Kategorie produktów

Controloc Control

Controloc Control

4.11 Dobry

ilość opinii: 19

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Controloc Control

Controloc Control to lek, który dostępny jest w formie tabletek dojelitowych. Tabletki te są przeznaczone do stosowania w leczeniu problemów trawiennych, które przykrych objawów choroby refluksowej przełyku oraz w celu złagodzenia jego objawów, m.in. bolesne pieczenie w klatce piersiowej sięgające aż do gardła (zgaga), kwaśny smak w ustach (kwaśne odbijanie).

Choroba refluksowa polega na zarzucaniu treści pokarmowej wraz z kwasem solnym do przełyku. W efekcie tego procesu występują uporczywe dolegliwości i objawy, które odczuwamy jako pieczenie przełyku, dyskomfort i nieprzyjemny posmak w jamie ustnej.

Substancją czynną leku Controloc Control  jest pantoprazol. Jego działanie polega na blokowaniu enzymów, które wytwarzają kwas żołądkowy (w jego zawartości znajduje się kwas solny). Zmniejszanie ilości kwasu żołądkowego wspomaga zmniejszanie dolegliwości towarzyszących nadkwasocie.

Stosowanie niniejszego leku może przyczynić się do zniwelowania przykrych dolegliwości towarzyszących refluksowi już po pierwszym dniu przyjmowania tabletek. Aby uzyskać efekt całkowitego ustąpienia objawów wskazane może być jednak może być zażywanie leku przez 2-3 dni.

Skład

Składniki leku Controloc Control:

- substancja czynna: pantoprazol (20 mg pantoprazolu w postaci pantoprazolu sodowego półtorawodnego w jednej tabletce). 
Inne składniki zawarte w preparacie: 

Rdzeń bezwodny węglan sodu, mannitol (E421), krospowidon, powidon K90, stearynian wapnia.
Otoczka hypromeloza, powidon, dwutlenek tytanu (E171), żółty tlenek żelaza (E172), glikol propylenowy, kopolimer kwasu metakrylowego i akrylanu etylu, laurylosiarczan sodu, polisorbat 80, cytrynian trietylu.
Tusz szelak, czerwony, czarny i żółty tlenek żelaza (E172) i stężony wodorotlenek amonowy. 

 

Dawkowanie:

Produkt leczniczy Controloc Control należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Tabletki należy przyjmować doustnie według poniższych wskazań: 

Wiek Dawka pojedyncza Dawka dobowa
dorośli 1 tabletka 1 tabletka

Lek należy przyjmować przynajmniej przez 2-3 kolejne dni. Należy zakończyć stosowanie leku po całkowitym ustąpieniu objawów.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik produktu leczniczego Controloc Control.

Tabletki Controloc Control należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Nie stosować u dzieci poniżej 18. roku życia oraz u kobiet w ciąży i w okresie laktacji. Nie stosować w trakcie przyjmowania atazanawiru (substancja czynna leków stosowanych w leczeniu zakażenia wirusem HIV).

Nie przyjmować po upływie terminu ważności. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Opinia użytkownika 2018-12-14 21:34

Nadkwaśność może wynikać z zaburzeń pracy enzymów trawiennych. Objawia się to odbijaniem i uczuciem kwaśnego posmaku. Controloc Control to preparat którego składniki zmniejszają aktywność enzymów trawiennych, zwłaszcza kwasu solnego. Kwas solny to element soku żołądkowego. To on jest odpowiedzialny za pierwszy etap trawienia. Wypada więc zadbać o to, by pracował właściwie.

Mira 2018-01-24 17:27

Po każdym jedzeniu pojawia się u mnie paląca zgaga. Stosowałam już sporo wyrobów ale nic nie przynosiło efektów. Ostatnio trafiłam na Controloc Control !!!! I wydarzyło się to co powinno już dawno! Nareszcie coś dało radę! Szybko i skutecznie!

Renata 2018-01-18 13:19

Interesuję się aspektami zaburzeń odżywiania. Czytałam, że choroba refluksowa jest dość ,,popularna'' przy bulimii. Nic dziwnego. Zarzucanie treści pokarmowej do żołądka odbywa się, co nie powinno nikogo zdziwić, poprzez wymioty. To dlatego bulimiczki mają zniszczone zęby, problemy ze zgagą i inne.

