Kategorie produktów

Ambroksol

Ambroksol

4.71 Bardzo dobry

ilość opinii: 14

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Ambroksol

Ambroksol to lek dostępny w formie syropu. Wskazaniem do stosowania syropu są ostre i przewlekłe zapalenie oskrzeli, mukowiscydoza oraz stany zapalne w obrębie nosa i gardła.

Dolegliwości te związane są z utrudnianionym odkrztuszaniem, a co za tym idzie, nadmiernym gromadzeniem się wydzieliny w drogach oddechowych. 

Preparat Ambroksol może być także stosowany u osób, które zmagają się z infekcjami górnych dróg oddechowych, którym towarzyszy kaszel, a w szczególności kaszel mokry. Kaszlowi mokremu towarzyszy uczucie zalegania w jdrogach oddechowych.

W składzie preparatu znajduje się substancja czynna - chlorowodorek ambroksolu. Substancja ta wykazuje działanie mukolityczne.

Mukolityki działają w taki sposób, że zmniejszają lepkość śluzu, a powodując jego upłynnianie, ułatwiają też jego wydzielanie. W ten sposób substancja ta wspiera oczyszczanie dolnych dróg oddechowych. 

Skład

Składniki leku Ambroksol

substancja czynna chlorowodorek ambroksolu (30 mg/5 ml syropu)
substancje pomocnicze sorbitol ciekły, niekrystalizujący; glicerol 85%; kwas benzoesowy; kwas propionowy; esencja bananowa; woda oczyszczona

 

Dawkowanie:

Lek Ambroksol należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Produkt leczniczy Ambroksol należy stosować doustnie według poniższych zaleceń:

Wiek Dawka pojedyncza Częstotliwość stosowania Dawka dobowa
dorośli 10 ml

3x na dobę (2-3 dni)

2x na dobę

30 ml

20 ml

dzieci >12. r. ż. j.w. j.w. j.w.
dzieci od 6. do 12. r. ż.  5 ml  2-3x na dobę 10-15 ml
dzieci od 2. do 5. r. ż. 2,5 ml 3x na dobę 7,5 ml
dzieci od 1. do 2. r. ż. 2,5 ml 2x na dobę 5 ml

Zalecane dawkowanie dotyczy ostrych stanów chorobowych układu oddechowego.

W chorobach przewlekłych dawkę należy zmniejszyć do połowy.

Nie przekraczać dawki dobowej uwzględnionej w tabeli.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na jakikolwiek ze składników leku Ambroksol. Lek Ambroksol należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Kobiety w ciąży i karmiące piersią powinny skonsultować się z lekarzem przed przyjęciem leku. Lek nie jest przeznaczony dla osób, u których występuje skurcz oskrzeli. Stosować ostrożnie u osób z astmą, niewydolnością wątroby i chorobą wrzodową żołądka lub dwunastnicy. Nie stosować po upływie terminu przydatności do spożycia. Leku nie należy stosować na noc. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Beata 2018-03-08 23:33

Jak pojawia się u mnie choroba, której towarzyszy mokry kaszel to nie waham się długo żeby sięgnąć po ambroksol. Lepiej zawczasu zadziałać i odkrztusić to co zalega w drogach oddechowych niż pozwolić infekcji zejść niżej - na oskrzela czy gorzej - na płuca! A na taki rozwój wydarzeń wcale nie trzeba długo czekać, czasem jest to kwestia 1-2 dni.

Opinia użytkownika 2018-02-27 11:13

Dostałam w aptece jako tańszy zamiennik innego syropu, który zapisała mi pani doktor. Niestety nie pamiętam jaki to był. Ambroksol spisał się świetnie. Pomógł i pozbyć się przeziębienia (dosyć mocnego) przez weekend i w poniedziałek mogłam wrócić do pracy.

Ellka 2017-09-17 21:55

Idealny na mokry kaszel. Szybkie działanie. Polecam

Adelina 2017-08-01 13:12

W okresie jesiennym od czasu do czasu dopadają mnie jakieś infekcje... Normalnie zaczyna się to u mnie bólu gardła i płuc. Nie martwię się, gdyż mam pod reką Ambroksol . Ten środek na zapalenie oskrzeli jest moim numerem 1.

Jaśmina 2017-04-01 19:41

Mukowiscydoza należy do chorób genetycznych i często zależy od tego, czy nosicielami genów są rodzice. Mukowiscydoza związana jest z nadmiarem śluzu który może zatykać oskrzela i utrudniać oddychanie. W przypadku mukowiscydozy stosuje się Ambroksol . Składniki specyfiku wpływają korzystnie na gruczoły śluzowe, hamując nadprodukcję śluzu.

Olga 2017-03-31 10:56

Trzymam się tego syropu, bo mój syn mało co wypije z leków, a tutaj jakoś wybitnie nie protestuje. Więc mamy ratunek na mokry kaszel.

Zbigniew 2016-12-30 12:09

Ten poranek, kiedy budzisz się i od razu padasz na twarz. Tak też zaczął się mój dzień. Infekcje górnych dróg oddechowych mocno mi dokuczają. Nie czekam żeby się pogorszyło a więc stosuję Ambroksol . Specyfik znakomicie oczyszcza drogi oddechowe i udrożnia nos. I nie jest drogi, jak inne farmaceutyki.

Dorota 2016-12-20 17:58

Syrop Ambroksol to produkt, który w moim domu jest obecny od dawna. Tak się dzieje, ponieważ to naprawdę dobry środek i na jego działaniu zawsze można polegać. U nas niestety często łapiemy jakieś zapalenia oskrzeli, którym towarzyszą problemy z odkrztuszeniem zalegającej wydzieliny i to właśnie w takich sytuacjach Ambroksol nas ratuje! Pomaga pozbyć się śluzu, ale robi to w sposób "delikatny" :)

Juliusz 2016-08-27 12:28

Nie raz spotkałem się z tym, że dzieci to najmłodsi pacjenci jeśli chodzi o zapalenie oskrzeli. Nie ma w tym nic zaskakującego. Stanowi ono efekt niedoleczonego przeziębienia. A dzieci znajdują się w grupie największego ryzyka. Warty uwagi jest wtedy preparat Ambroksol .

Amelia 2016-08-03 11:04

Kaszel? jakikolwiek by nie był, Ambroksol jest najlepszy. Nie bez powodu go stosuję i zawsze na niego stawiam.

Amelia 2016-05-15 10:42

Zapalenie oskrzeli już nie jest dla mnie problemem, odkąd mam Ambroksol. Lek ten jest wskazany w stanach infekcji, która atakuje drogi oddechowe. Ból gardła i kaszel mogą prowadzić do poważnych konsekwencji, a te zaś mogą na długo zniszczyć gardło i struny głosowe. Na szczęście Ambroksol daje sobie świetnie radę, a ja wiem, że mogę mu zaufać.

Joanna 2016-03-10 12:03

dobry syrop na mokry kaszel, szybko pomaga.godny polecenia

Zosia 2016-01-17 14:06

Ambroksol podaję swojemu synkowi gdy go złapie zapalenie oskrzeli i działanie jest bardzo dobre.

Judyta 2015-01-28 12:23

Z mukowiscydozą należy nie tylko o siebie dbać ale i poddawać się codziennemu leczeniu! Ambroksol w przypadku mojej córki radzi sobie bardzo fajnie! Specyfik działa skutecznie i szybko! Zalecam! Daję 5!

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.