Jak pozbyć się ginekomastii raz a dobrze?

Jak pozbyć się ginekomastii raz a dobrze?

Piersi, od zawsze są uważane za kobiecy atut. Jednak nie każdy jest zadowolony ze swojego biustu, nie tylko ze względu na rozmiar, ale także na jego kształt. Ginekomastia, staje się coraz częstszym problemem, niestety dotyka bardzo często mężczyzn. Czym jest ginekomastia? Czy jest szansa na leczenie? Gdzie szukać pomocy? Liposukcja Vaser Lipo to jest bardzo dobra metoda!

Czym jest ginekomastia i kogo dotyczy?

Ginekomastia czyli przerost piersi oraz rozrost tkanek piersiowych a także sutkowych. Tak w skrócie można opisać tą przypadłość. Niestety choroba ta dotyka ponad 50% mężczyzn w średnim wieku. Ginekomastia polega na przeroście gruczołu piersiowego, i bardzo często bywa mylona z lipomastią, która jest spowodowana nadmiarem tkanki tłuszczowej, a ta przez ostatnie lata gromadziła się w piersi. Ginekomastia jest uznawana za bardzo krępujący problemem, często jest ukrywana i niezdiagnozowana. 

Co jest przyczyną ginekomastii?

Jest wiele czynników które mogą mieć wpływ na pojawienie się ginekomastii. Jednak najczęściej, do głównych przyczyn zalicza się:

 • Rozregulowana gospodarka hormonalna ( stężenie androgenów i estrogenów)
 • Otyłość
 • Stosowanie niektórych leków np.: leki na niepłodność czy anaboliki
 • Choroby
 • Wpływ przysadki mózgowej
 • Problemy z tarczycą

Jeżeli zauważysz, przerost tylko jednej piersi, należy udać się do lekarza, i wykluczyć raka sutka. Rak piersi dotyka głównie kobiet, jednak  1 na 100 przypadków dotyczy mężczyzn. 

Badania i leczenie 

Mężczyzno, przełam swój wstyd, udaj się do lekarza rodzinnego, który pomoże Ci określić przyczynę Twojego problemu. Na takiej wizycie lekarz zleci wykonanie badań np.: krwi, oraz stężenia hormonów oraz wykona badanie fizykalne.  Można również wykonać badanie usg, tomografię czy rezonans. Ginekomastię dzielimy na 3 rodzaje:

 • Idiopatyczną – nie ma określonej przyczyny
 • Fizjologiczną – spowodowana hormonami
 • Współistniejącą do choroby

Ginekomastię można leczyć na kilka sposobów np.:

 • Farmakologicznie
 • Chirurgicznie
 • Stosując diety

Jak podkreśla Dr Piotr Turkowski: "w ostatnim czasie, medycyna estetyczna wyciągnęła pomocną dłoń również do panów oferując Liposukcję Vaser Lipo". W przypadku takiego przerostu tkanki tłuszczowej, można wykonać liposukcję, czyli odsysanie tłuszczu za pomocą specjalnego urządzenia o nazwie Vaser Lipo. Dodatkowo, do zabiegu odsysania tłuszczu, można dołączyć zabieg chirurgicznego usunięcia gruczołu piersiowego. Takie połączenie, daje niesamowite efekty. Wskazaniem do takiego zabiegu są:

 • Ginekomastia mieszana
 • Przerost gruczołu sutkowego
 • Rozrost tkanki tłuszczowej widoczny w obrębie klatki piersiowej

Jak wygląda taki zabieg i czy jest bezpieczny?

Aby zabieg był wykonany poprawnie, konieczne jest wykonanie badania USG, które pomoże zobrazować typ tkanki, która nagromadziła się w okolicy zabrodawkowej. 

Vaser Lipo czyli liposukcja ultradźwiękowa, używana jest tylko w przypadku zgromadzonej tkanki tłuszczowej oraz niewielkiej ilości tkanki włóknistej. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Czas trwania zabiegu może sięgać nawet 2 godzin.

W przypadku przerostu gruczołu piersiowego, najlepszym wyjściem jest połączenie metody chirurgicznej z Vaser lipo. Lekarz podczas chirurgicznego usunięcia, wykonuje półkoliste cięcie pod otoczką, i usuwa przerośniętą część. Wycięty kawałek, trafia do badania histopatologicznego. Zabieg jest uznawany za bezpieczny, aczkolwiek mogą wystąpić powikłania w postaci asymetrii piersi lub zakażeń. Decyzja o takim zabiegu, nie może być podjęta pochopnie, czy pod wpływem nacisku innych osób podkreśla Dr n. med. Katarzyna Osipowicz. Pierwsze efekty są widoczne bezpośrednio po wykonanym zabiegu, jednak warto po okresie rekonwalescencji włączyć aktywność fizyczną i odpowiednią dietę. 

Gdzie wykonać taki zabieg?

Ginekomastia jest wstydliwym problemem nie tylko w wieku dojrzewania, ale również w życiu dorosłym. Otaczające środowisko, często potrafi w naganny sposób komentować wygląd, czy drwić z problemu. Dlatego nie warto ulegać presji, i pod wpływem impulsu szukać na szybko pomocy. Aby zabieg spełnił Twoje oczekiwania, trzeba poszukać odpowiedniego specjalisty bądź kliniki. Zabieg Vaser Lipo, można wykonać w Warszawskiej Klinice Medycyny Estetycznej OT.CO www.klinikaotco.pl. Wyspecjalizowana kadra, oraz sprzęt wysokiej jakości, dają gwarancję sukcesu. Warto zaufać komuś , kto odmieni Twoje życie.

 

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.