Nici liftingujące – czyli sposób na wygładzenie zmarszczek bez użycia skalpela

Nici liftingujące - czyli sposób na wygładzenie zmarszczek bez użycia skalpela

W medycynie estetycznej nieustannie wykorzystuje się innowacyjne rozwiązania. Dzięki temu coraz łatwiej jest poprawić wygląd bez intensywnych ingerencji chirurgicznych. Taką innowacją są na przykład właśnie nici liftingujące. Zabieg z ich użyciem to doskonały sposób na wygładzenie zmarszczek bez użycia skalpela. Sprawdźmy, kiedy warto wykonać taki zabieg i jak długo utrzymują się jego efekty. 

Nici liftingujące — co to jest i jak działają? 

Nici liftingujące są nitkami wykonanymi z włókna syntetycznego, a dokładniej z polidioksanonu. Materiał ten ma bardzo ciekawą właściwość, ponieważ jest on całkowicie rozpuszczalny w ludzkich tkankach. Z tego też zresztą powodu medycyna estetyczna nie jest wcale pierwszym działem medycyny, który je wykorzystuje. Od dawna znajduje on bowiem zastosowanie w chirurgii. Rodzi się więc jednak pytanie, jak właściwie działają takie nici PDO i w jaki sposób poprawiają urodę? 

W zabiegach z użyciem nici liftingujących wykorzystuje się dwie ważne ich właściwości. Pierwszą jest umożliwienie wymodelowanie i napięcia skóry, poprzez samo wprowadzenie pod nią takiej nici. Dzięki temu możliwe jest wyrównanie wszelkich zmarszczek, a nawet podniesienie opadniętej skóry. To jednak nie wszystko. Okazuje się bowiem, że nici takie pomagają w odbudowie naturalnych linii napięcia skóry. Polidioksanon zawarty w niciach pobudza bowiem tkanki do produkcji kolagenu oraz kwasu hialuronowego. Dzięki temu wygląd i jakość skóry zostaje zmieniona nie tylko w sposób mechaniczny, ale także bezpośrednio, poprzez ingerencję w jej skład. To sprawia, że zabieg jest jeszcze bardziej skuteczny, a jego efekty utrzymują się dłużej. 

Kiedy warto wykonać zabieg z użycie nici liftingujących? Wskazania do zastosowania

Za pomocą nici PDO można poprawić wygląd na wiele sposobów. W związku z tym, że są one całkowicie bezpieczne i nieinwazyjne, ale przy tym niezwykle efektywne, stosuje się na wielu partiach całego ciała, w tym m.in.:

  • na twarz
  • szyję
  • dekolt
  • piersi 
  • brzuch 
  • pośladki. 

Oczywiście najczęściej wykorzystuje się takie nici na twarz. I nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ taki zabieg pozwala niemal całkowicie zniwelować zmarszczki skóry twarzy w danej partii. Co więcej, umożliwia również wymodelowanie jej owalu oraz zapewnia efekt liftingu i maksymalnego wygładzenia oraz ujędrnienia. W przypadku mocnych oznak starzenia warto zastosować także nici pod oczy. Nie zaburzają one bowiem mimiki twarzy, a przy tym wspaniale wygładzają obszar pod okiem. 

Doskonałe efekty uzyskać można także przy zastosowaniu nici PDO na skórę zwiotczałą i obwisłą. Świetnie sprawdzi się w przypadku partii ciała, które wraz z wiekiem tracą swą jędrność i napięcie. W przypadku kobiet, użycie tradycyjnej nici PDO może być bardzo skuteczną alternatywą dla implantów lub klasycznego liftingu obwisłych piersi, czy też pośladków. Nici kolagenowe pozwolą bowiem przywrócić im naturalny kształt bez użycia skalpela. 

Na zabieg z wykorzystaniem nici liftingujących warto zdecydować się przede wszystkim wtedy, gdy nasza skóra traci jędrność i widoczne są na niej średnie lub duże zmarszczki. 

Nici PDO — jak wygląda zabieg? 

Zabieg z wykorzystaniem nici kolagenowych wbrew pozorom nie jest ani czasochłonny, ani bolesny. Wręcz przeciwnie, pacjent zupełnie nie czuje, że nici kolagenowe umieszczane są pod jego skórą. A to wszystko dlatego, że partia poddawana zabiegowi zostaje wcześniej znieczulona. Jest to pierwszy etap wizyty. Lekarz, w zależności od obszaru objętego ingerencją, a także innych indywidualnych czynników, może zastosować znieczulenie miejscowe w postaci maści lub zastrzyku. Sam zabieg trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu minut. 

Po wykonaniu zabiegu pacjent nie musi przestrzegać specjalnych zaleceń. Co więcej, po umieszczeniu pod skórą nici, obrzęk jest naprawdę niewielki i znika maksymalnie po kilku dniach. 

Nici PDO — efekty zabiegu 

Nici liftingujące zapewniają doskonałe efekty, które śmiało można porównać z tymi, jakie osiąga się przy znacznie bardziej innowacyjnych zabiegach. Przede wszystkim od razu po wykonaniu takiego zabiegu, skóra jest bardziej ujędrniona i napięta. Wszystkie drobne zmarszczki zostają wygładzone, dzięki czemu cera wygląda znacznie młodziej i staje się promienna. 

Nici PDO działają długofalowo. Dzięki temu, że pobudzają produkcję kolagenu oraz kwasu hialuronowego, znacznej poprawie ulega także ogólna kondycja skóry. Jest ona znacznie bardziej nawilżona. Taki efekt może utrzymywać się nawet do dwóch lat od wykonania zabiegu. 

Nici liftingujące PDO — dlaczego warto? 

Wybór zabiegów medycyny estetycznej jest dziś bardzo duży. Dlaczego więc nici liftingujące to dobry wybór? Przede wszystkim zapewniają one bardzo dużą skuteczność i naturalny efekt. Powodują, że skóra staje się napięta, ale nie jest nienaturalnie naciągnięta. To sprawia, że ingerencja nie jest w ogóle widoczna. Bardzo dużym plusem nici kolagenowych jest także to, że ulegają one rozpuszczaniu w skórze. Dzięki temu nie są inwazyjne i pozwalają na powrót do poprzedniego wyglądu. To sprawia też, że można mieć pełną kontrolę nad osiągniętym efektem.  

Materiał zewnętrzny

 

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.