Kategorie produktów

SCORBOLAMID

4.5 Bardzo dobry

ilość opinii: 8

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu SCORBOLAMID

Scorbolamid jest produktem leczniczym, po który można sięgnąć w czasie przeziębienia i grypy.

Preparat wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe oraz przeciwzapalne, dlatego można go stosować także przy nerwobólach i bólach głowy.

Scorbolamid zawiera w swojej formulacji 3 synergistycznie działające substancje. Salicylamid wykazuje działanie przeciwbólowe i przeciwazapalne, dodatkowo obniża podwyższoną temperaturę. Witamina C (kwas askorbowy) pomaga wspierać układ immunologiczny. Rutozyd ochrania witaminy C przed utlenianiem, wzmacniając dodatkowo naczynia krwionośne.

Niniejszy produkt leczniczy wskazany jest do stosowania przez osoby dorosłe oraz dzieci w wieku powyżej 16 lat.

Skład

Substancjami czynnymi leku Scorbolamid są salicylamid, kwas askorbowy i rutozyd.

Każda tabletka drażowana zawiera:

Substancja aktywna Zawartość
salicylamid 300 mg
kwas askorbowy 100 mg
rutozyd 5 mg


Pozostałe składniki to: skrobia ziemniaczana, żelatyna, talk, woda oczyszczona (stanowiące rdzeń tabletki drażowanej) oraz sacharoza, talk, guma arabska, żółcień chinolinowa (E104), wosk Carnauba i woda oczyszczona (stanowiące otoczkę).

Dawkowanie:

Tabletki drażowane SCORBOLAMID należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: lek należy zażywać doustnie. Najlepiej przyjmować go w trakcie posiłku popijając szklanką wody.

Zalecane dawkowanie produktu leczniczego w ciągu dnia przedstawia się następująco:

Grupa wiekowa Dawka jednorazowa Ilość dawek na dobę
osoby dorosłe 1-2 tabletki 3
dzieci w wieku > 16 lat j.w. j.w.

Należy stosować najmniejsze skuteczne dawki produktu leczniczego.

 

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu.

Przeciwwskazaniem jest m.in. nadwrażliwość na jakikolwiek składnik produktu Scorbolamid oraz inne NLPZ (niesteroidowe leki przeciwzapalne), astma, czynna choroba wrzodowa żołądka i / lub dwunastnicy.

Scorbolamid należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Przed zażyciem należy sprawdzić datę ważności na opakowaniu.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Opinia użytkownika 2020-07-20 18:05

Super rzecz na gorączkę. Każdorazowo daję radę ją zwalczyć. Do tego koi towarzyszący ból.

Opinia użytkownika 2020-06-26 17:45

okres na infekcje nadal jest. W mojej rodzinie mama padła. Ratuje się właśnie stosując ten środek

Opinia użytkownika 2020-04-20 19:07

zdarza się że ciężki ból głowy jest nie do wytrzymania. wtedy biorę ten sprawdzony lek.

Karol 2017-11-07 13:09

Scorbolamid jest mi znany od lat, ale zawsze traktowałem go jak wspomagacz przy przeziębieniu niż jako faktyczny lek na grypę czy inną infekcję. Jakie Wy macie zdanie na ten temat?

Kamil 2017-10-17 16:16

Co myślicie o produkcie Scorbolamid? Ja sam nie wiem, niby ma działanie przeciwbólowe, ale nie odważyłem się wziąć go "bez wspomagania". Biorę zawsze jak czuję się "niewyraźnie"- podczas przeziębienia czy grypy (choć szczerze nigdy nie wiem co jest czym). Do tego zawsze biorę jakiś ibuprom czy coś w tym stylu, żeby mieć pewność, że gorączka minie. Takie podwójne wspomaganie Scorbolamidu, jakoś jak chodzi o długie chorowanie to wollę nie ryzykować. No ale tak jak biorę Scorbolamid to naprawdę zawsze pomaga i nigdy mnie nie rozłozyło tak, żebym musiał tygodniami w łóżku leżeć.

Sylwia 2017-03-23 13:44

Używam zawsze jak jestem przeziębiona i zawsze stawia mnie na nogi!

Seba 2016-06-03 18:55

SCORBOLAMID wzmacnia odporność, zawsze go stosuję, kiedy łapie mnie jakaś choroba. Przeziębienie czy grypa... nie ma szans jeśli odpowiednio szybko zastosuje się SCORBOLAMID. Produkt sprawdza sie również podczas bólów głowy i stanów gorączkowych!

Sonia 2016-04-25 11:19

Najszybszy lek na przeziębienie i grype! SCORBOLAMID radzi sobie z gorączką, daje rade też na katar, no i oczywiście sprawdza się na ból. Dodatkowo SCORBOLAMID ma witaminę C, która wzmacnia organizm! Dla mnie to na plus, bo czasem miałm tak, że z jednej choroby wpadałam w dugą, bo organizm był osłabiony. SCORBOLAMID temu zapobiega!

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.