Jak depilować twarz?

Jak depilować twarz?

Dodano: 01-05-2015

depilacja depilacja twarzy plastry do depilacji uroda

Wiele pań zmaga się z problemem ciemnego meszku nad górną wargą oraz pojedynczych włosków pojawiających się na brodzie. Często możemy usłyszeć, że jest to ogromne wyzwanie i prawdziwy dramat, tymczasem okazuje się, że tego rodzaju niedoskonałości można wyeliminować stosunkowo łatwo nawet bez konieczności wychodzenia z domu. Zabieg nie musi być przy tym bolesny i drażniący dla skóry.

Każdy czas jest dobry na depilację, zaleca się jednak przystępować do niej wieczorem tak, aby ewentualne zaczerwienienia mogły zniknąć w ciągu nocy. Do zabiegu można zresztą przygotować się z pewnym wyprzedzeniem, dobrym pomysłem jest więc dwa dni wcześniej złuszczyć naskórek peelingiem. Konieczny jest też staranny demakijaż i wysuszenie twarzy, nie do pogardzenia jest przy tym wykorzystanie zasypki dziecięcej, która okazuje się niezastąpiona wtedy, gdy konieczne jest pozbycie się resztek wilgoci. Warto też unikać tych samych miejsc dwa razy, zamiast tego dobrym rozwiązaniem jest pozbywanie się pojedynczych włosków pęsetką. Tuż po zabiegu należy pozwolić organizmowi na zregenerowanie się, przed dwa lub trzy dni niewskazane jest wiec nie tylko opalanie się, ale również stosowanie kremów z retinolem.

Czy usuwanie wąsika musi być bolesne?

Osoby zastanawiające się nad tym, jak pozbyć się wąsika mogą skorzystać zarówno ze specjalnych plastrów z woskiem, jak i z depilatora w kremie. Decyzja o wykorzystaniu plastra powinna być poprzedzona jego delikatnym rozgrzaniem, a następnie przyklejeniem go do wąsika i przyciśnięciem tak, aby wszystkie wąsiki zostały złapane. Plaster powinien być odrywany jednym, energicznym ruchem, „pod włos”. Dobrze jest zaopatrzyć się w specjalną chusteczkę z oliwką, jest ona bowiem pomocna wtedy, gdy pojawia się potrzeba pozbycia się resztek wosku. Depilacja jest skuteczna nawet przez trzy tygodnie.
Nieco inaczej przebiega zabieg wtedy, gdy decydujemy się na skorzystanie z depilatora w kremie. W takim przypadku niezbędna okazuje się szpatułka pomagająca w naniesieniu preparatu na wszystkie włoski. Kolejnym krokiem jest pozostawienie preparatu na czas zalecany przez producenta. Potem wystarczy już tylko zebrać krem i przemyć skórę tonikiem z nadzieją, że kolejny zabieg można będzie wykonać dopiero za dziesięć dni.

Jak wyrywać włoski z brody?

Istnieje przynajmniej kilka sposobów na wyrywanie włosków z brody, najlepszym rozwiązaniem wydaje się jednak wykorzystanie w tym celu pęsetki. Jeśli dolegliwości bólowe są duże, drugą ręką warto odrobinę naciągnąć skórę, dobrym rozwiązaniem jest też wyrywanie włosków naprzemiennie, raz z jednej, a raz z drugiej strony twarzy. Można też wykorzystać w tym celu specjalny depilator, który należy przesuwać po twarzy pod włos pamiętając o szybkich ruchach. Niezbyt dobrym rozwiązaniem jest wykorzystywanie w tym celu maszynki do golenia w związku z ryzykiem podrażnienia skóry, a nawet zacięcia się.

Co może nam się przydać?

Wybierając plastry oraz krem do depilacji wskazane jest upewnienie się, że są to preparaty przeznaczone do twarzy. Ma to duże znaczenie zwłaszcza, że na ogół wzbogaca się je wyciągami, które łagodzą podrażnienia. Wybierając pęsetkę najlepiej jest zdecydować się na metalowe narzędzie o ukośnych, ściśle do siebie przylegających końcówkach. Z kolei depilator powinien być wyposażony w wąską nakładkę przeznaczoną specjalnie do tego, aby usuwanie wąsika było łatwiejsze.

Treści znajdujące się w serwisie medsowa.pl powstały po to, aby polepszyć kontakt jego Użytkownika z lekarzem, a nie po to, aby go zastąpić. Wynika to z informacyjno-edukacyjnego charakteru serwisu. Jeszcze przed zastosowaniem się do porad opartych na wiedzy specjalistycznej, w tym zwłaszcza medycznej, a zawartych w prowadzonym przez nas Serwisie wskazane jest bezwzględne zasięgnięcie opinii lekarza. Administrator nie ponosi konsekwencji wynikających z praktycznego wykorzystania zawartych w Serwisie informacji.