Kategorie produktów

Tantum Rosa

4.86 Bardzo dobry

ilość opinii: 14

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Tantum Rosa

Tantum Rosa to produkt leczniczy przeznaczony do stosowania miejscowego.

Wskazaniem do stosowania niniejszego preparatu są dolegliwości, takie jak zakażenia pochwy, uporczywy świąd, ból, pieczenie, obrzęki, zaczerwienienie błony śluzowej pochwy czy upławy. 

Lek dostępny jest w postaci proszku, do sporządzenia roztworu dopochwowego.

W składzie leku Tantum Rosa znajduje się substancja czynna chlorowodorek benzydaminy. Substancja ta należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Benzydamina wykazuje właściwości przeciwbólowe, znieczulające, antyseptyczne oraz przeciwzapalne. 

Benzydamina działa odkażająco, dlatego może być stosowana w przypadku zakażenia grzybiczego i bakteryjnego. Jej działanie polega na ochronie okolic intymnych i układu płciowego przed ryzykiem wystąpienia dolegliwości, którym towarzyszą nieprzyjemne objawy, a także na łagodzeniu tych symptomów. 

Skład

Składniki leku Tantum Rosa (proszek) to: 

substancja czynna benzydaminy chlorowodorek 500 mg/1 saszetka
substancje pomocnicze sodu chlorek, powidon, p-toluenosulfonian trójmetylocetyloamoniowy.

Dawkowanie:

Lek Tantum Rosa należy zawsze stosować zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta lub według wskazań lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki.

Tantum Rosa jest proszkiem, który należy rozpuścić w wodzie w celu sporządzenia roztworu. Lek jest przeznaczony do stosowania dopochwowego, a także na śluzówki zewnętrznych narządów płciowych. Nie należy stosować go drogą doustną.

Zalecane dawkowanie: 1-2 saszetki na dobę, zależnie od stopnia nasilenia nieprzyjemnych objawów.

Instrukcja stosowania w zależności od wskazania:

Wskazanie Instrukcja stosowania
Leczenie dolegliwości i objawów zapalenia zewnętrznych narządów płciowych (okolicy krocza i sromu) współistniejącego z zapaleniem pochwy i (lub) szyjki macicy płukać pochwę roztworem otrzymanym z 1 saszetki 1-2 razy dziennie
Leczenie dolegliwości i objawów zapalenia zewnętrznych narządów płciowych (okolicy krocza i sromu) oraz w połogowych dolegliwościach okolicy krocza przemywać okolice krocza i sromu roztworem otrzymanym z 1 saszetki 1-2 razy dziennie
Profilaktyka przed- i pooperacyjna w ginekologii Stosować według zaleceń lekarza

Sposób przygotowania: zawartość 1 saszetki rozpuszcza się w 500 ml wody (uprzednio przegotowanej i ostudzonej). Roztwór należy przygotować bezpośrednio przed zastosowaniem (każdorazowo nowy roztwór z 1 saszetki).

W przypadku samodzielnego rozpoczęcia leczenia nie należy, nieprzerwanie, stosować leku dłużej niż 7 dni, a żeby uzyskać poprawę nie należy stosować krócej niż 3 dni. 

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem farmaceutą lub pielęgniarką, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik leku. Długotrwałe stosowanie leku może powodować reakcję uczuleniową. 

Produkt Tantum Rosa należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. Środek leczniczy jest przeznaczony dla osób dorosłych. 

Nie ma wystarczających informacji dotyczących interakcji produktu leczniczego z alkoholem lub innymi przyjmowanymi lekami. Kobiety w okresie ciąży i laktacji powinny skonsultować się z lekarzem przed użyciem leku.

Nie stosować po upływie terminu ważności podanym na opakowaniu. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Alicja 2019-06-28 22:48

Wspanialy produkt nie tylko na infekcje intymne.Doskonale sprawdza się też w leczeniu hemoroidów.Czekam na żel do higieny intymnej tantum rosa😊

Ania 2018-10-15 12:58

Super produkt, polecam!

Lena 2018-06-27 09:12

Uwielbiam sezon wakacyjny pod kątem problemów zdrowotnych:/ Zawsze coś mi się dzieje, jak lekarz jest na urlopie. Na szczęście w wielu przypadkach są w stanie pomóc leki z apteki, jak Tantum rosa na infekcje kobiece. Podziękuję za kilkugodzinne czekanie z bólem i pieczeniem na izbie przyjęć w weekend - wolę działać od razu.

