Czym jest przesilenie wiosenne?

Czym jest przesilenie wiosenne?

Dodano: 26-03-2015

przeziębienie

W momencie, gdy kończy się zima i dni stają się coraz dłuższe a pogoda staje się coraz lepsza pojawia się nadzieja, że zimowy nastrój się już skończy i będzie w końcu wracał do nas lepszy humor. Najczęściej liczmy również, że ten czas będzie dla nas przełomem i miną również u nas problemy ze zdrowiem, które pojawiły się w okresie zimowym. Niestety to właśnie ten okres wiosennego przesilenia dla wielu staje się szczególnie trudny i może nieść ze sobą bardzo wiele trudnych problemów, z którymi będzie trzeba sobie radzić. 

Przesilenie wiosenne to okres, który przypada na czas ostatnich tygodni zimy oraz pierwszych tygodni wiosny. Jest to okres, w którym bardzo wiele osób źle się czuje. Często pojawia się osłabienie organizmu, z którym bardzo często trudno sobie poradzić. W tym okresie pojawiają się również pewne objawy, z którymi trudno sobie poradzić.

- nadmierna senność 
- bardzo duże osłabienie organizmu oraz mniejsza odporność 
- rozdrażnienie, stres, dużo większa nerwowość, brak spokoju
- pojawiające się często bóle głowy 
- pojawiające się regularnie osłabienie, bole stawow oraz mięśni. 
- ciągle zmęczenie, które nie mija 

Jak walczyć z objawami przesilenia wiosennego

W momencie, gdy zauważymy u siebie, że pojawia się problem związany z wiosennym przesileniem warto podjąć się działań, dzięki którym będzie można nieco oszczędzać swój organizm. Jest to okres przejściowy, który minie i organizm będzie na nowo pracował lepiej. W tym okresie jest jednak bardziej narażony na różnorakie infekcję, dlatego trzeba również na to uważać. 

Co zatem warto zrobić, by jakoś „przetrwać” ten niekorzystny dla nas okres?
Należy się oszczędzać i nie przepracowywać - organizm, który jest osłabiony musi mieć odpowiednie możliwości, by się regenerować. W okresie marca i kwietnia jest to najlepszy czas na dobrą regenerację.

Do planu dnia należy wprowadzać aktywności fizyczne, które bardzo dobrze wpływają na nasze zdrowie. Regularny sport to sposób na to, by poprawić stan zdrowia. Nie może to być jednak aktywność zbyt duża, gdyż może się okazać nazbyt męcząca dla organizmu. 

Należy spożywać w tym okresie duże ilość warzyw i owoców, by wprowadzać do swojego organizmu odpowiednią ilość witamin. Jest to ważna sprawa, sięgajmy oczywiście w tym okresie po pojawiające się w sklepach świeże warzywa i owoce. 
W tym okresie trzeba się wysypiać, gdyż to sen jest najlepszym lekarstwem. Najlepszym będzie ten przed północą. 

Dodatkowo można brać suplementy, które będą uzupełniać dietę w dodatkowe witaminy, tak by organizm stał się silniejszy.

Treści znajdujące się w serwisie medsowa.pl powstały po to, aby polepszyć kontakt jego Użytkownika z lekarzem, a nie po to, aby go zastąpić. Wynika to z informacyjno-edukacyjnego charakteru serwisu. Jeszcze przed zastosowaniem się do porad opartych na wiedzy specjalistycznej, w tym zwłaszcza medycznej, a zawartych w prowadzonym przez nas Serwisie wskazane jest bezwzględne zasięgnięcie opinii lekarza. Administrator nie ponosi konsekwencji wynikających z praktycznego wykorzystania zawartych w Serwisie informacji.