaczową bombą. Dzięki zawartości polifenoli, chroni nasz organizm przed wolnymi rodnikami, a także toksynami z powietrza. 
Wszelkie preparaty wyszczuplające powinniśmy stosować dwa razy dziennie i wspomagać ćwiczeniami oraz odpowiednią dietą.

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.