Kategorie produktów

Olbas Oil

Olbas Oil

4.56 Bardzo dobry

ilość opinii: 16

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Olbas Oil

Olbas Oil to produkt leczniczy w postaci płynu zawierającego w swoim składzie lotne olejki eteryczne. Wdychanie olejków przyczynia się do ułatwiania oddychania podczas kataru, zmniejszenia obrzęku śluzówek zatok i nosa, a także upłynnienia zalegającej w nosie wydzieliny.

Niniejszy lek łagodzi objawy zapalenia zatok przynosowych oraz przeziębienia. Płyn znajduje swoje zastosowanie również w przypadku stosowania miejscowego na skórę - wykazuje działanie łagodnie przeciwbólowe oraz chłodzące, przynosi ulgę w bólach mięśniowych i reumatycznych.

Olejki eteryczne zawarte w formulacji płynu wykazują zdolność do parowania w temperaturze pokojowej. Dzięki temu niniejszy lek znajduje zastosowanie także w inhalacji parowej oraz swobodnej. 

Olbas Oil to produkt przeznaczony do tradycyjnego stosowania w wymienionych wskazaniach i jego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.

Skład

W składzie płynu Olbas Oil znajdują się następujące substancje:

Cajeputi oleum (olejek kajeputowy), Caryophylli floris aetheroleum (olejek goździkowy), Eucalypti aetheroleum (olejek eukaliptusowy), Iuniperi aetheroleum (olejek jałowcowy), Menthae arvensis aetheroleum (olejek miętowy), Methylis salicylas (salicylan metylu), Levomentholum (mentol). 

Dawkowanie:

Produkt leczniczy Olbas Oil należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: produkt leczniczy Olbas Oil należy stosować do sporządzania inhalacji parowej.

• Zalecane dawkowanie produktu do inhalacji podczas kataru:

- dla dorosłych i dzieci powyżej 7. roku życia to: wdychać opary ulatniające się z 2-3 kropli, po wcześniejszym skropleniu lekiem chusteczki do nosa lub powierzchni dłoni.

- dla dzieci w wieku 3-7 lat to: wdychać opary ulatniające się z 2-3 kropli, po wcześniejszym skropleniu lekiem chusteczki do nosa. Podać dziecku chusteczkę do wdychania z niewielkiej odległości. Płyn można zastosować na noc, do snu. W tym celu należy skroplić 2-3 kroplami fragment tkaniny lub poszewkę kołdry.

• Zalecane dawkowanie produktu zewnętrznie dla osób dorosłych podczas bóli mięsniowych i reumatycznych:

wcierać niewielką ilość w miejsce chorobowo zmienione, do 3 razy na dobę. 

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na którykolwiek składnik produktu leczniczego Olbas Oil.

Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią. Osoby z astmą i chorobami układu oddechowego powinny zasięgnąć opinii lekarza przed zastosowaniem płynu. Osoby z atopowym zapaleniem skóry oraz dzieci nie powinny stosować płynu na skórę.

Nie aplikować na uszkodzoną skórę. Nie stosować u dzieci poniżej 3. roku życia. W przypadku dzieci w wieku poniżej 7 lat nalezy stosować płyn wyłącznie do inhalacji.

Nie używać w obrębie twarzy oraz doustnie.

Produkt leczniczy Olbas Oil należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności umieszczony na etykiecie produktu. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Opinia użytkownika 2020-02-27 18:10

Do tej pory nie utrafiłam cudownego lekarstwa na bolące zatoki. Pozostaje się jeszcze porozglądać.

Genowefa 2017-12-17 10:23

W okresach obniżonej odporności, kiedy pojawia się u mnie nieżyt nosa, katar i problemy z zatokami, zawsze sięgam po Olbas Oil. Jego składniki pozwalają mi na długo zapomnieć o uciążliwym katarze. Olejki w nim zawarte działają skutecznie, dlatego ten produkt nigdy mnie nie rozczarował. Wiem, że mogę mu zaufać :)

Olaf 2017-11-05 10:33

Olbas Oil jest bezpieczny, dlatego że nie wymaga bezpośredniego aplikowania do wnętrza organizmu, jak to jest w przypadku tabletek, aerozoli i innych preparatów. Po prostu smaruje się klatkę piersiową, a składniki same się ulatniają i dają o sobie znać w postaci zdrowego i udrożnionego nosa :)

Opinia użytkownika 2017-03-30 12:44

Reumatyzm to jednostka chorobowa całego aparatu ruchu, a nie samych stawów. Dolegliwości te mogą przebiegać bardzo różnie. Olbas Oil to środek, który ponoć pomaga w łagodzeniu tych dolegliwości. Ciekawi mnie jego działanie.

kania221 2017-03-14 09:13

najlepszy!

Feliks 2017-02-18 19:30

Konia z rzędem dla każdego kto znajdzie skuteczną kurację na reumatoidalne zapalenie stawów ! Wcześniej mam plan stosować Olbas Oil ,,, Jest pomocny w zwalczaniu objawów.

Misia 2016-11-25 14:10

uwielbiam go, zawsze mi pomaga kiedy dorwie mnie kaszel i przeziebienie

Liwia 2016-04-04 10:35

płyn jest pomocny ,szczególnie jeśli chodzi o dzieci.

Iwona 2016-04-01 13:57

Uzywam do sauny i do inchalacji podczas choroby dziecka. Polecam

Milena 2015-09-07 20:36

Olbas Oil to nie tylko idealny środek, który sprawdza się podczas kataru! ja stosuję go również jako odświeżacz powietrza! Pięknie pachnie i ma działanie bakteriobójcze. Po tym olejku, w domu jest "zdrowo". Czuć taką atmosferę bardzo długo. Szczególnie polecam takie stosowanie, kiedy ktoś w domu choruje, a reszta chce tego uniknąć!

Oliwia 2015-03-30 12:04

Olbas Oil stosowałam jak byłam mała. Wdychanie olejków znacznie bardziej pomagało mi zwalczyć dolegliwości typu katar, czy uczucie zatkanego nosa, nieżyt albo trudności z oddychaniem. Zwykle odczuwa się wtedy taką wielką ulgę, jak można wziąć oddech pełną piersią i nie martwić się o nic.

Bastaila 2015-01-01 15:08

Oj tak <3 ten kochany zapach! Bardzo go lubię i zawsze stosuje wtedy kiedy mam zatkany nos bądź jak źle się czuje i mam problem z oddychaniem. Działa bardzo dobrze i szybko. Polecam!

Opinia użytkownika 2014-12-23 11:39

Bardzo dobry inhalator. Jeden z lepszych tańszych odpowiedników na rynku. Działa jak należy i szybko odświeża nasze drogi oddechowe.

Paweł Larek 2014-12-19 22:42

Świetnie wpływa na nasz układ oddechowy. Doskonale go przeczyszcza i czujemy po prostu ulgę na kilka godzin niestety.

Naturax 2014-12-18 14:21

Stosuje go do inhalacji, bo dla mnie to jakoś naturalne i pomagają mi takie rzeczy. Nie chce się faszerować jakimiś kroplami, bo to szkodzi bardzo.

Kasia 2014-12-15 12:41

Podczas przeziębienia jest to jeden z najczęściej stosowanych środków. Bardzo dobry do inhalacji i później wszystko ładnie schodzi!

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.