Melatonina LEK-AM

miejsce
w rankingu

49

Melatonina LEK-AM
3.74
opinii: 54

Zapoznaj się z ulotką Melatonina LEK-AM

Download icon Zobacz ulotkę
Melatonina LEK-AM

Melatonina LEK-AM​ to produkt leczniczy dostępny w postaci tabletek. Wskazaniem do stosowania niniejszego preparatu są zaburzenia związane ze snem, takie jak zaburzenia rytmu snu wynikające ze zmianą strefy czasowej, zaburzenia dobowego rytmu lub także zły i przerywany sen.

Stosowanie leku zaleca się także u osób wykonujących pracę zmianową (w godzinach nocnych). Produkt leczniczy dedykowany jest również osobom niewidomym w stanach czuwania. 

W składzie leku Melatonina LEK-AM znajduje się melatonina - hormon, który jest produkowany przez szyszynkę. Melatonina zawarta w leku jest syntetycznie produkowanym odpowiednikiem naturalnego hormonu, który wpływa korzystnie na regulowanie rytmu dobowego: stany aktywności i spoczynku.

Zadaniem melatoniny jest normowanie snu, a tym samym wprowadzenie organizmu w stan senności i znużenia w odpowiedniej do tego porze.

Właściwości melatoniny wspomagają utrzymanie zdrowego i spokojnego snu, bez przebudzania się. Melatonina wpływa korzystnie na zachowanie prawidłowego funkcjonowania zegara biologicznego, a także wspomaga zwalczanie bezsenności. 

Zapoznaj się z ulotką Melatonina LEK-AM

Download icon Zobacz ulotkę
Melatonina LEK-AM

Skład:

Składniki leku Melatonina LEK-AM to:

substancja czynna melatonina (produkt jest dostępny w dawce melatoniny 1 mg, 3 mg lub 5 mg/1 tabletka)
substancje pomocnicze celuloza mikrokrystaliczna 102, kroskarmeloza sodowa, magnezu stearynian, krzemionka koloidalna bezwodna

Różne dawki są przeznaczone w różnych wskazaniach do stosowania leku. 

Trzy metody jak uniknąć efektu jojo

Trzy metody jak uniknąć efektu jojo

Efekt jojo to niestety problem, z którym musi zmagać się bardzo duża część osób, które stosują diety odchudzające i niestety z tym problemem trudno... Czytaj więcej

Dawkowanie:

Lek Melatonina LEK-AM należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Produkt leczniczy Melatonina LEK-AM należy stosować doustnie. Zalecana dawka* i instrukcja stosowania w poszczególnych wskazaniach:

Wskazanie Dawka dobowa Pora przyjmowania
zmiana stref czasowych 2-3 mg 1 raz na dobę wieczorem i 2-3 dni po podróży
praca zmianowa 1-5 mg na dobę około godzinę przed snem
u osób niewidomych 0,5-5 mg na dobę około godziny 21:00-22:00

*dotyczy też dawkowania w długotrwałym okresie.

Nie stosować więcej niż w uwzględnionej dawce. 

Uwaga! Melatonina uwalnia się stopniowo, dlatego istnieje możliwość, że zaobserwujemy działanie leku dopiero po 2 tygodniach od rozpoczęcia jego stosowania.

Przeciwwskazania:

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik preparatu Melatonina LEK-AM.

Produkt należy chronić przed oddziaływaniem niekorzystnych warunków, np. wilgoci bądź promieni słonecznych. Tabletki Melatonina LEK-AM należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Należy skonsultować się z lekarzem w przypadku np. zaburzeń czynności wątroby, nerek, zaburzeń hormonalnych lub zaburzeń funkcji układu odpornościowego. 

Produkt leczniczy nie może być stosowany przez kobiety w ciąży i kobiety karmiące piersią (laktacja). Lek nie jest wskazany do przyjmowania po spożyciu alkoholu.

Przed przyjęciem leku należy sprawdzić datę ważności na opakowaniu. Po zastosowaniu leku nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn.

Podmiot odpowiedzialny:

Thumb lekam

Postać:

tabletka

Nasi pracownicy dokładają wszelkich starań, aby opisy produktów były jak najdokładniejsze. Jednakże może tak się zdarzyć, że niektóre z nich mogą być niepełne. Dlatego też zachęcamy przede wszystkim do zapoznania się z treścią ulotki bądź skonsultowania się z lekarzem lub farmaceutą.

