Kategorie produktów

Tabcin Trend

Tabcin Trend

4.5 Bardzo dobry

ilość opinii: 16

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Tabcin Trend

Tabcin Trend to produkt leczniczy w postaci kapsułek miękkich do stosowania w celu łagodzenia objawów grypy i przeziębienia.

Działanie leku złożonego Tabcin Trend opiera się na działaniu skojarzonym trzech substancji czynnych, do których należą: chlorfenyramina, pseudoefedryna oraz paracetamol.

Chlorfenyramina jest substancją przeciwhistaminową, która łagodzi kichanie i katar w przebiegu nieżytu nosa spowodowanego przez przeziębienie lub grypę.

Pseudoefedryna ułatwia swobodne oddychanie poprzez działanie zmniejszające obrzęk błony śluzowej zatok i nosa oraz działanie zwężające naczynia krwionośne. Paracetamol wykazuje działanie przeciwgorączkowe i przeciwbólowe.

Tabletki Tabcin Trend wskazane są dla osób, które borykają się z przeziębieniem i grypą. Preparat łagodzi objawy takie jak ból głowy, ból gardła, gorączka, katar i bóle mięśni.

Skład

W składzie kapsułek Tabcin Trend znajdują się następujące substancje:

substancje czynne

250 mg paracetamolu (Paracetamolum), 30 mg pseudoefedryny chlorowodorku (Pseudoephedrin i hydrochloridum) i 2 mg chlorfenyraminy maleinianu ( Chlorpheniramini maleas)  

pozostałe składniki

glikol polietylenowy 400, glikol propylenowy, woda oczyszczona, powidon K30; skład otoczki: sorbitol 70%, glic erol 85%, żelatyna, czerwień koszenilowa A (E124), błękit brylantowy FCF (E 133), szelak, tytanu dwutlenek (E 171) , glikol propylenowy; skład tuszu: tytanu dwutlenek, szelak zmodyfikowany, alkohol N - butylowy, alkohol izopropylowy, glikol propylenowy 

Dawkowanie:

Lek Tabcin Trend należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: lek Tabcin Trend należy przyjmować doustnie.

Dorosłym oraz młodzieży powyżej 15. roku życia zaleca się przyjmować dwie kapsułki na dobę. Tę samą dawkę można przyjmować co 4 h, jeśli jest taka potrzeba. Maksymalna ilość zastosowania leku to 3x na dobę.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu.

Przeciwwskazaniem do zastosowania jest m.in. nadwrażliwość na którykolwiek składnik produktu Tabcin Trend, ciężka niewydolność wątroby i / lub nerek, choroby układu oddechowego, choroby serca, tarczycy oraz jaskra i nadciśnienie.

Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 15. roku życia. Nie stosowac u kobiet w ciąży i karmiących piersią. Produkt leczniczy Tabcin Trend należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności wskazany na opakowaniu produktu.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Opinia użytkownika 2023-02-16 15:45

ok

ten w lustrze to niestety ja 2022-05-05 16:31

tak tak

Opinia użytkownika 2022-05-05 16:31

smakuje dziwnie

Ryszarda 2020-11-02 18:31

zdarza się że przenikliwy ból głowy bywa nie do wytrzymania. Właśnie wtedy czas sięgnąć po ten środek.

Antonina 2020-04-10 13:56

Najepsza sprawa na gorączkę. Zawsze pomaga ją pokonać. Dodatkowo łagodzi towarzyszący ból.

Gosia 2019-03-03 15:19

Tabcin działa jest skuteczy przy objawach grypy i kataru i pomimo że nie powinno sie stosować przy nadciśnieniu ja stosuje warto zaopatrzyć sie w ten specyfik jedno opakowanie starczy zeby stanąć na nogi

Tusia 2018-06-22 19:27

Tabcin Trend to idealny środek na taką pogodę jak właśnie jest za oknem. Szaro buro, zero słońca i ciągle deszcz. To idealne warunki do łapania ciągłego przeziębienia i grypy. Tabcin Trend sprawdza się na wszystkie objawy tych chorób od bólu głowy, po gorączkę i katar.

Tosia 2018-01-28 19:09

W okresie jesienno-zimowym lubię mieć pewność, że odpowiednio wspieram swój organizm, przez co nie muszę się martwić o wszelkie infekcje. Kiedyś byłam dość chorowitą osobą, a każdy sezon ochłodzeń witałam długim pobytem w łóżku. Odkąd mam Tabcin Trend nie muszę się martwić o te wszystkie problemy :)

Józefa 2018-01-08 23:37

Zawsze kupuję Tabcin Trend na grypę! Nie pozwalam sobie na chorowanie. Tabcin Trend jest tu pomocnym środkiem.

Mała 2017-11-15 22:47

Preparat eliminuje dolegliwości bólowe charakterystyczne dla przeziębienia i grypy (ból głowy, bóle mięśniowe)! :)

Magda 2016-04-12 09:52

Bardzo skuteczny lek.Polecam

Tadek 2015-11-28 11:19

Niestety pogodę mamy jaką mamy... Nie wiem jak w innych okolicach, ale u nas dzień zaczął się mroźnie ale słonecznie, a teraz już pada deszcz ze śniegiem. I tak od dłuższego czasu, że nie wiadomo o co tej pogodzie chodzi...Kusi słońcem, a zaraz dmuchnie wiatrem, albo wyleje na ciebie tonę wody. Dla przeziębienia i grypy to warunki idealne. Mnie już coś zaczyna łapac i własnie na takie chwile mam Tabcin Trend - działa szybko i skutecznie. Do tego Tabcin Trend działa też na gorączkę! Polecam!

Henryka 2015-05-29 22:32

Tydzień temu zapoznawałam się z pseudoefedryną. Interesowało mnie, w jaki sposób działa. Przy okazji dowiedziałam się o walorach. Wiecie, że lek ten ułatwia oddychanie? Jak tylko pojawiają się u mnie dolegliwości mam Tabcin Trend . Ten środek jest pomocny.

Ola 2015-05-09 17:45

Tabcin Trend jest najlepszy na wszelkie objawy przeziębienia czy grypy. Nie wie=działam chyba nigdy żadnej reklamy tego specyfiku, co bardzo mnie dziwi, bo mało osób o nim wie. Sama bym o nim nie miała pojęcia, gdyby mi pani w aptece go nie podała jak błagałam o coś co poradzi sobie z moją chorobą, w okresie kiedy ABSOLUTNIEchora być nie mogłam i nie chciałam. Dała mi właśnie Tabcin Trend. Produkt zadziałał na mnie tak, że zczęłam wypacać chorobę, a objawy stopniowo ustępowały. od tego czasu łykam go jak tylko mnei coś lapie.

Opinia użytkownika 2015-04-25 14:13

Na grypę i przeziębienie tylko Tabcin Trend. Mniej znany niż wszystkie te wynalazki reklamowane w telewizji, a mi zawsze pomaga.

Rita 2015-02-13 13:27

Chlorowodorek pseudoefedryny to substancja wielu środków na katar i nieżyt nosa. Substancja ta obkurcza naczynia krwionośne. Przez to właśnie likwiduje wszelkie dolegliwości takie jak zapalenie zatok, katar i nieżyt nosa. Jeśli chodzi o preparat to ja stosuję Tabcin Trend .

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.