Acti-trin

miejsce
w rankingu

61

Acti-trin
4.35
opinii: 26

Zapoznaj się z ulotką Acti-trin

Download icon Zobacz ulotkę
Acti-trin

Acti-Trin to produkt leczniczy w postaci syropu do leczenia objawowego w przypadku stanów zapalnych w obrębie górnych dróg oddechowych (w tym w przebiegu grypy i przeziębienia) z występującym obrzękiem śluzówki nosa oraz wodnistym katarem.

Niniejszy syrop wskazany jest do przyjmowania także w innych infekcjach górnych dróg oddechowych, którym towarzyszy kaszel, jak grypa, stany grypopodobne czy przeziębienie. Przeziębienia są zwykle leczone przez pacjentów za pomocą leków dostępnych bez recepty (OTC) (1).

W składzie preparatu znajdują się trzy substancje czynne: triprolidyna, pseudoefedryna oraz dekstrometorfan. Substancje te zmniejszają częstotliwość kichania oraz łagodzą objawy charakterystyczne dla przeziębienia.

Triprolidyna dzięki skojarzonemu działaniu z pseudoefedryną zmniejsza ilość wydzieliny w nosie, działa hamująco na kichanie oraz inne objawy przeziębienia. Sama pseudoefedryna zmniejsza przekrwienie i obrzęk śluzówki nosa.

Za działanie przeciwkaszlowe leku Acti-Trin odpowiada dekstrometorfan, który wyprzedził kodeinę jako najpowszechniej stosowany środek tłumiący kaszel ze względu na jego dostępność, skuteczność i profil bezpieczeństwa w ukierunkowanych dawkach (2).

Zapoznaj się z ulotką Acti-trin

Download icon Zobacz ulotkę
Acti-trin

Skład:

W składzie preparatu Acti-Trin znajdują się następujące substancje: 

substancje czynne (w 5 ml syropu)  1,25 mg triprolidyny chlorowodorku, 30 mg pseudoefedryny chlorowodorku i 10 mg dekstrometorfanu bromowodorku 
pozostałe składniki metylu parahydroksybenzoesan 6,05 mg, etanol 181,51 mg, maltitol ciekły, żółcień chinolinowa (E 104), czerwień koszenilowa (E 120), czerń brylantowa (E 151), sodu benzoesan
Jak uchronić się przed rakiem skóry?

Jak uchronić się przed rakiem skóry?

Wprowadzone w Polsce ograniczenia dostępu do solariów osobom niepełnoletnim dowodzą, że wzrost zachorowań na nowotwory skóry został dostrzeżony... Czytaj więcej

Dawkowanie:

Produkt leczniczy Acti-Trin należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: syrop Acti-Trin należy przyjmować doustnie.

Zalecane dawkowanie produktu:

Wiek Dawka jednorazowa Odstęp między dawkami Max. dawka dobowa
dorośli i dzieci > 12 lat 10 ml syropu 6 godzin 3-4x
dzieci 7-12 lat 5 ml syropu j.w. j.w.
 

Przeciwwskazania:

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik leku Acti-Trin.

Nie stosowac u dzieci poniżej 7. roku życia. Lek Acti-Trin należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności podany na opakowaniu produktu. 

Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią, u osób z astmą oskrzelową oraz chorujących na mukowiscydozę.

Przeciwwskazane jest używanie tego leku przez osoby z chorobą nerek i/lub wątroby, z chorobą niedokrwienną serca oraz z ciężkim nadciśnieniem.

Lek może powodowac senność oraz zaburzać zdolność do prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn. Produkt zawiera etanol. 

Podmiot odpowiedzialny:

Thumb hasco lek

Postać:

syrop

Nasi pracownicy dokładają wszelkich starań, aby opisy produktów były jak najdokładniejsze. Jednakże może tak się zdarzyć, że niektóre z nich mogą być niepełne. Dlatego też zachęcamy przede wszystkim do zapoznania się z treścią ulotki bądź skonsultowania się z lekarzem lub farmaceutą.

Artykuły wybrane dla Ciebie

Dodaj opinię

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

 • Miranda 2018-04-13 15:15

  Jakiś czas wstecz postanowiłam wybrać się na spacer – wydawało mi się, że jest stosunkowo ciepło! Okropnie się myliłam... Kolejnego dnia dopadł mnie katar! Nic fajnego... Szybko użyłam Acti-trin ! Ten środek zawsze sprawdza się świetnie!

 • Barbara. 2018-03-23 19:08

  Witam moje dziecko po podaniu tego syrpu ok.godziny usneło.

 • Kamila 2018-03-02 14:24

  Sezonowe infekcje to moja prawdziwa bolączka. Już nie pamiętam zimy, której nie przechorowałam co najmniej 3 razy :/ Moja odpornośc nie należy do najmocniejszych dlatego potrzebuję sprawdzonych środków zaradczych, takich jak syrop na kaszel acti-trin. Dzięki niemu łatwiej przetrwać chorobowy okres.

