Stoperan

miejsce
w rankingu

15

Stoperan
4.5
opinii: 32

Zapoznaj się z ulotką Stoperan

Download icon Zobacz ulotkę
Stoperan

Stoperan jest doustnym lekiem w formie kapsułek, który wykazuje działanie przeciwbiegunkowe.

Stoperan stosuje się w przypadku leczenia objawowego ostrych biegunek, ale także przy przewlekłych biegunkach, które są wynikiem chorób zapalnych jelit, zaburzeń czynnościowych przewodu pokarmowego czy zespołu jelita drażliwego

Stoperan w swoim składzie posiada loperamid - najsilniejszą substancję, jaka została dopuszczona na rynku leków dostępnych bez recepty.

Stoperan przywraca prawidłową pracę jelit poprzez zahamowanie ich wzmożonej perystaltyki oraz zwiększenie wchłaniania wody z jelit. Dzięki temu zmniejsza ilość i częstotliwość wypróżnień, spowalnia pasaż jelitowy i pozwala na zwrotną resorpcję (wchłanianie) wody w jelicie grubym.

Niniejszy lek może być stosowany przez osoby dorosłe oraz dzieci w wieku powyżej 6 lat.

Zapoznaj się z ulotką Stoperan

Download icon Zobacz ulotkę
Stoperan

Skład:

W skład leku Stoperan wchodzą następujące substancje:

- substancją czynną leku Stoperan jest loperamidu chlorowodorek (Loperamidi hydrochloridum). Każda kapsułka zawiera 2 mg loperamidu chlorowodorku.
- substancje pomocnicze leku Stoperan to: laktoza jednowodna, skrobia kukurydziana, talk, magnezu stearynian, skład kapsułki żelatynowej: żelatyna, erytrozyna (E127), błękit patentowy (E131), tytanu dwutlenek (E171), żółcień chinolinowa (E104).

Hydrominum jest suplementem diety na obrzęki, opuchliznę i usuwanie nadmiaru wody z organizmu

Hydrominum na obrzęki – recenzja. Działanie, efekty, skład, cena

Zatrzymywanie wody w organizmie. Opuchlizna i wzrost masy ciała to tylko niektóre z nieprzyjemnych objawów tego zjawiska. Czy Hydrominum jest... Czytaj więcej

Dawkowanie:

Stoperan należy stosować zgodnie z zaleceniami podanymi w ulotce. W przypadku wątpliwości należy skontaktować się lekarzem. Stoperan należy stosować doustnie.

Zalecane dawkowanie:

Biegunka ostra

Grupa wiekowa Pierwsza dawka Następne dawki (po luźnym wypróżnieniu) Max. dawka dobowa
Dorośli i dzieci w wieku >12 roku życia: 4 mg (2 kapsułki) 2 mg (1 kapsułka)  16 mg 
Dzieci w wieku 9-12 lat: 2 mg (1 kapsułka)  2 mg (1 kapsułka)  6 mg 
Dzieci w wieku 6-8 lat j.w. j.w. j.w.

Biegunka przewlekła

Grupa wiekowa Pierwsza dawka Max. dawka dobowa
Dorośli i dzieci w wieku >12 roku życia: 2 mg (1 kapsułka)  8-12 mg (4-6 kapsułek) 
Dzieci w wieku 9-12 lat: 2 mg (1 kapsułka)  6 mg (3 kapsułki) 
Dzieci w wieku 6-8 lat 2 mg (1 kapsułka)  4 mg (2 kapsułki) 

Uwaga! Biegunka może ustąpić już po pierwsze dawce leku Stoperan. W takiej sytuacji nie jest zalecane kontynouwanie przyjmowania leku.

Przeciwwskazania:

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik leku Stoperan. 

Stoperan należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. Przed zażyciem należy sprawdzić termin ważności na opakowaniu. NIe stosować u dzieci w wieku poniżej 6 lat.