Artykuły wybrane dla Ciebie

Dodaj opinię

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

 • Filip 2019-06-10 23:23

  mi się nic po tym nie działo

 • Albert 2018-10-26 02:27

  Wywołuje problemy ze słuchem. Otępiały słuch, buczenie w uszach itd. Mija natychmiast po odstawieniu.

 • Wiola 2018-08-09 10:14

  Zawsze biorę za sobą w podróż, działa świetnie.

 • Nina 2018-07-31 13:44

  jak dla mnie szału nie ma, chociaż odrobinę lepiej się jednak zasypia.

 • Olaf 2018-07-27 09:05

  Melatonina w szybki sposób pozwala zasnąć! Uzupełnia hormon i już można czuć się znakomicie rano a nie zamulać :D

 • Onix 2018-07-20 09:14

  Wydaje mi sie, zę to jest placebo. Niestety nie podoba mi się to za bardzo i nie lubię tego jak to nie działa..

 • Opinia użytkownika 2018-07-19 08:46

  Melatonina Lek-Am jest nawet spoko. Tylko dawka jest chyba trochę dla mnie za mała. Na szczęście zadziałała wiec looz...

 • Patrycja 2018-06-26 21:07

  Jednym zdaniem - melatonina lek-am to doskonały lek, który mogę polecić każdemu, kto często zmienia strefy czasowe i boryka się przez to z bardzo nieprzyjemną bezsennością i wynikającym z tego paskudnym nastrojem i podirytowaniem. Trochę czasu zajęło, nim doszłam do takiego rozwiązania, ale było warto :)

 • Sylwia 2018-06-08 09:00

  Melatonina LEK-AM to produkt leczniczy, który ma na celu wspomagać równowagę poziomu melatoniny. Może być ona zaburzona przez to, że chodzimy spać o różne porze, nie dbamy o to, żeby sen był zdrowy i pełny. Coraz więcej osób korzysta przed snem ze smartfonów, laptopów. A ponoć nie powinno się używać tych sprzętów przez 3h przed snem. Zrobiłam eksperyment jednego dnia i pamiętam, że już o 18 wyłączyłam wszystkie sprzęty, a bezpośrednio przed snem położyłamtelefon z dala od głowy. Rano byłam o wiele bardziej wyspana...

 • Nika 2018-06-06 22:28

  Po stosowaniu tego środka teraz nie mam problemów z zasypianiem i bardzo dobrze się czuje. To jest to coś na czym mi zależało i teraz jestem szczęśliwa.

 • Anka 2018-05-28 23:35

  Co prawda stref czasowych nie zmieniam jakoś szczególnie często, ale za to męczę się z trzyzmianowym trybem pracy, i jedno musze przyznać: Melatonina zdecydowanie pomaga normalnie się wysypiać gdy mój wewnetrzny zegarek jest totalnie rozregulowany nockami :)

 • Robert 2018-05-24 20:39

  Człowiek coraz częściej sam funduje sobie brak snu. Zła dieta, używanie telefonu w godzinach nocnych, to wszystko powoduje, że poziom melatoniny obniża się, a przez to zasypianie jest trudniejsze niż się wydaje. Są jednak i tacy, którzy z innych przyczyn nie mogą zmrużyć oczu. Te osoby powinny przyjmować Melatoninę, ponieważ może im pomóc w zwalczeniu problemu. W innych przypadkach radzę się porządnie zastanowić nad tym, czy właściwie podchodzimy do tematu snu.

 • Bożena 2018-05-24 19:40

  Na poziom melatoniny ma wpływ wiele czynników. Nie zawsze musi to być związane z zaburzeniami szyszynki. Coraz częściej przed snem korzystamy z naszych smartfonów, oglądamy do późna telewizję, nie wypoczywamy należycie, a to bardzo mocno wpływa na to, że np. długo nie mozemy zasnąć lub sen jest złej jakości. Warto o tym pamiętać, a nie szukać przyczyn w problemach dookoła :) Melatoninę stosuję doraźnie, bo raczej dbam o higienę snu i nie korzystam z urządzeń emitujących niebieskie światło przynajmniej 3 godziny przed snem.

 • H.L. 2018-05-18 10:32

  Na mnie Melatonina wcale nie zadziałała tak rewelacyjnie, średnio się wysypiam i z nią i bez niej...Raczej postaram się wyciszyć swój organizm jekimiś naturalnymi metodami. Może to zależy od wieku, że starsze osoby jakos lepiej reagują na takie leki...Trudno mi na to trafnie odpowiedzieć...

