Suplementy poprawiające kondycję naszej skóry

Suplementy poprawiające kondycję naszej skóry

Dodano: 23-10-2015

uroda skóra

Skóra twarzy

Dostarczenie organizmowi witamin jest jednym z kroków przeciwdziałającym procesowi starzenia się skóry i zapewnienia jej odpowiedniego nawilżenia wszystkich warstw. Witaminy działają na proces stymulacji odnowy tkanki skóry, ich niedobór zaburza ogólny metabolizm składników odżywczych, co objawia się wysuszoną skórą i zaburzeniami pracy gruczołów łojowych, czyli łuszczeniem się wraz z pojawiającymi się ogniskami zapalnymi gruczołów łojowych. Aby zniwelować niepożądane objawy, należy dostarczyć witamin. Niezależnie, czy będą to doustne suplementy diety, czy odpowiednia dieta, trzeba pamiętać o systematyczności.

Witaminy na poprawienie cery

Największą popularnością cieszą się witaminy A, na skórę z objawami starzenia, witamina E, która wpływa na codzienną pielęgnację oraz witaminy z grupy B. Witamina A (retinol) przyspiesza odnowę tkanek skóry i przywraca im właściwe proporcje rozwoju. Witamina A jest też odpowiedzialna za pobudzenie regeneracji skóry. Witamina E nazywana witaminą młodości jest bardzo skuteczna na substancje przeciwrodnikowe i antyoksydacyjne. Podobne właściwości, przeciwutleniające, ma witamina C, która jest niezbędna w procesie uszczelniania naczyń krwionośnych oraz błon komórkowych. Jej niedobór spowalnia regenerację uszkodzonych komórek skóry. Witaminy z grupy B obfitują w pantenol, który łagodzi podrażnienia i nawilża. Niedobór witaminy B6 może powodować stany zapalne i łojotok. Jeżeli skóra nadmiernie rogowacieje, może być niedostateczne stężenie witaminy B5, a pękające kąciki ust mogą sugerować brak witaminy B2.

Witaminy A, E i B zazwyczaj są zintegrowane z dodatkowymi ilościami pierwiastków w preparatach witaminowych na skórę. W ich spisie można znaleźć na przykład selen, który przeciwdziała procesom starzenia czy jod, który przeciwdziała szorstkości i skłonności do tłuszczenia się skóry.

Jeżeli jeszcze nie zdecydowałaś, jakie suplementy będą dla ciebie najlepsze, skorzystaj z portalu oladi.pl, który jest niczym galeria internetowa. Po wpisaniu słowa klucza w wyszukiwarkę portalu lub wejścia na kategorię uroda lub kremy, wyświetli ci się wygenerowana oferta różnych producentów. Dzięki temu łatwo porównasz oferty i proponowane produkty, dowiesz się więcej o ich składzie i zaletach, a przy tym nie musisz wychodzić z domu, by wybrać suplement, którego twoja skóra potrzebuje najbardziej. Poniżej kilka wskazówek na co zwrócić uwagę przy doborze suplementu.

Treści znajdujące się w serwisie medsowa.pl powstały po to, aby polepszyć kontakt jego Użytkownika z lekarzem, a nie po to, aby go zastąpić. Wynika to z informacyjno-edukacyjnego charakteru serwisu. Jeszcze przed zastosowaniem się do porad opartych na wiedzy specjalistycznej, w tym zwłaszcza medycznej, a zawartych w prowadzonym przez nas Serwisie wskazane jest bezwzględne zasięgnięcie opinii lekarza. Administrator nie ponosi konsekwencji wynikających z praktycznego wykorzystania zawartych w Serwisie informacji.