Należy zachować ostrożność  sytuacjach takich jak m.in. w zaburzeniach czynności wątroby, w biegunce, zwłaszcza biegunce bakteryjnej.

Zaleca się zaprzestanie przyjmowania kapsułek Stoperan w razie wystapienia wzdęć, zaparć bądź w przypadku rozwijającej się niedrożności jelit, a u osób chorujących na AIDS w przypadku zaobserowowania wzdęcia brzucha. 

U osób, u których pojawiła się krew w stolcu oraz osób z towarzyszącą biegunce gorączką przed rozpoczęciem kuracji należy ustalić etiologię biegunki.

 

Podmiot odpowiedzialny:

Thumb us pharmacia

Postać:

kapsułka

Nasi pracownicy dokładają wszelkich starań, aby opisy produktów były jak najdokładniejsze. Jednakże może tak się zdarzyć, że niektóre z nich mogą być niepełne. Dlatego też zachęcamy przede wszystkim do zapoznania się z treścią ulotki bądź skonsultowania się z lekarzem lub farmaceutą.

Artykuły wybrane dla Ciebie

Dodaj opinię

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

 • Opinia użytkownika 2018-07-08 09:13

  W zespole jelita drażliwego trzeba dbać o odpowiednią dietę. Z tego powodu dba się o zbilansowaną i zróżnicowaną dietę. Zespół jelita drażliwego objawia się niekomfortowymi dolegliwościami. Stoperan to środek zakupiony z myślą o tych symptomach. Bo chyba na razie nic więcej nie mogę dla siebie zrobić.

 • JJ 2018-06-07 14:48

  co tu deliberowac - rewelacja

 • Bolesław 2018-02-09 13:53

  Dolegliwości jakie niesie za sobą tzw. zespół jelita drażliwego mógłbym wymieniać bardzo długo.... wzdęcia, przelewania, rozwolnienie itd. . Nwet natwardszy zawodnik przestaje normalnie funkcjonować. Mym wybawieniem jest Stoperan . Widzę pozytywną zmianę!

 • Michalina 2018-01-11 11:59

  Gdy byłem mały i nie rozumiałem jeszcze, czym są leki, sam ich przecież nie przyjmowałem, tylko podawała mi mama, zawsze z siostrą śmialiśmy się ze Stoperanu i tego, że jest coś takiego jak biegunka. Teraz oboje jesteśmy dorośli i ilekroć spotyka nas ten problem, stosujemy Stoperan, a w takich sytuacjach patrzymy na siebie i śmiejemy się, przypominając sobie czasy, kiedy byliśmy dziećmi. Stoperan działa szybko i skutecznie, a o to chodzi.

 • Sylwia 2017-12-05 17:57

  I znów ten stres, i znów ta biegunka. Za każdym razem, przed jakimkolwiek wystąpieniem publicznym czy egzaminem, zaczyna mnie boleć brzuch i chwilę później ląduję w toalecie. Przecież to nie jest zdrowe... stres sam w sobie nie jest zdrowy. Na szczęście Stoperan to coś, na co zawsze mogę liczyć.

 • Michalina 2017-11-08 08:12

  Jeśli o mnie chodzi, mam trudności z produktami mlecznymi. Nie robiłam testu na nietolerancję laktozy, ale widzę, jak kiepsko reaguje mój żołądek jak tylko wypiję kakao. Póki co na tego typu problemy pomaga mi Stoperan. Jak byłam młodsza często miałam biegunki, czasami na tle nerwowym i wtedy też brałam te tabletki, bo pomagały i przy okazji likwidowały nieprzyjemny ucisk w dolnej części brzucha.

