Małe dzieci a kontakt z detergentami

Małe dzieci a kontakt z detergentami

Skóra dzieci jest niezwykle wrażliwa i zupełnie inaczej reaguje na substancje zawarte w proszkach czy płynach do prania niż skóra dorosłego. Warto więc korzystać ze specjalnych produktów przeznaczonych dla małych dzieci. Co więcej, zawsze należy pamiętać o odpowiednim przechowywaniu środków czystości, aby nie doszło do nieszczęśliwego wypadku. Zobacz, dlaczego jest to tak istotne i jak postępować w awaryjnych sytuacjach.

Czym są detergenty i w jakich produktach można je znaleźć

Detergent to czynnik, który znaleźć można we wszelkich środkach czystości jak proszki do prania, szampony czy płyny do mycia naczyń. Same w sobie detergenty pełnią wiele istotnych funkcji, między innymi usuwają zabrudzenia, zmniejszają twardość wody czy działają pianotwórczo. Detergenty stanowią niezwykle dużą grupę substancji chemicznych, które charakteryzują się silnym działaniem, i to dlatego właśnie warto unikać ich w produktach przeznaczonych dla dzieci. Obecnie mianem detergentów określa się również ogólnie wszystkie środki czystości.

Jakie preparaty do prania warto wybierać w przypadku małych dzieci?

Jeśli zastanawiasz się, jaki preparat będzie najlepszy w przypadku wyprania ubranek dziecięcych, najlepszym rozwiązaniem jest stawianie na produkty stworzone specjalnie dla maluchów. Nie zawierają one silnych substancji drażniących, dzięki czemu prawdopodobieństwo alergii jest zdecydowanie mniejsze. Są one delikatne dla skóry i nie zawierają silnych detergentów, jednak nie oznacza to, że są nieskuteczne. Doskonale radzą sobie nie tylko z zabrudzeniami, ale również pozwalają na walkę z wirusami i bakteriami gromadzącymi się na tkaninach, które są niezwykle niebezpieczne w przypadku najmłodszych.

Optymalna temperatura w przypadku prania ubranek dziecięcych to 40 stopni. Jest ona wystarczająca na pozbycie się zabrudzeń, nie uszkadzając tym samym materiału.

W jaki sposób przechowywać detergenty, aby zapewnić bezpieczeństwo swojemu dziecku

Dzieci są niezwykle ciekawskie i wystarczy chwila nieuwagi, by doszło do tragedii. Pamiętaj więc, by nigdy nie przetrzymywać płynu do mycia naczyń czy płynu do płukania w miejscu łatwo dostępnym dla maluchów. Co więcej, po każdorazowym użytku dokładnie zabezpiecz opakowania tak, aby maluch nie mógł ich samodzielnie otworzyć. Należy również zawsze przechowywać środki czystości w ich oryginalnych opakowaniach, tak, aby dziecko nie pomyliło ich z przekąskami czy zabawkami.

Jeśli doszło jednak do chwili nieuwagi, koniecznie miej pod ręką numer do Centrum Kontroli zatruć tak, aby móc w szybki sposób zainterweniować.

Detergenty obecne są niemal wszędzie. W przypadku najmłodszych warto jednak wybierać środki czystości pozbawione tych silnych substancji, gdyż mogą one wywoływać alergię. Pamiętaj również o odpowiednim przechowywaniu środków czystości tak, aby maluch nie miał możliwości ich spożycia, gdyż jest to niezwykle niebezpieczne dla zdrowia i życia. Zapoznaj się z powyższym artykułem i zobacz, na co warto szczególnie zwrócić uwagę.

Na tej stronie https://gemini.pl/poradnik/dziecko/jak-prac-i-bezpiecznie-dezynfekowac-ubrania-alergikow-i-malych-dzieci/ znajdziesz więcej informacji w tym temacie

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.