Hanna 2018-06-13 09:58

Ostatnio dopadło mnie jakieś zakażenie dróg moczowych. Oczywiście nie obyło się bez pieczenia i swędzenia. A właśnie! I upławy! Bardzo nieprzyjemne... niemniej postanowiłam poszukać rozwiązania. Trafiłam na produkt Tantum Rosa. jest to taki roztwór dopochwowy. Po nałożeniu produkt niweluje dolegliwości w okolicach pochwy: przede wszystkim zmniejsza świąd, co jest baaaardzo ważne - ulga przede wszystkim. Warto także bezwzględnie pamiętać o codziennej higienie dróg moczowych.

Anka 2018-05-23 23:11

Niekomfortowe samopoczucie po basenie. Chyba nie jesem jedyną dziewczyną, która tego doświadcza:/ Już miałam nawet kilka dłuższych przerw od pływania, bo swędzenie i pieczenie skutecznie mnie do tego zniechęcały. Odkąd stosuję probiotyki (raczej regularnie) i tantum rosa (w razie problemu), widzę i czuję poprawę.

Urszula 2018-03-09 08:43

Zakażenia pochwy objawiają się nieprzyjemnym i dokuczliwym świądem, pieczeniem, a często też zaczerwienieniem. Nic dziwnego, że panie nie chcą wtedy współżyć, ponieważ wprawia to nas w dyskomfort. Na szczęście niedawno odkryłam taki produkt jak Tantum Rosa. Sama zmagałam się z dolegliwościami, a ze chcialam uporac się z nimi jak najszybciej to byłam zdesperowana, by coś znalezc.

Teresa 2018-02-26 08:34

Zakażenia pochwy mogą przerodzi się w poważne dolegliwości, jeśli zostaną zbagatelizowane. Zdrowie sfery płciowej i narządów rozrodczych jest równie ważne jak dbanie o cały organizm. Stosuję Tantum Rosa, zwłaszcza kiedy pojawia się swędzenie. Już na tym etapie staram się jakoś zaradzić.

Tamara 2018-02-23 18:57

Okolice intymne to wrażliwa sfera, dlatego istotna jest odpowiednia higiena oraz pielęgnacja. W przypadku zakażeń warto się ubezpieczyć w cierpliwość i tantum Rose. Produkt naprawdę działa a przy okazji nie podrażnia.

Zuza 2018-01-13 12:33

Tantum Rosa to proszek w saszetkach do sporządzania roztworu dopochowego. Czytałam, że poza lekarzem, jego stosowanie można konsultować także z pięlęgniarką. Lek jest łatwy w przygotowaniu, nie wymaga dużego nakładu czasowego a aplikacja nie jest kłopotliwa. Najlepiej jednak stosować go przy użyciu dłoni, bo na gąbkach zbierają się bakterie i jest to średnio higieniczne :)

Sawa 2017-12-13 12:06

Zakażenia w okolicach pochwy to przykra rzecz . Martwię się, że potrafią nawracać . Na tę dolegliwość używam Tantum Rosa . jest najlepsza w zwalczaniu drobnoustrojów.

Gosia 2016-08-05 13:42

Saszetki Tantum Rosa to niezawodna pierwsza pomoc na niepokojące upławy... potem jest duża szansa, że skończy się tylko na strachu, a nie na wizycie u lekarza i zapisanym antybiotyku... Ten lek wyjątkowo szybko znosi ból i toczący się stan zapalny .

Florentyna 2016-07-06 20:03

Tantum Rosa to mój numer jeden w temacie intymnych dolegliwości. Do tego jej stosowanie nie powoduje żadnych dodatkowych ubocznych zmian. Gorąco zachwalam!

Luba 2015-08-24 22:22

Mam jakiś niefart do łapania infekcji intymnych. Brałam bardzo dużo produktów ale ten, który zadziałał to Tantum Rosa ! Ode mnie 100% na tak i polecam go!

Jagna 2015-07-09 16:54

Zdarzają się takie dni, kiedy zmagam się z rozmaitymi bólami. Ale kiedy mowa o radzeniu sobie z bólem nie biorę byle czego. Sięgam po najlepszy. I taki jest Tantum Rosa . Preparat nigdy mnie nie zawiódł i zawsze działał.

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.