 • Michalina 2017-10-10 16:25

  Działa szybko i to jest najważniejsze. Małe tabletki do łatwego połykania. Nie podrażniają i nie "zatykają" jelit, co niestety zdarza się przy innych lekach tego typu. Warto je mieć zawsze przy sobie. Nigdy nie wiadomo, czy się nie przyda. Szkoda, że w opakowaniu jest tak mało tabletek. Niech mi ktoś powie, jak rozpoznać, czy biegunka jest spowodowana zwyczajnym stresem i przejdzie sama po jego minięciu, a kiedy wynika z podłoża zdrowotnego i należy zacząć ją leczyć?

 • Antek 2017-10-10 13:23

  Czytałem gdzieś, że u pacjentów z AIDS i jednoczesnym zakaźnym zapaleniem okrężnicy wywołanym zarówno przez wirusy, jak i bakterie, opisywano pojedyncze przypadki wystąpienia toksycznego rozszerzenia okrężnicy podczas stosowania loperamidu....ale to chyba nie rzutuje na zwykłą biegunkę u osób, które nie chorują na AIDS, prawda?

 • Teresa 2017-10-10 13:18

  Stoperan działa super! Ważne jednak, żeby pamiętać, że u pacjentów z biegunką, zwłaszcza u dzieci może wystąpić odwodnienie i niedobór elektrolitów. W czasie biegunki należy zatem uzupełniać niedobory wody i soli mineralnych.

 • Piotr P. 2017-09-27 18:31

  Przed każdym wyjściem z domu wpadam w duży stres (nawet jak mam wyjść na podwórko), objawem jest szybka podróż do toalety, Jedyną pomocą jest Stoperan. Jestem dosyć dużym człowiekiem - około 150 kg wagi i 206 cm wzrostu, więc 1-2 kapsułki to za mało. Pracuję od poniedziałku do piątku, więc w niedzielę biorę 3 kapsułki a przez kolejne dni po 2. Po 20 dniu każdego miesiąca odkładam stoperan na półkę, gdyż w tym czasie nie opuszczam domu. A moja opinia jest taka: Cena - trochę kosztuje, ale to zależy od apteki. 12,98 zł to wychodzi za mało w jednej z aptek w moim mieście, bo trzeba zapłacić 15 zł. Działanie i skuteczność - zaczyna działać już po 30 minutach i wystarcza na cały dzień. Mogłaby jeszcze wyjść wersja Max dla osób "ponadwymiarowych"

 • ula 2017-02-09 15:19

  produkt super

 • Paweł 2016-12-28 23:49

  Gdyby nie stoperan koleżanki, siedzenie w autokarze wracającym z Grecji do Polski byłoby ...... :) możecie się domyśleć. POLECAM

 • Sandra 2016-11-08 13:03

  Nie raz "uratował" mi życie... Polecam bardzo u mnie w domu stosowany od zawsze, na biegunkę

 • rafal8803 2015-04-08 13:14

  Stopuje biegunkę natychmiast i można wrócić do swoich obowiązków. Działa szybko i skutecznie i człowiek już się tak nie męczy!

 • rafal8803 2015-04-04 11:34

  Zastopowaliśmy biegunkę raz a porządnie. Działa na mnie skutecznie i dzięki temu już nie boję się konsekwencji jej :)

 • rafal8803 2015-04-04 02:26

  Mi pomógł znacznie złagodzić objawy biegunki i jakoś wrócić do pracy na następny dzień. Gdyby nie stoperan to chyba cały dzień bym siedziała w toalecie cały dzień..

 • rafal8803 2015-04-04 00:43

  U mnie tydzień temu sprawdził się doskonale, w zasadzie już po pół dnia skutki na tyle odpuściły iż mogłem normalnie żyć - dlatego polecam każdemu :)

 • rafal8803 2015-04-03 11:05

  W ekspresowym czasie stopuje biegunkę i czuje się o wiele lepiej. To jest o na czym mi zależy. Jedynym minusem jest cena, która mogła by być o 30% mniejsza!