 • Eufemia 2018-02-26 12:44

  Tydzień temu obiło mi się o uszy coś o pseudoefedrynie. Zainteresowało mnie, jakie są wskazania do stosowania. Przy okazji dowiedziałam się o walorach. Wiecie, że substancja ta rozszerza oskrzela? Gdy tylko coś się zaczyna u mnie dziać przyjmuję Acti-trin . Ufam temu produktowi.

 • Aniela 2018-02-08 09:23

  Problemy górnych dróg oddechowych to bardzo często problemy związane z przeziębieniem lub grypą. Jeśli o mnie chodzi, to już dawno przestałam eksperymentować i szukać zbawiennego środka, a postawiłam na skuteczność i uderzanie bezpośrednio w przyczynę problemu. To daje mi Acti-Trin, dlatego go polecam.

 • kkam 2018-01-29 11:35

  Dobry syrop na katar dla dzieci.Godny uwagi.

 • magda 2018-01-28 20:31

  super lagodzi katar kaszel i kichanie. polecam

 • Amandzia 2018-01-27 21:27

  Dobrze działa na wskazane objawy!

 • Opinia użytkownika 2018-01-26 11:47

  Tani, dobry w smaku i pomaga podczas przeziębienia. Serdecznie polecam

 • Opinia użytkownika 2018-01-24 12:49

  Bardzo skuteczny lek o szerokim działaniu. mi pomaga na powstrzymanie kaszlu, ból głowy, temperaturę i udrażnia nos.

 • Monika 2018-01-23 06:53

  W leczeniu dolegliwości związanych z górnymi drogami oddechowymi, zawsze niezmiennie wybieram Acti-trin. Zawarta w niej pseudoefedryna jest substancją, która odpowiada za obkurczanie naczyń krwionośnych. Dzięki temu udrożnia nos i zmniejsza problemy z zatokami, które towarzyszą mi podczas kataru.

 • Marcela 2018-01-20 15:23

  Pseudoefedryna to popularna substancja wielu produktów na katar. Ten składnik obkurcza naczynia krwionośne. Przez to właśnie likwiduje wszelkie dolegliwości takie jak np. katar, kłopot z zatokami. Jeśli chodzi o środek to ja stawiam na Acti-trin .

 • Aurelia 2018-01-19 12:00

  Od kilku dni mocny kaszel nie dawał mi żyć:( Wybrałam się do apteki i nabyłam Acti-Trin . Ten środek rozprawił się z kaszlem. Jest dla mnie trafiony.

 • Dorota 2017-09-14 08:13

  Lek jest wprost rewelacyjny, zaczęłam go podawać córce przy infekcjach od 3 roku życia. Działanie super, katar szybko znika dzięki temu infekcja kończy się w ciągu 3 dni. Próbowałam wiele razy leczyć jakimiś bardziej naturalnymi sposobami ale zawsze takie leczenie kończyło się zapaleniem ucha i antybiotykiem więc wolę stanowczo podać coś co wiem że skutecznie pomoże mimo iż skład jego zapewne wielu zastanawia i mają obawy przed podaniem. Ja polecam, Najlepszy lek. Ja i moja mama również go stosujemy i też działa świetnie. Nikt z nas nie miał po nim skutków ubocznych ani też nikogo kto je miał nie znam,a wśród moich znajomych wiele mam podaje dla swoich dzieci

 • Arek 2017-03-30 21:52

  Biorę to na kaszel, przyzwyczaiłem się już do tego syropu.

 • Ela 2017-03-29 13:57

  Stosowałam Actitrin na kaszel. Niestety, infekcja nadkaziła się bakteryjnie i skończyło się przepisaniem antybikotyku przez lekarza rodzinnego.

 • Krzysztof 2017-01-02 10:19

  Bardzo skuteczny!!!

 • Sandra 2016-11-09 11:17

  dla mnie dzialanie na plus, tylko skład bardzo sztuczny

 • Maruś 2015-03-01 22:17

  Może być :) Jest stosunkowo tani i nie wychodzi wcale tak drogo, moim zdaniem to całkiem opłacalne opcja i jak najbardziej polecam każdemu!!

 • Monika 2015-02-17 15:41

  Nie przekonał mnie ten syrop niestety, mimo tego że przyniósł pożądany efekt w postaci złagodzenia kataru u dziecka, to będąc świadomą mamą wolałabym podać mu coś bardziej naturalnego, a nie z długą lista substancji dodatkowych w składzie.

 • Waldemar 2015-01-07 22:40

  Mogę polecić syrop Actitrin ponieważ po pierwsze - ma dobry smak. Po drugie, skutecznie pomógł mi w walce z katarem i problemami z górnymi drogami oddechowymi (kaszel, obrzemienia etc). A po trzecie, jest to środek który skutecznie może nam pomóc w walce z przeziębieniem - a przynajmniej wesprzeć.

