Kategorie produktów

Claritine Active

Claritine Active

3.91 Dobry

ilość opinii: 23

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Claritine Active

Tabletki Claritine Active to lek o przedłużonym uwalnianiu, który stosowany jest w leczeniu alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa. Preparat łagodzi przykre objawy alergiczne, np. kataru siennego, do których należy zaliczyć: pieczenie oczu, swędzenie i łzawienie z oczu, wyciek z nosa, kichanie.

Lek wykazuje działanie przeciwalergiczne oraz obkurczające błonę śluzową nosa dzięki właściwościom 2 substancji czynnych - loratadyny oraz pseudoefedryny. Stosowanie niniejszego produktu leczniczego znosi dokuczliwe objawy towarzyszące alergii, pozwala na udorożnienie zatkanego nosa, zmniejszenie przekrwienia jego sluzówek, a także zniwelowanie dolegliwości związanych z podrażnieniem oczu.

Claritine Active to lek przeznaczony do przyjmowania przez osoby dorosłe oraz dzieci, po osiągnięciu przez nie wieku 12 lat.

Skład

W składzie leku Claritine Active znajdują się następujące substancje:

- substancjami czynnymi leku są: loratadyna oraz siarczan pseudoefedryny .

Substancja czynna Zawartość w 1 tabletce
loratadyna 5 mg
siarczan pseudoefedryny

po 60 mg w otoczce i rdzeniu tabletki

- pozostałe składniki to: laktoza jednowodna, skrobia kukurydziana, powidon, magnezu stearynian. Otoczka: guma akacjowa, sacharoza, wapnia siarczan dwuwodny, wapnia, siarczan bezwodny, kalafonia, zeina, kwas oleinowy, mydło neutralne, talk, celuloza, mikrokrystaliczna, tytanu dwutlenek, wosk biały, wosk Carnauba.

 

Dawkowanie:

Produkt leczniczy Claritine Active należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub innego wykwailifikowanego pracownika służby zdrowia.

Zaleca się przyjmować 1 tabletkę 2 razy dziennie - co 12 godzin. Stosować doustnie. Tabletkę należy połknąć w całości, popijając obficie wodą. 

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik preparatu Claritine Active.

Preparat Claritine Active nie powienien być stosowany u dzieci w wieku poniżej 12. roku życia oraz u kobiet w ciąży i karmiących piersią, jak również pacjentów, u których wystąpił udar mózgu lub u osób, u których istnieje ryzyko wystąpienia udaru mózgu.

Innymi przeciwwskazaniami do stosowania leku jest m.in. niedoczynnośc tarczycy, nadciśnienie tętnicze i zaburzenia w oddawaniu moczu.

Lek należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Przed zażyciem należy sprawdzić datę ważności na opakowaniu. Nie należy przekraczać zalecanej dziennej dawki preparatu, gdyż może doprowadzić to do poważnych konsekwencji zdrowotnych.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Zenon 2020-06-10 14:55

Długo mogę przedstawiać objawy mego uczulenia. Lecz nie o to chodzi. Korzystniej wskazać coś co autentycznie zadziała

Sebastian 2018-07-27 10:12

DWedług mnie to dobre i skuteczne tabletki. Dzięki nim nie muszę wchodzić z intensywniejszym leczeniem jak pyłki zaczynają szaleć i hulać w powietrzu. Trzymają w ryzach moją alergię, a że niewiele kosztują, to tym bardziej fajnie

Piotr 2018-05-02 12:27

Za dużo pseudoefedryny wystarczy połowa tj.60

Monika 2017-11-14 12:08

Z Claritinie Active korzysta cała moja rodzina i raczej jesteśmy zadowoleni z tego jak działa!

Wojtek 2017-05-24 14:41

Woohoo! Mój niekwestionowany zwycięzca w kategorii leków alergicznych!

Hanna 2017-03-11 19:37

Totalna porażka. Cała noc nieprzespana, uczucie niepokoju narastające do rangi omamów, drżenie rąk, kołatanie serca - nie polecam. Sudafed pomógł już po pierwszej tabletce. Na dodatek nie wiedzieć czemu mój lekarz rodzinny przy każdej chorobie chce zapisywać mi to świństwo chociaż już go informowałam jakie skutki wywołuje????

gaduła 2016-11-17 15:26

dla mnie podczas alergii to jest jedyny ratunek! Mam wszytskie mozliwe objawy i claritine pomaga na wszytskie

Karol 2016-03-06 12:37

Claritine Active długo konkurowało u mnie z Cirrusem. Nawet dziś nie jestem w stanie trafnie określić, który z tych dwóch leków jest lepszy / trafniejszy / skuteczniejszy / etc. Chyba sprawdzają się jednakowo dobrze w łagodzeniu objawów alergii, dlatego zarówno jednym, jak i drugim tabletko przyznałbym ocenę PIĘĆ.