 • rafal8803 2015-04-02 12:15

  Ostatnio mi nie pomógł! To była dla mnie porażka, bo zawsze pomagał i nie wiem co sie stało :( Tak nie powinno się dziać. Czyli ten lek nie jest aż taki skuteczny!

 • rafal8803 2015-03-31 22:16

  Zatrzymuje biegunkę na czas i już człowiek się nie martwi o to. Sprawdzony lek i wiem, że na mnie działa.

 • Mateo 2015-03-31 13:21

  Szybko stopuje biegunkę, daje czas na ogarnięcie problemu który ją wywołał.

 • rafal8803 2015-03-15 18:06

  Zastopuj szybko bieguneczkę. Stoperan to biegnie do ciebie! Serio to działa i nie należy się obawiać tego leku. Skutków obocznych jeszcze nie doświadczyłem a już z 15 razy go stosowałem. 5/5!

 • rafal8803 2015-03-14 19:49

  Może być, nie narzekam na jego działanie :) Jakby ktoś potrzebował czeogoś skutecznego to nie ma co wymyślać nawet bo i tak jest dość tani

 • rafal8803 2015-03-12 10:50

  Na biegunkę Stoperan jest najlepszy. Nie znam innego leku, który mógłby działać lepiej. Daje 5/5 bo to jest rewelacja dla każdego!

 • rafal8803 2015-03-10 20:05

  Zastopuj biegunkę już teraz. Nie ma na co czekać, jeżeli coś zaczyna Cię brać to tylko Stoperan bo to nie ma sensu, marnować czasu na inne leki!

 • Weronka 2015-03-02 21:04

  Jak oceniać Stoperan to tylko na piąteczkę, bo działa szybciutko i rewelacyjnie, właśnie tak powinny działać wszystkie leki na biegunkę, ot co!

 • rafal8803 2015-02-23 17:59

  Ajć ma być ocena 1

 • rafal8803 2015-02-23 17:58

  Nie zadziałał na mnie podczas poprzedniego wyjazdu :/ Masakra, myślałem, że będzie lepiej z tym lekiem ale okazało się że to nie pomaga nie polecam!

 • Mariusz 2015-02-06 11:56

  Stoperan ładnie stopuje biegunkę ale niestety nie rozwiązuje problemu usuwania toksyn z organizmu.

 • Patka 2015-02-05 12:33

  Do Stoperanu mam pełne przekonanie. Uratował mnie kilka razy w podróżach służbowych dopóki nie nauczyłam się, że lepiej zabrać do jedzenia coś sprawdzonego, niż tylko wybierać same nowości.

 • Elka 2015-02-02 22:20

  Skuteczna sprawa na biegunkę. Zwłaszcza w podróży, A ja pociągiem ze Szczecina do Zakopanego musiałam się tłuc...i naprawdę doceniam spokojne siedzenie w przedziale!

 • OLA 2015-02-02 17:43

  Daje biegunce czerwone światło:) Polecam, Ola

 • pokaż więcej opinii Read more icon

  Zapoznaj się z ulotką Stoperan

  Download icon Zobacz ulotkę
  Stoperan

  Skład:

  W skład leku Stoperan wchodzą następujące substancje:

  - substancją czynną leku Stoperan jest loperamidu chlorowodorek (Loperamidi hydrochloridum). Każda kapsułka zawiera 2 mg loperamidu chlorowodorku.
  - substancje pomocnicze leku Stoperan to: laktoza jednowodna, skrobia kukurydziana, talk, magnezu stearynian, skład kapsułki żelatynowej: żelatyna, erytrozyna (E127), błękit patentowy (E131), tytanu dwutlenek (E171), żółcień chinolinowa (E104).

