Dlaczego warto stosować płyny do płukania ust?

Dlaczego warto stosować płyny do płukania ust?

To, czego nie widać

Większość bakterii znajdujących się w naszej jamie ustnej osadza się na języku, policzkach oraz w przestrzeniach międzyzębowych. Są to miejsca trudno dostępne, dlatego wielu z nas, mimo prawidłowej jak by się mogło wydawać, codziennej higieny cierpi z powodu próchnicy czy krwawiących dziąseł. Nieusuwane bakterie formują płytkę nazębną, która z czasem przekształca się w kamień boleśnie raniący dziąsła i będący przyczyną wielu innych równie przykrych dolegliwości. Wszędzie tam, gdzie szczotkowanie czy nitkowanie jest niemożliwe dotrze płyn do płukania jamy ustnej. Warto mieć go w swojej łazience, bo produkty tego typu działają na wielu płaszczyznach. Nie tylko zwalczają bakterie, ale również odświeżają oddech, wzmacniają dziąsła, a zawarty w nich fluor chroni szkliwo naszych zębów.

Dopasuj produkt do swoich potrzeb

Kupując pastę do zębów kierujesz się zarówno jej jakością, jak i kondycją swojej jamy ustnej. Również płukanki mają właściwości wzmacniające dziąsła i zęby oraz hamujące ich nadwrażliwość. Niestety jest też druga strona medalu. Wiele osób korzystających z płynów do płukania ust skarży się na nieprzyjemne pieczenie błony śluzowej jamy ustnej podczas ich stosowania. Przyczyną jest zawarty w produktach alkohol. Aby uniknąć tych nieprzyjemności sięgajmy po nowoczesne płukanki bez dodatku alkoholu, takie jak Colgate Plax. To szeroki wybór płynów, które możesz dostosować do swoich potrzeb. Wśród produktów Colgate Plax znajdziesz płyny do płukania z serii Complete Care, które kompleksowo dbają o jamę ustną i chronią wrażliwe zęby, wzmacniające dziąsła płukanki z serii Multi Protection: Cool Mint o smaku mocnej mięty i łagodny Soft Mint, oraz Magic – przeznaczony dla dzieci, bo o zęby należy dbać w każdym wieku.

Piękny uśmiech i świeży oddech

Oprócz zdrowych zębów i dziąseł ważny jest też świeży oddech. To kolejna z zalet regularnego stosowania płukanek. Jeśli lubisz wyjątkowo mocne odświeżenie wybierz płyn Colgate Plax Ice. Natomiast tym, którzy dbają o nieskazitelny uśmiech przyda się produkt Whitening przeciw przebarwieniom. Piękny uśmiech to wizytówka każdego z nas, dlatego warto o niego dbać nie tylko od święta. Nie można przy tym zapominać o regularnych wizytach u stomatologa oraz o samodzielnej kontroli jamy ustnej – dzięki temu w porę dostrzeżesz niepokojące sygnały i zapobiegniesz zarówno powstawaniu ubytków, jak i rozwijaniu się groźnych, często nieodwracalnych chorób, jak np. paradontoza. To niezwykle ważne, bo zęby mamy przecież tylko jedne.

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.