 • Gratke 2015-01-06 17:33

  Syropek działa bardzo dobrze! Skutecznie działa na kaszel i można w szybki sposób się go pozbyć. To działa i warto z tego korzystać.

 • Edward Ovsek 2015-01-02 18:56

  Doskonale działa na różne typy kaszlu czyli słaby oraz mocny i dzięki temu mozna wrócić szybko do formy. Pozwala zaoszczędzić bardzo dużo strat energetycznych. Polecam!

 • Onter 2015-01-02 18:54

  Świetnie wpływa na ogólną kondycje organizmu, można w prosty sposób szybko oraz skutecznie pozbyć się kaszlu oraz uporczywego kataru z nosa. Ta wydzielina już tak nie spływa po gardłe. Oceniam bardzo dobrze!

 • Matrix 2014-12-26 15:50

  Jak na mnie to działa i w szybki sposób mogę liczyć na odblokowany nos oraz zmniejszenie ogólnego złego samopoczucia. Polecam ten lek na 6!

 • Karole32 2014-12-22 13:01

  Bardzo dobrze działa na katar oraz zapchany nos. Mój syn mógł, dzięki niemy w prosty sposób przespać całą noc. Jest to lek godny polecenia i warto zastanowić się nad jego kupnem.

 • pokaż więcej opinii Read more icon

  Zapoznaj się z ulotką Acti-trin

  Download icon Zobacz ulotkę
  Acti-trin

  Skład:

  W składzie preparatu Acti-Trin znajdują się następujące substancje: 

  substancje czynne (w 5 ml syropu)  1,25 mg triprolidyny chlorowodorku, 30 mg pseudoefedryny chlorowodorku i 10 mg dekstrometorfanu bromowodorku 
  pozostałe składniki metylu parahydroksybenzoesan 6,05 mg, etanol 181,51 mg, maltitol ciekły, żółcień chinolinowa (E 104), czerwień koszenilowa (E 120), czerń brylantowa (E 151), sodu benzoesan
  Jak uchronić się przed rakiem skóry?

  Jak uchronić się przed rakiem skóry?

  Wprowadzone w Polsce ograniczenia dostępu do solariów osobom niepełnoletnim dowodzą, że wzrost zachorowań na nowotwory skóry został dostrzeżony... Czytaj więcej

  Dawkowanie:

  Produkt leczniczy Acti-Trin należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

  Sposób i droga podania: syrop Acti-Trin należy przyjmować doustnie.

  Zalecane dawkowanie produktu:

  Wiek Dawka jednorazowa Odstęp między dawkami Max. dawka dobowa
  dorośli i dzieci > 12 lat 10 ml syropu 6 godzin 3-4x
  dzieci 7-12 lat 5 ml syropu j.w. j.w.
   

  Przeciwwskazania:

  Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik leku Acti-Trin.

  Nie stosowac u dzieci poniżej 7. roku życia. Lek Acti-Trin należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności podany na opakowaniu produktu. 

  Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią, u osób z astmą oskrzelową oraz chorujących na mukowiscydozę.

  Przeciwwskazane jest używanie tego leku przez osoby z chorobą nerek i/lub wątroby, z chorobą niedokrwienną serca oraz z ciężkim nadciśnieniem.

  Lek może powodowac senność oraz zaburzać zdolność do prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn. Produkt zawiera etanol. 

  Podmiot odpowiedzialny:

  Thumb hasco lek

  Postać:

  syrop

  Nasi pracownicy dokładają wszelkich starań, aby opisy produktów były jak najdokładniejsze. Jednakże może tak się zdarzyć, że niektóre z nich mogą być niepełne. Dlatego też zachęcamy przede wszystkim do zapoznania się z treścią ulotki bądź skonsultowania się z lekarzem lub farmaceutą.

  Ranking zamienników Najlepsze produkty - przeziębienie

  Sambucol Extra Strong syrop

  5.06 opinii:
  Sambucol Extra Strong syrop to środek spożywczy specjalnego przeznaczenia żywieniowego...
  czytaj dalej »

  Calcium 300

  4.899 opinii:
  Calcium 300 to suplement diety w ostaci tabletek musujących. Stosowany w objawowym leczeniu...
  czytaj dalej »

  L52

  4.8816 opinii:
  L52 to lek homeopatyczny dostępny w postaci kropli do podawania doustnie. Krople przeznaczone są...
  czytaj dalej »

  Trachisan

  4.867 opinii:
  Trachisan to lek dostępny w postaci pastylek. Produkt leczniczy wskazany jest w...
  czytaj dalej »

  DISNEMAR dla Dorosłych

  4.8513 opinii:
  DISNEMAR dla Dorosłych to wyrób medyczny wskazany do nawilżania i codziennej higieny...
  czytaj dalej »
  Kategoria:
  Zdrowie
  Typ:
  lek
  Na receptę:
  Nie