  Hydrominum jest suplementem diety na obrzęki, opuchliznę i usuwanie nadmiaru wody z organizmu

  Hydrominum na obrzęki – recenzja. Działanie, efekty, skład, cena

  Zatrzymywanie wody w organizmie. Opuchlizna i wzrost masy ciała to tylko niektóre z nieprzyjemnych objawów tego zjawiska. Czy Hydrominum jest... Czytaj więcej

  Dawkowanie:

  Stoperan należy stosować zgodnie z zaleceniami podanymi w ulotce. W przypadku wątpliwości należy skontaktować się lekarzem. Stoperan należy stosować doustnie.

  Zalecane dawkowanie:

  Biegunka ostra

  Grupa wiekowa Pierwsza dawka Następne dawki (po luźnym wypróżnieniu) Max. dawka dobowa
  Dorośli i dzieci w wieku >12 roku życia: 4 mg (2 kapsułki) 2 mg (1 kapsułka)  16 mg 
  Dzieci w wieku 9-12 lat: 2 mg (1 kapsułka)  2 mg (1 kapsułka)  6 mg 
  Dzieci w wieku 6-8 lat j.w. j.w. j.w.

  Biegunka przewlekła

  Grupa wiekowa Pierwsza dawka Max. dawka dobowa
  Dorośli i dzieci w wieku >12 roku życia: 2 mg (1 kapsułka)  8-12 mg (4-6 kapsułek) 
  Dzieci w wieku 9-12 lat: 2 mg (1 kapsułka)  6 mg (3 kapsułki) 
  Dzieci w wieku 6-8 lat 2 mg (1 kapsułka)  4 mg (2 kapsułki) 

  Uwaga! Biegunka może ustąpić już po pierwsze dawce leku Stoperan. W takiej sytuacji nie jest zalecane kontynouwanie przyjmowania leku.

  Przeciwwskazania:

  Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik leku Stoperan. 

  Stoperan należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. Przed zażyciem należy sprawdzić termin ważności na opakowaniu. NIe stosować u dzieci w wieku poniżej 6 lat.

  Należy zachować ostrożność  sytuacjach takich jak m.in. w zaburzeniach czynności wątroby, w biegunce, zwłaszcza biegunce bakteryjnej.

  Zaleca się zaprzestanie przyjmowania kapsułek Stoperan w razie wystapienia wzdęć, zaparć bądź w przypadku rozwijającej się niedrożności jelit, a u osób chorujących na AIDS w przypadku zaobserowowania wzdęcia brzucha. 

  U osób, u których pojawiła się krew w stolcu oraz osób z towarzyszącą biegunce gorączką przed rozpoczęciem kuracji należy ustalić etiologię biegunki.

   

  Podmiot odpowiedzialny:

  Thumb us pharmacia

  Postać:

  kapsułka

  Nasi pracownicy dokładają wszelkich starań, aby opisy produktów były jak najdokładniejsze. Jednakże może tak się zdarzyć, że niektóre z nich mogą być niepełne. Dlatego też zachęcamy przede wszystkim do zapoznania się z treścią ulotki bądź skonsultowania się z lekarzem lub farmaceutą.

  Ranking zamienników Najlepsze produkty - biegunka

  Hydronea

  5.09 opinii:
  Środek spożywczy specjalnego przeznaczenia...
  czytaj dalej »

  Lacidofil

  5.06 opinii:
  Lacidofil to produkt leczniczy w postaci kapsułek, które przywracają naturalną florę...
  czytaj dalej »

  Hydronea Baby

  4.899 opinii:
  Środek spożywczy specjalnego przeznaczenia żywieniowego Hydronea Baby...
  czytaj dalej »

  Triflora

  4.867 opinii:
  Kapsułki Triflora to probiotyczny suplement diety, rekomendowany do profilaktycznego...
  czytaj dalej »

  Węgiel leczniczy Norit

  4.836 opinii:
  Kapsułki Węgiel leczniczy Norit to produkt leczniczy wskazany do stosowania w...
  czytaj dalej »
  Kategoria:
  Zdrowie
  Typ:
  lek
  Tag:
  Na receptę:
  Nie