Kategorie produktów

Borasol

Borasol

4.7 Bardzo dobry

ilość opinii: 10

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Borasol

Borasol to produkt leczniczy w postaci przezroczystego, odkażającego roztworu na skórę o działaniu przeciwgrzybiczym i przeciwzapalnym. 

Substancją czynną zawartą w roztworze jest kwas borowy. Wskazaniem do stosowania leku jest leczenie stanów zapalnych skóry, oparzeń, wyprysków oraz wszelkich urazów naskórka.

Roztwór z powodzeniem sprawdza się także w niwelowaniu stanów zapalnych zewnętrznych narządów moczopłciowych. 

Preparat może być stosowany przez osoby dorosłe oraz dzieci w wieku powyżej 11 lat.

Skład

Składniki produktu leczniczego Borasol to: 

substancja czynna kwas borowy
pozostały składnik woda oczyszczona

W 1 g roztworu na skórę znajduje się 30 mg kwasu borowego.

Dawkowanie:

Lek Borasol należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. 

Sposób i droga podania: Borasol należy stosować miejscowo na skórę.

Zalecane dawkowanie produktu to przecieranie miejsca chorobowo zmienionego 2-3 razy w ciągu doby. Roztwór może być stosowany jako okład, przymoczka oraz do płukania.

Uwaga! Niniejszy produkt leczniczy wykazuje silne działanie ściągające oraz wysuszające.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do zastosowania jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik leku Borasol.

Preparatu nie należy stosować u niemowląt i dzieci w wieku do 11 lat. W okresie ciąży i karmienia piersią, należy skonsultować z lekarzem możliwość używania roztworu. Nie nanosić preparatu do oczu, na otwarte skaleczenia oraz na duże powierzchnie skóry i rozległe rany. Przeciwwskazane jest doustne spożywanie roztworu.

Lek Borasol należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności wskazany na opakowaniu produktu.

 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Korneliusz 2020-06-16 08:32

prawdę rzecz biorąc nie jest to zły środek. właściwy i celny wybór.

Konstancja 2018-06-25 17:33

Na lekkie oparzenia Borasol trochę pomaga, jednak, niestety przy większych oparzeniach niewiele pomaga.

Sylwin 2018-04-24 18:11

Dużo czasu spędzam na basenie ponieważ pływam, a dodatkowo jestem ratownikiem. Niestety dopadła mnie jakaś grzybica ale na basenie wszystko jest możliwe. Grzyby upatrują sobie wilgotne i ciepłe obszary. Kupiłem Borasol . Specyfik wykazuje działanie grzybobójcze. Mam nadzieję, że da radę. Póki co unikam basenów.

Tina 2018-03-12 18:39

W naszej rodzinie Borasol zawsze jest dostępny w domowej apteczce. To niezawodny środek do przemywania ran! Mając w domu maluchy, to oczywiste, że posiadam taki roztwór. Jednak musze przyznać, że i mi samej często się przydaje. Borasol jest też niezawodny, kiedy ma się męża majsterkowicza... który nie raz coś sobie zrobi ;)

Iga 2017-01-04 11:51

Bardzo dobry lek, zawsze w mojej domowej apteczce. Przydaje się w wielu sytuacjach, szczególnie kiedy ma się dziecko, które lubi wspinać się po drzewach :D

Vanessa 2016-05-04 11:20

Kiedyś w leczeniu wszelkich zmian skórnych stosowałam spirytus. Zaczęły pojawiać się ślady w postaci przebarwień, kraterów na skórze, że nie wspomnę o tym, że stała się przesuszona. Do tego spirytus dość intensywnie pachnie. Szukałam jakiegoś zamiennika, który zadziałałby równie dobrze i antybakteryjnie i trafiłam na Borasol. Trzeba jednak pamiętać, aby stosować go miejscowo i w nagłych sytuacjach, ponieważ stosowany na obszary skórne powoduje dość spore przesuszanie.

Zuzka 2015-09-06 11:30

Borasol to taka bezpieczna forma preparatu do odkażania. Borasol nie ma zapachu, w porównaniu do ostro pachnącego spirytusu. Trzeba jednak zwrócić uwagę, że Borasol stosuje się do przemywania małych obszarów, ponieważ w większych może powodować przesuszanie i zaczerwienienie.

Cyryl 2015-05-29 19:36

No nie mogę... Znowu ta grzybica... Mam tego po dziurki w nosie szczególnie, że dbam o siebie... Wszyscy myślą, że się nie myję. No cóż, mówi się trudno. Znów postawię na Borasol . W przyszłości pójdę z tym problemem do odpowiedniego specjalisty. To musi się skończyć.

Lucyna 2015-05-25 11:57

Borasol poleciła mi znajoma jak zauważyła, że przemywam twarz spirytusem. Od razu mnie skrzyczała i powiedziała, że kwas salicylowy mam zamienić na kwas borowy, bo od spirytusu wysuszę sobie skórę i nabawię się podrażnień i przebarwień. Sam kwas borowy takze jest wysuszający, dlatego trzeba stosować rozsądnie i wg informacji na ulotce, która swoją drogą jest na nalepce na butelce.

Donata 2015-01-03 16:50

Nie jesteśmy świadomi, że grzyby mogą nawracać i powodować ogromne szkody. Nie mamy wpływu na to, że jesteśmy narażeni non stop! Warto się zaopatrzyć w Borasol . Preparat przynosi efekty i ulgę:)

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.