Ortodonta legionowo

Ortodonta legionowo

Dodano: 06-02-2017

zdrowie zdrowe zęby

Kiedy wybrać się do ortodonty?

Wizyta u ortodonty często jest zalecana przez lekarza stomatologa, kontrolującego regularnie stan uzębienia dziecka. W niektórych przypadkach na konsultację ortodontyczną skierować może także logopeda, zwłaszcza jeżeli wada zgryzu powoduje problemy z wymową. Jeżeli jednak wada zgryzu nie powoduje innych problemów, to często jej naprawienie oddala się w czasie.

W jakim wieku można wyleczyć wadę zgryzu?

Wadę zgryzu można skorygować w każdym wieku, jednak wraz z upływem czasu proces ten może być bardziej skomplikowany. Dlatego też warto podejmować działanie jak najszybciej po zauważeniu problemu. U dzieci najczęściej stosuje się aparaty ruchome, które dziecko nosi przez parę godzin dziennie. Z kolei u dorosłych najczęściej zakładany jest aparat stały, wymagający dłuższego leczenia. Proces noszenia aparatu zwykle trwa co najmniej dwa lata i wiąże się z regularnymi wizytami u ortodonty, który reguluje ustawienie zameczków aparatu i sprawdza prawidłowość jego działania.
 

Czy warto korzystać z leczenia ortodontycznego?

Choć wielu osobom wady zgryzu nie przeszkadzają, to jednak warto korygować wady zgryzu dla zdrowia zębów oraz dla prawidłowej wymowy. Leczenie ortodontyczne jest długotrwałe, jednak efekty utrzymują się długo przy stosowaniu się do wskazówek ortodonty. W przypadku wad zgryzu, utrudniających normalne funkcjonowanie bądź zrozumiałe mówienie, wady powinny być skorygowane jak najszybciej.

O czym pamiętać przy leczeniu ortodontycznym?

Leczenie ortodontyczne wiąże się także z dosyć dużym wysiłkiem ze strony pacjenta. Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że w czasie noszenia aparatu ortodontycznego należy zwiększyć dbałość o higienę jamy ustnej. W czasie prostowania zębów należy stosować się także do wskazówek, jakich udzieli nam ortodonta legionowo. Od tego w dużej mierze zależy skuteczność leczenia oraz czas jego trwania.

Treści znajdujące się w serwisie medsowa.pl powstały po to, aby polepszyć kontakt jego Użytkownika z lekarzem, a nie po to, aby go zastąpić. Wynika to z informacyjno-edukacyjnego charakteru serwisu. Jeszcze przed zastosowaniem się do porad opartych na wiedzy specjalistycznej, w tym zwłaszcza medycznej, a zawartych w prowadzonym przez nas Serwisie wskazane jest bezwzględne zasięgnięcie opinii lekarza. Administrator nie ponosi konsekwencji wynikających z praktycznego wykorzystania zawartych w Serwisie informacji.