 • Opinia użytkownika 2018-03-26 16:45

  ZA drogi -ktos ma monopol

 • Mateo 2018-02-22 22:02

  Ostatnimi czasy gorzej sypiam. Mam problem, żeby zasnąć a jak już zasnę to wybudzam się kilka razy i ciężko mi na powrót zapaść w sen. Ciężko tu mowić o sensownym wypoczynku. Dlatego zacząłem szukać jakiegoś rozwiązania na ten problem...Melatonia Lek-Am pomaga wyregulować ten trudny nocny rytm.

 • Maria 2018-02-12 14:24

  Melatoninę stosowałam jak wróciłam do Polski z Niemiec. Pracowałam tam na nocnej zmianie, więc przestawiłam się zupełnie i po powrocie do Polski nie mogłam spokojnie zasnąć albo potrafiłam przespać cały dzień.

 • Filip 2018-01-29 20:32

  Często podróżuję służbowo do różnych krajów w różnych strefach czasowych. Chyba najbardziej wyczerpujące są dla mnie loty do USA, bo 9h różnicy + przesiadki...Chyba bez leku Melatonina nie dałbym rady przestawiać się tak często na różne tryby....hmm zdecydowanie nie :)

 • Elwira 2017-12-31 14:18

  Już jakiś czas zmagam się z złym i niespokojnym snem. Wstaję rano do pracy więc muszę się wysypiać... Próbowałam różnych środków jednak nie było widocznych efektów. Przyjaciółka opowiedziała mi o Melatonina . Pojechałam do apteki i zakupiłam ten preparat... Czy ktoś przyjmował? Mam nadzieję, że zlikwiduje mój problem.

 • Konrad 2017-10-17 04:23

  Zażyłem 5mg o godz. 23-ciej i o godz. 3-ciej obudziłem się spocony i podenerwowany. Jestem po przeszczepie zastawki aortalnej i zażywam leki na nadciśnienie oraz przeciw zakrzepowe.

 • Cecylia 2017-09-27 19:10

  Patrząc po sobie zły sen to reakcja na życie pod presją czasu. Melatonina bardzo pomaga.

 • Niiza 2017-09-26 19:56

  Melatonina działa cudownie. Pomaga spokojnie zasnąć, rano czuję się wypoczęta. Moja 16 letnia wnuczka, która miała problem z bezsennością, nareszcie spokojnie śpi. Cudowny lek.

 • Niiza 2017-09-26 19:56

  Melatonina działa cudownie. Pomaga spokojnie zasnąć, rano czuję się wypoczęta. Moja 16 letnia wnuczka, która miała problem z bezsennością, nareszcie spokojnie śpi. Cudowny lek.

 • megi 2017-09-22 23:03

  wysoka cena za 5 mg, a bardzo niewiele działa, przynajmniej na mnie.

 • Opinia użytkownika 2017-08-30 13:27

  Melatonina jest okropna! Zwyczajnie kiepski produkt.

 • Opinia użytkownika 2017-08-24 12:32

  Na trudności z zasypianiem warto kupić sobie Melatonina , bo nie zawodzi.

 • ARTUR 2017-08-23 08:36

  SUPER SEN

 • Makary 2017-08-13 10:10

  Melatonina to kolejny produkt któr biorę na bezsenność i trudności z zasypianiem. Warto kupić coś, co będzie działać mocniej!

 • Sławomira 2017-06-28 09:04

  Dzięki Melatonina budę się rano wypoczęta. To rzeczywiście pomaga w zasypianiu.

 • Kamila 2017-06-15 17:46

  Melatonina - nie mam dużych zastrzeżeń. Tylko długi czas mija zanim zdziała. Ostatecznie zadziałała, więc jest spoko.

 • Monaa 2017-01-04 19:48

  Na mnie cos nie dziala a szkoda:(

 • zupa 2016-11-10 10:28

  Na mnie działa. Biorę od 2 mcy 10 mg przed zaśnięciem. Działa bardzo szybko, rano budzę się wyspany. Polecam zażywać na pół godziny przed planowanym zaśnięciem bo poziom melatoniny potem stopniowo spada i trudniej jest zasnąć. W takiej sytuacji biorę kolejną dawkę i zaraz zasypiam. Nie odczuwam żadnych skutków ubocznych stosowania dawki nawet dużo większej niż zalecana w recepcie.