Żaklina 2016-11-14 21:05

W przypadku refluksu żołądka nie ma chyba nic gorszego niż palenie w środku. Przełyk jest narażony na szkodliwe działanie kwasu solnego. Controloc Control to preparat, który pomaga zwalczyć to przykre palące uczucie.

Basia 2016-10-31 08:26

Refluks może być efektem bulimii. Spotkałamsię już z dziewczętami, które skarżyły się na bóle i pieczenie w przełyku, a później okazało się, że każda z nich miała w swoim życiu epizod z bulimią bądź anoreksją. Szkoda mi takich osób, bo to problem, który siedzi w głowie, ale cóż mogę poradzić. Controloc Control może zmniejszyć lub zlikwidować dolegliwości, jednak nie zmieni tego, co siedzi w głowie..

Paweł 2016-10-01 10:52

Jakie mamy szczęście, że wybór produktów na problemy trawienne jest tak szeroki. Nie ma uniwersalnego panaceum na każdą dolegliwość, więc trzeba szukać czegoś skutecznego i dobrego. ja zawsze polegam na Controloc Control, gdyż jest to środek, któremu można zaufać. Mam pewność, że zawsze pomoże i rozwiąże przykre dolegliwości.

Opinia użytkownika 2016-07-28 23:10

Zawsze mam przy sobie Controloc Control ponieważ nie znam lepszego leku na męczącą zgagę.

Opinia użytkownika 2015-12-05 12:44

Co jakiś czas muszę walczyć z problemami z brzuchem i trawieniem. Szczególnie martwią mnie np. zgaga i palenie w żołądku. Mam u siebie w apteczce Controloc Control . Środek daje radę, nie ma co.

Gosia 2015-08-11 09:16

Pantoprazol to substancja czynna, która cieszy się swoją skutecznością i szybkością działania. Miewałam problemy z regularną zgagą. Sądziłam, że to po prostu reakcja organizmu na pewne produkty, czy ostre dania, ale pozniej odczuwałam ją już codziennie. Zaczęłam stosować Controloc Control i sprawa się unormowała. Stopniowo dolegliwości były coraz mniejsze aż w koncu ustąpiły zupełnie :)

Jinek 2015-06-24 13:16

Controloc Control to mój faworyt na rynku, ponieważ w szybki oraz prosty sposób można śmiało i skutecznie pozbyć się uczucia odbijania. Świetny lek dla każdego!

Bogumiła 2015-05-03 20:59

Nabyłam Controloc Control dla mojej szwagierki. Niedyspozycja ustąpiła!

Igos55 2015-03-04 22:23

Nie działa tak dobrze jak inne suplementy ten lek na mnie. Średni ten środek jest. Nie polecam osobiście!

Marian9 2015-02-12 11:26

Jak na krótkotrwały refluks to bardzo dobry środek i można mu zaufać, na dłuższe już przydaje się inny środek, ale ten jest typowo na krótkie więc daje 5!

Garius 2015-02-12 11:25

Świetny środek. Pomaga mi za każdym razem kiedy tego potrzebuje. Warto jest z niego na prawdę korzystać :)

Tadius 2015-02-12 11:15

Działa, już po pierwszych 5 minutach poczułem róznice, która mogłem wykorzystać i zapomnieć o tym złym uczuciu. Szybko przechodzi i jest super: )

Serok 2015-02-12 11:14

średnio na mnie to działa. Niby miał mnie uwolnić od zgagi, jednak w rzeczywistości nie można powiedzieć, że to zrobił także nie polecam ;/

FIlles 2015-02-12 11:13

Powinien lepiej działać, teraz widzię tylko minimalną różnice, która jest przy leku ale tak poza tym to nic dobrego nie widzę ;/

Like2 2015-02-12 11:13

Lek jak dla mnie jest nieskuteczny nie można w szybki oraz skuteczny sposób pozbyc się zgagi ...

Uter 2015-02-12 11:10

Znakomity środek na odbijanie się. W szybki oraz skuteczny sposób pozwala się pozbyć dodatkowo zgagi. Działa jak należy daje 5/5!

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.