Czym kierować się przy wyborze podkładu?

Czym kierować się przy wyborze podkładu?

Dodano: 28-05-2015

podkład matujący podkład mineralny podkład rozświetlający podkład

Pewnie wiele kobiet w ogóle zastanawia się kiedy po podkład trzeba sięgnąć. Najważniejsze będzie to w momencie, gdy chcemy ujednolicenia całej cery. W momencie, gdy będzie ona tworzyć wrażenie zmęczonej i będzie brakowało jej odpowiedniego rozświetlania podkład może się okazać bardzo ważny. Wiele osób nie chce po nocy patrzeć w lusterko. Niestety praca jest często miejscem, gdzie nasza nienaganna prezencja jest bardzo ważna, dlatego trzeba wtedy użyć podkładu. Podobnie jak na inne większe i mniejsze okazje. 

Obecnie badania pokazują, że to właśnie podkład jest najczęściej wybieranym kosmetykiem przez polski obok tuszu do rzęs. Mimo tego większość polek nadal ma problem, by taki podkład wybrać w odpowiedni sposób. Jeśli chcemy stworzyć idealną bazę do przygotowania dalszego makijażu musimy starannie wybierać podkład. Powinien on być dopasowany przede wszystkim do naszej cery oraz typu urody. Dalej musimy określić oczekiwania i efekty jakich wymagamy od danego podkładu. 

Kolor podkładu powinien być tak dobrany, by udało się go idealnie stopić z kolorem naszej skóry. Przed laty wybór koloru był łatwiejszy ponieważ mieliśmy dostęp jedynie do kilku odcieni, ale dopasowanie było trudniejsze. Obecnie na naszym rynku pojawiły się jednak liczniejsze marki, dzięki którym rzeczywiście można oczekiwać, że dopasuje się idealny odcień do siebie. Przede wszystkim mamy wiele dostępnych odcieni i to wydaje się być niezwykle ważna sprawą. Wybór jest niesamowicie rozwinięty.

Poza tym, że trzeba wybierać poziom pigmentacji na gruncie o charakterze jasny/ciemny trzeba także brać pod uwagę podtony, które niekiedy wydają się tak samo ważne. Jeśli minimalnie zwiększy się ilość żółtych czy różnych dodatków pigmentowych można oczekiwać, że cały produkt będzie w stanie lepiej dopasować się do odcienia skóry. Wszystko ostatecznie zależy jednak o urody konkretnej osoby. 

W luksusowych perfumeriach spotkamy się z ciepłym sztucznym oświetleniem, które ma budować miłą atmosferę w czasie zakupów. Nie będzie to jednak dobry element, jeśli chodzi o dobranie koloru podkładu. Jeśli istnieje taka możliwość warto w perfumerii poprosić o dwie próbki odcieni, które będą zbliżone do koloru skóry. Potem można je nałożyć rano blisko żuchwy i obserwować przez pewien czas jak się będą zachowywać. Niektóre podkłady mają bowiem takie tendencje, że będą się zmieniać z upływem czasu. Najlepiej zdecydować się na taki, który po czasie będzie się w stanie tak wtopić w skórę, że nie będzie zauważalny. 

Jeśli podkład ma idealnie pasować do skóry trzeba dobrać go w taki sposób, by był w 100% kompatybilny z rodzajem cery. Skóra sucha oraz normalna oczekują odpowiedniego nawilżenia i rozświetlania, dlatego będą się sprawdzać wszelkiego rodzaju delikatne kosmetyki, które mają płynną konsystencję i dodatkowo również kremy tonujące. Produkty takie nie będą obciążać skóry a dodatkowo mogą wyrównywać w pewien sposób koloryt przez to, że znajdą się w nich dodatkowe składniki pielęgnujące. Stopień pokrycia przy kosmetykach o lekkiej konsystencji można powiększyć, jeśli dodatkowo aplikacja będzie dokonana w miejscach, które są szczególnie na twarzy wymagające. 

Gdy ma się cerę suchą powinno się unikać fluidów, które mają formę kompaktu i tym samym mogą niestety podkreślać suche skórki. 

Natomiast cera tłusta oraz mieszana charakteryzuje się dużą kapryśnością. Posiadaczki takiej skóry mają także bardzo duży problem i najczęściej w ogóle nie mogą znaleźć dla siebie podkładu, który będzie w stanie odpowiedzieć na oczekiwania. Kosmetyk tego rodzaju powinien matowić skórę ale nie może prowadzić do jej wysuszania. Warto, by również ukrywał wszelkiego rodzaju niedoskonałości, mógł zwiększać pory, jednak nie może nadmiernie obciążać skóry. Odpowiedniego dla siebie produktu powinno się szukać pośród beztłuszczowych fluidów oraz produktów matujących, które maja konsystencję musu. W kontakcie z cerą tłustą podkład może również zmieniać kolor na nieco ciemniejszy, dlatego taką kwestię również warto brać pod uwagę wybierając podkład. 

W sytuacji, gdy ma się cerę szczególnie problematyczną, która charakteryzuje się trądzikiem trzeba szczególnej uwagi i starannego dobierania kosmetyków. W takim przypadku idealnym rozwiązaniem będzie zastosowanie specjalnych kosmetyków mineralnych, które będą w stanie skorygować koloryt a jednocześnie dzięki temu, że będą tam minerały zmniejszone zostaną znacząco stany zapalne i uda się nieco wypielęgnować skórę. Składnikiem podkładów mineralnych będzie między innymi mika - jest to naturalny wypełniacz, który ma szczególne właściwości. Dzięki niemu będzie dochodziło do rozproszenia światła na skórze i nierówności zostaną optycznie wygładzone, zmniejszą się pory. Sprawdzi się taka forma w przypadku cery już dojrzałej. Niekiedy dodatkowo warto wybierać elementy nawilżające przygotowane w oparciu o specjalne olejki. Podkłady, które mają w sobie elementy silikonowe mogą wygładzać nieco skórę i zmniejszą widoczność zmarszczek. Warto natomiast unikać podkładów ciężkich i matujących fluidów.

Treści znajdujące się w serwisie medsowa.pl powstały po to, aby polepszyć kontakt jego Użytkownika z lekarzem, a nie po to, aby go zastąpić. Wynika to z informacyjno-edukacyjnego charakteru serwisu. Jeszcze przed zastosowaniem się do porad opartych na wiedzy specjalistycznej, w tym zwłaszcza medycznej, a zawartych w prowadzonym przez nas Serwisie wskazane jest bezwzględne zasięgnięcie opinii lekarza. Administrator nie ponosi konsekwencji wynikających z praktycznego wykorzystania zawartych w Serwisie informacji.