Kategorie produktów

Aesculan

4.22 Dobry

ilość opinii: 9

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Aesculan

Aesculan jest produktem leczniczym dostępnym w postaci maści doodbytniczej. Maść ta jest wskazana do stosowania w celu łagodzenia objawów choroby hemoroidalnej w pierwszej jej fazie, charakteryzującej się występowaniem słabo nasilonych objawów bólowych i świądu.

Skuteczność leku w wymienionych wskazaniach opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania w lecznictwie i doświadczeniu. 

W składzie leku Aesculan znajduje się ekstrakt z kory kasztanowca oraz chlorowodorek lidokainy. Składniki te wykazują działanie łagodnie przeciwzapalne i ściągające.

Kora kasztanowca jest znana ze swoich przeciwżylakowych właściwości. Dodatkowo wzmacnia układ krwionośny i wpływa korzystnie na utrzymanie prawidłowego krążenia.

Chlorowodorek lidokainy jest lekiem o charakterze miejscowo znieczulającym. 

Skład

Maść Aesculan zawiera w swojej formulacji następujące składniki:

substancja czynna wyciąg suchy z Aesculus hippocastanum L., cortex (kora kasztanowca) (40-90:1), rozpuszczalnik ekstrakcyjny: metanol 90 % (v/v) – 62,5 mg/g; chlorowodorek lidokainy (Lidocaini hydrochloridum) – 5 mg/g
substancje pomocnicze tanina, olejek eteryczny rumiankowy, makrogol 300, wazelina biała, lanolina, parafina ciekła, bronopol, woda oczyszczona

 

Dawkowanie:

Lek Aesculan należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Maść należy stosować doodbytniczo.

Zalecana dawka leku Aesculan to 0,5 - 1 g (pasmo maści o długości ok. 2 centymetrów), aplikowane doodbytniczo 2-3x na dobę. Następnie dawkę można zmniejszyć do 1 razu dziennie.

Lek należy stosować do ustąpienia objawów. Po każdym użyciu należy umyć ręce. 

W przypadku pominięcia dawki nie należy stosować podwójnej. 

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu.

Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik maści Aesculan, rośliny z rodziny Asteraceae, a także amidowe środki miejscowo znieczulające (jak np. lidokaina).

Preparatu nie zaleca się stosować u dzieci i młodzieży poniżej 18. roku życia. Kobiety w ciąży i w okresie karmienia powinny skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą przed przyjęciem leku. 

Maść Aesculan należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Przed zastosowaniem należy sprawdzić datę ważności na opakowaniu.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Adrian 2020-10-29 11:46

Naprawdę nie kupuję nic innego. odpowiedni zakaup.

Opinia użytkownika 2020-07-26 15:06

mój ulubiony środek

Karol 2018-12-22 09:29

Aesculan może okazać się pomocny dla wszystkich tych,, którzy zmagają sięz nieprzyjemną dolegliwością, jaką są hemoroidy. Jest to wstydliwy i niekomfortowy problem, dlatego tak ważne jest, by zadziałać na niego od środka. Wyciąg z kory kasztanowca to od dawna rozwiązanie dla tego typu problemów.

IT 2018-03-09 22:04

Co tu dużo mówić....maść aesculan z kasztanowcem zwyczajnie pomaga i sprawdza się przy bolesnym problemie hemoroidów...fajnie znieczula i ściąga newralgiczne miejsca przynosząc wyraźną ulgę już od pierwszego zastosowania. Pewnie dlatego jestem jej wierna od bardzo długiego czasu.

Olga 2017-08-26 17:20

Nie pomaga mi

Minnie 2017-07-17 23:03

Maść Aesculan może i jest naturalna, może jest pomocna i skuteczna, może też i niewiele kosztuje, ale nigdy już się do niej w pełni nie przekonam. Dlaczego? Zapaskudziła mi trwale najlepszą bieliznę i teraz jest to jeden z aspektów, którym się kieruję przy wyborze jakiejkolwiek maści, która ma styczność z ubraniem!

Opinia użytkownika 2016-04-04 16:01

regeneruje , łagodzi ból...

Opinia użytkownika 2015-07-12 20:12

Żylaki to bardzo uciążliwe schorzenie. Kiedy pojawiły się u mnie, zastosowałem Aesculan Jest bardzo skuteczny.

Anna 2015-02-11 21:46

Aesculan jest najlepszą maścią doodbytniczą. Jest dyskretny, nie pozostawia śladów ani nie ma nieprzyjemnego zapachu. Dba o utrzymanie prawidłowego krążenia, tym samym zapobiegając wystąpieniu żylaków odbytu.

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.