 • janek 2016-02-11 12:04

  Niestety, ale za kazdym razem, okolo 30 min. po zazyciu tabletki, dostaje mocne bole glowy. Zasnac nadal nie potrafie i mecze sie do rana. Szkoda, poniewaz cieszylem sie na spokojna noc.

 • Karlos 2015-04-06 13:58

  Idealnie działa na mnie. Zawsze kiedy tego potrzebuje to ten lek skutecznie pomaga mi zasnąć. Po 30minutach już zasypiam także jest spoko.

 • Vader 2015-04-02 12:17

  Kiedy mam poważne problemy ze snem sięgam po ten lek i pomaga. Staram się to ograniczyć aby nie brać chemii, ale jak już trzeba to nie ma innej opcji :)

 • Lenka 2015-04-01 22:25

  Moje nocki są znacznie spokojniejsze właśnie dzięki melatoninie, zwłaszcza latem jak jest długo jasno, moje problemy znacznie się nasilały.

 • Witka 2015-04-01 21:31

  Nie lubię bezsennych nocy, bo kto je lubi. A te tabletki najczęściej skutkują poprawa jakości snu.

 • Fitus 2015-03-31 22:54

  Ostatnio miałem okazje pretestować ten środek i zasnąłem dopiero o 3 w nocy, także nie polecam za bardzo chyba, że ktoś lubi brać leki na darmo? :| Nie sądzę!

 • Master 2015-03-31 13:38

  Mi pomaga to na jetlag.

 • Janusz 2015-03-17 17:54

  Szczerze powiedziawszy spodziwałem się troszkę lepszego działa, ale ten lek zamulił tylko w pierwszej i drugiej dobie. Po tych dniach było już wszystko ok i mogłem skutecznie wpłynąć na swoje zdrowie. Polecam serdecznie!

 • Hornas 2015-03-17 17:53

  Moim zdaniem powinien działać troszkę lepiej. Nie czuje pełnego efektu tego leku. Wydaje mi sie, że melatonina sen to nie zbyt dobry lek!

 • Kombars 2015-03-17 17:52

  Na mnie ogólnie pozytywnie wpływa i nie mam uwag co do tego środka. Zasypiam szybciej i już się tak nie męczę jak wcześniej. To pozytywny aspekt :)

 • Janusz 2015-03-17 17:52

  Oby mi to pomogło na sen to było, by dobrze! Dzisiaj pierwsza próba! Zobaczymy jak będzie i dam wam znać :)

 • Klio 2015-03-17 12:00

  3 mg to dla mnie optymalna dawka melatoniy. Nie mam jeszcze silnych problemów ze snem, ale kilka w miesiącu zdarza mi się już po tę melatoninę sięgnąć.

 • Olga 2015-03-12 10:43

  Na problemy z zasypianiem, a zwłaszcza w senioralnym wieku najlepiej wybrać właśnie melatoninę - naturalnie uzupełnia poziom tego hormonu i pomaga zasnąć łagodnie i tego całego chemicznego otępienia.

 • Mewa 2015-03-11 21:02

  Myślałem że lepiej pomoże na sen, a tak do końca dobrym rozwiązaniem nie była niestety :/

 • Pawis 2015-03-08 19:29

  Na mój sen już mi chyba nic nie pomoże. Zasypiam dopiero o 3 a budzę się o 8 to jest dla mnie za mało i nie mogę spać :(

 • Stefania 2015-03-02 20:16

  Z wiekiem zasypia się coraz gorzej i melatoniny w organizmie też coraz mniej się produkuje. Jak już się czymś wspomagać, to najlepiej melatonina żeby uzupełnić niedobory niż truć się czymś objawowo.

 • Hadus 2015-02-23 17:13

  Jakoś po kilku dniach stosowania lepiej sypiam chociaż i tak to nie jest to na czym mi zależało, zbyt słabo to na mnie zadziałało, aby pozytywnie to ocenić!

 • Borys 2015-02-19 14:46

  Na jetlag tylko melatonina.

 • Hanka 2015-01-28 13:25

  ja często zmieniam strefy czasowe bo jestem z zawodu stewardessą i łykam melatonine zawsze po takiej podróży żeby łatwiej zasnąć i móc zregenerować organizm

 • kamik 2014-12-23 18:30

  Spoko, działa i może z melatoniną bez problemu zasnąć

 • Melation 2014-12-18 14:12

  Niestety na mnie to nie działa. Niby melatonina jest odpowiedzialna za sen, ale jakoś nie zauważyłem większej różnicy.

