Jak znacznie zmniejszyć zmarszczki wokół oczu?

Jak znacznie zmniejszyć zmarszczki wokół oczu?

Zmarszczki pojawiają się w szczególności wtedy, gdy się uśmiechamy. W szczególności widoczne one są w kącikach oczu. Jak jednak zmniejszyć powstałe już zmarszczki i chronić się przed nowymi?

Krem przeciwzmarszczkowy od lat 25

Kram przeciwzmarszczkowy powinien być używany już w wieku 25 lat, ponieważ dzięki temu możliwe jest zapobiegnięcie powstawaniu znienawidzonych bruzdek w przyszłości. Dlaczego zmarszczki w tym miejscu pojawiają się najpierw? Jest to związane z grubością skóry w tych miejscach – jest ona około 4 razy cieńsza niż w innych partiach twarzy. Wybrany krem powinniśmy wmasowywać w kąciki oczu od strony wewnętrznej do zewnątrz. Czynność tę powinno się powtarzać rano i wieczorem. Jeśli nasze zmarszczki nie są głębokie, to powinien nam pomóc krem z kolagenem oraz kofeiną, a także wyciągiem z alg czerwonych. Jeśli jednak zmarszczki są już znacznie widoczne, to pomoże nam preparat z peptydami oraz kwasem hialuronowym.

Możemy także zrobić kurację domową samemu. Jeśli czeka nas jakiś ważny wieczór, możemy wygładzić szybko nasze zmarszczki przy pomocy masek, które mają postać wacików nasączonych kwasem hialuronowym lub ewentualnie kolagenem. Aby jednak efekty były jak najlepsze, powinniśmy się wybrać do kosmetyczki. Wykonuje ona zabieg relaksujący, który wygładza zmarszczki dookoła oczu przy pomocy okularów masujących. Zabieg ten jest oferowany w każdym praktycznie salonie kosmetycznym na terenie polski. 

Mezobotoks – na czym polega?

Mezobotoks to proces podawania toksyny botulinowej, która jest oczywiście rozcieńczona. Jest to metoda stosowana podczas zabiegu mezoterapii, czyli podawanie w małych dawkach, a nawet mikroskopijnych w skórę dookoła oczu. Jednak takowy zabieg może wykonywać włącznie lekarz specjalista w tej dziedzinie. Dzięki takiemu zabiegowi skóra staje się elastyczna. Nie ogranicza ona jednak w żaden sposób mimiki, więc nie wygląda sztucznie. Koszt wynosi około 400 złotych. Takie badanie powinno być wykonane wraz z pojawieniem się pierwszych zmarszczek, aby zapobiec ponownemu ich powstaniu. Taki zabieg nie tylko wygładza zmarszczki, ale również zapobiega mrużeniu oczu. 

Jeśli dokuczają nam kurze łapki, pomocny jest wtedy zabieg zagęszczania skóry. Jeśli skóra wkoło oczu jest bardzo cienka, to jest podatna na powstawanie zmarszczek poprzez marszczenie oraz utratę elastyczności. Zabieg zagęszczania skóry jest wykonywany laserem frakcyjnym. Podczas takiego zabiegu skóra pod oczami jest penetrowana na głębokość około 1 mm. Pobudza to produkcje kolagenowych włókien. Dzięki temu skóra wokół oczu jest znacznie odporniejsza na powstawanie zmarszczek. Zabieg ten kosztuje około 500 złotych. Również pogrubić skórę można za pomocą mikronakłuwania, czemu towarzyszy wprowadzenie w dane miejsca składników aktywnych. Koszt to około 490 złotych.

Odpowiedni dobór makijażu

Pamiętajmy, aby nie rozjaśniać korektorem miejsc wokół oczu. Korektor rozświetlający może w tym przypadku odnieść odwrotny efekt. W takim przypadku powinniśmy użyć korektora kryjącego, nakładając go na wewnętrzny kącik oka. Zazwyczaj wizażystki stosują ten zabieg u gwiazd. Trzeba jednak dobrać odpowiedni kolor, który będzie taki sam jak nasza skóra. 

Takim korektorem pokrywamy okolice łuku brwiowego oraz nosa. Pamiętajmy o tym, aby nakładać korektor pędzelkiem i wklepać, a nie wsmarować. Rzęsy tuszujemy przed nałożeniem podkładu, aby w razie rozmazania nie trzeba było zmywać pudru. Gdy nasze zmarszczki są bardzo widoczne, powinniśmy użyć tak zwanej bazy.

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.