AG 2015-11-25 14:10

Niestety ja już po zażyciu jednej tabletki miałam uczucie niepokoju, drżenia rąk, zaburzenia snu itp. Chyba źle reaguję na zawarte w leku substancje. W tym stanie odpada także jazda samochodem czyli musiałabym wziąć urlop na czas brania leku... Nie dla mnie.

uo 2015-06-17 14:35

Generalnie lek skuteczny, zwalcza większość objawów. Z uwagi na obawy zwiazane z otepieniem w ciągu dnia, lek przyjmowalwłam na noc, aczkolwiek okazuje się, że powoduje on spore zaburzenia snu, co uważam za wadę.

Andrzej 2015-04-01 22:37

Mój alergolog zawsze zadawał mi te tabletki nz alergię więc sie przyzwycziłem do nich i bez nich w sumie czuje sie gorzej.

Madzia 2015-04-01 20:43

Raczej tabletki mi nie pomagają na zatkany nos, wolę kroplę. Claritine kupiłam tylko na próbę i nieokazały się dobrym zakupem. Znacznie skuteczniejsze i szybsze w działaniu są krople (w szczególności gdy chce się szybko zasnąć).

Halszka 2015-03-30 17:49

Nieżyt nosa spowodowany alergicznym zapaleniem jego błony to przypadłość, która może być okresowa ale też przewlekła! Podstawową przyczyną tego problemu są okresy pylenia roślin, roztocza (kurz domowy) ale także posiadanie zwierząt może przyczynić się do powstania takiej alergii! Moje standardowe objawy to: kichanie, "woda" z nosa i ciągle zapchany nos! Claritine Active mogę z czystym sumieniem polecić każdemu, kto męczy się z alergicznym zapaleniem nosa!

Celina 2015-03-23 09:35

Przychodzi wiosenne pylenie, a ja umieram i jedyne, co wtedy pylę to zarazki przy kichaniu. I automatycznie mam też zaczerwienione oczy i nieciekawe rumieńce na twarzy. Katar jest jednak najbardziej dokuczliwy... zniosę wszystko, ale nie to. Chusteczki idą hurtowo. Na szczęście Claritine Active trochę mi pomaga.

Stan 2015-03-17 11:57

Dobry, bezpieczny lek przeciwhistaminowy nowej generacji. Faktycznie nie powoduje u mnie poczucia otępienia:)

Topal 2015-03-12 10:05

Na zatkany nos działa idealnie nie ma co obwijać w bawełnę. Działa bardzo szybko, tylko 10 tabletek to troszkę za mało moim zdaniem ;/

Zoja 2015-02-15 12:59

Claritine Active to mój niezawodny sposób na problemy alergiczne .Tabletki nie otumaniają i pomagają pozbyć zarówno króliczych, czerwonych i łzawiących oczu jak i nieustannego wycieku z nosa. Jak największa eliminacja alergenów z najbliższego otoczenia oczywiście robi swoje, ale wszystkiego pozbyć się nie da...

Kiwik 2015-01-17 22:51

Po 20 minut czuć już znaczną różnicę, która mnie zadowala. Mam poważne problemy alergiczne i można w prosty sposób walczyć ze swoją zmorą. polecam!

Średniok 2015-01-17 22:50

Działa tylko bardzo słabo jest z jego efektem. Mogliby tworzyć lepsze środki, aby ludzie mieli dłużej ulgę. W takim razie jest on dla mnie średni..

Tomasz P. 2015-01-17 22:49

Niestety ten lek mi nie pomógł. W prosty sposób nie pozbyłem się kataru ;/ Próbowałem już wielu specyfików i nadal nie pomagają.

Avivi 2015-01-04 21:57

Mam problem z tą cholerną alergią i muszę stwierdzić, że mogę szybko oraz efektownie pozbyć się tego kataru poprzez zastosowanie claritine active. Czuć różnice po kilku minutach po aplikacji, działa znakomicie.

alergik 2014-12-17 23:10

Przez ten lek zrozumiałem że na katar nie są skuteczne tylko leki, dobrym rozwiązaniem mogą być także takie tabletki ale tylko gdy są to problemy alergiczne. Chociaż i tak najlepiej walczyć u źródeł, ale docelowo takie tabletki przynoszą ulgę

Artur 2014-12-15 12:40

Byłem sceptycznie nastawiony do tabletek na karat, jednak zdecydowałem się i teraz nie wyobrażam sobie bez nich życia. Do 12h mam spokój :)

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.