 • Unik 2014-12-16 12:34

  Miałem mega problemy ze sen i skusiłem się na ten lek. Jak masz takie problemy to Melatonina LEK-AM będzie SKUTECZNA!

 • pokaż więcej opinii Read more icon

  Zapoznaj się z ulotką Melatonina LEK-AM

  Download icon Zobacz ulotkę
  Melatonina LEK-AM

  Skład:

  Składniki leku Melatonina LEK-AM to:

  substancja czynna melatonina (produkt jest dostępny w dawce melatoniny 1 mg, 3 mg lub 5 mg/1 tabletka)
  substancje pomocnicze celuloza mikrokrystaliczna 102, kroskarmeloza sodowa, magnezu stearynian, krzemionka koloidalna bezwodna

  Różne dawki są przeznaczone w różnych wskazaniach do stosowania leku. 

  Trzy metody jak uniknąć efektu jojo

  Trzy metody jak uniknąć efektu jojo

  Efekt jojo to niestety problem, z którym musi zmagać się bardzo duża część osób, które stosują diety odchudzające i niestety z tym problemem trudno... Czytaj więcej

  Dawkowanie:

  Lek Melatonina LEK-AM należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

  Produkt leczniczy Melatonina LEK-AM należy stosować doustnie. Zalecana dawka* i instrukcja stosowania w poszczególnych wskazaniach:

  Wskazanie Dawka dobowa Pora przyjmowania
  zmiana stref czasowych 2-3 mg 1 raz na dobę wieczorem i 2-3 dni po podróży
  praca zmianowa 1-5 mg na dobę około godzinę przed snem
  u osób niewidomych 0,5-5 mg na dobę około godziny 21:00-22:00

  *dotyczy też dawkowania w długotrwałym okresie.

  Nie stosować więcej niż w uwzględnionej dawce. 

  Uwaga! Melatonina uwalnia się stopniowo, dlatego istnieje możliwość, że zaobserwujemy działanie leku dopiero po 2 tygodniach od rozpoczęcia jego stosowania.

  Przeciwwskazania:

  Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik preparatu Melatonina LEK-AM.

  Produkt należy chronić przed oddziaływaniem niekorzystnych warunków, np. wilgoci bądź promieni słonecznych. Tabletki Melatonina LEK-AM należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

  Należy skonsultować się z lekarzem w przypadku np. zaburzeń czynności wątroby, nerek, zaburzeń hormonalnych lub zaburzeń funkcji układu odpornościowego. 

  Produkt leczniczy nie może być stosowany przez kobiety w ciąży i kobiety karmiące piersią (laktacja). Lek nie jest wskazany do przyjmowania po spożyciu alkoholu.

  Przed przyjęciem leku należy sprawdzić datę ważności na opakowaniu. Po zastosowaniu leku nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn.

  Podmiot odpowiedzialny:

  Thumb lekam

  Postać:

  tabletka

  Nasi pracownicy dokładają wszelkich starań, aby opisy produktów były jak najdokładniejsze. Jednakże może tak się zdarzyć, że niektóre z nich mogą być niepełne. Dlatego też zachęcamy przede wszystkim do zapoznania się z treścią ulotki bądź skonsultowania się z lekarzem lub farmaceutą.

  Ranking zamienników Najlepsze produkty - trudności z zasypianiem

  NERVOMIX Sen

  4.9226 opinii:
  NERVOMIX Sen jest suplementem diety, polecanym do stosowania przy trudnościach z zasypianiem, aby...
  czytaj dalej »

  Relan - Naturalny Antydepresant

  4.8715 opinii:
  Relan - Naturalny Antydepresant to suplement diety przeznaczony dla osób dorosłych,...
  czytaj dalej »

  Nervinum Fix

  4.836 opinii:
  Nervinum Fix to produkt leczniczy w postaci herbatki do zaparzania w stanach napięcia...
  czytaj dalej »

  REVITASENS

  4.8279 opinii:
  Revitasens to suplement diety dostępny w postaci kapsułek, przeznaczony dla...
  czytaj dalej »

  Senomag

  4.717 opinii:
  Senomag to suplement diety w postaci kapsułek zawierający specjalnie dobraną kompozycję...
  czytaj dalej »
  Kategoria:
  Zdrowie
  Typ:
  lek
  Na receptę:
  Nie